Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kricsi81

    senior tag

    válasz Doom #6 üzenetére

    A T/1-gyel nem vitatkozom, ez valakinek bejön, valakinek nem.

    Nem nagyon ismerek kezdőknek szóló cikket, nem is értem mire gondolsz? :F

    Eszközök használata: - egy vaku használatát hogy mutassam be? pl a YN 462-esnek a
    hátulján van egy tárcsa, oszt kész, mutassam meg hogy kell
    tekergetni? :P

    - a kioldó használatát szintén nem hiszem hogy be kell mutatni, a
    vevőre rárakod a vakut, vagy össze kötöd kábellel, az adót meg
    becsúsztatod a gép vakupapucsába.

    - a fóliák használata: kiveszed a tokból a fóliát, ráraksz a két végére
    két kis tépőzáras cuccot, a vakura egy tépőzár csíkot, majd ha
    használni akarod, felrakod a fóliát...

    - ernyő: kinyitod az ernyőt, majd beleszúrod a vaku-ernyő tartóba...

    Tehát nem nagyon hiszem, hogy olyan nehéz lenne használni ezeket az eszközöket.
    Vagy hogy értetted az "eszközök használatát"?

    derítőlapok: erről azért nem írtam, mert nincs velük semmilyen tapasztalatom, még egyszer sem használtam, de biztos nagyon hasznos, hiszen egy nagyobb méretű sem olyan drága, és elég sok fényt tud visszaverni...

    softbox: amennyit a softboxokról tudok, azt leírtam:

    "Ernyő helyett használhatunk kisméretű, 60 x 60 cm-es softboxot is, azonban ez a fénylágyító eszköz mérete miatt nem ad olyan lágy fényt, mint a nagy ernyők, és sokkal többi ideig is tart felállítani, valamint a szállítása is macerásabb."

    meg nem hiszem, hogy ilyen kicsi vakukhoz softboxot lenne tanácsos használni, kivéve néhány nem mindennapi alkalmat. Az ilyen vakukhoz "tervezett" boxok kb 60x60cm-esek, míg egy reflex ernyő lehet 120cm-es is, és ha a vakun kihúzzuk a nagylátószögű adaptert, akkor a 120cmes ernyőt is bevillantja.

    diffúzor: amikor a cikket írtam, akkor még nem jött meg az ebayről rendelt pár dolláros diffúzorkupakom az SB-600-hoz. Még nem tudtam kipróbálni, de annyira rájöttem, hogy elég nagy mennyiségű fényt "nyel el" (azért tettem ""-be, mert nem tudom, hogy valójában mennyi fény vész el, és mennyire lesz lágyabb... )

    vásznak: nem igazán tudom, mire gondolsz

    hátterek: papír, és/vagy anyag háttére gondolsz? vagy olyan tanácsra, hogy egy helyszínen hova érdemes beállítani a modellt? papír és anyag hátterekkel még nem volt dolgom, annyit tudok, hogy pl a vászon eléggé gyűrődik, a papír pedig gyorsan koszolódik, ezért az ára miatt jól meg kell gondolni a vételt.

    de ha esetleg van valakinek konkrét kérdése, nyugodtan tegye fel, lehet, hogy tudok segíteni :)

    kovacsrichard.hu

Új hozzászólás Aktív témák