Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AS

    félisten

    válasz assemble #100 üzenetére

    Az jó még hogy , nagyon vékony és kisebb fogyasztás (S5 ben )

    Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

  • asto

    csendes tag

    Hiába lehet olcsóbb, nekem ingyen sem kéne az Amoled kijelző. Én CSAK azért nem veszek felsőkategóriás Samsung-ot, mert azt a vacak Amoled kijelzőt használják. Inkább választanám az S4 Active-ban lévő LCD kijelzőt (ami még csak nem is IPS), mint bármelyik Super Amoledet.

    Az LCD minden lényeges dologban jobb, mint az Amoled. A ma kapható lehető legjobb kijelző az IPS LCD.

    Az Amoled (Super Amoled, stb) egyenlőtlenül használja a pixeleket, emiatt folyton zavarna, ha a kijelzőn valami hosszabb ideig jelenik meg (pl. háttérkép, játék HUD). GARANTÁLT a beégés (az Amoled eleve ilyen természetű, ez elkerülhetetlen). Rövidebb az élettartam. Egy idő után csökken a fényerő. Túlszaturált színek (az LCD valóságosabb színeket ad). Nagyon rossz elrendezésűek a subpixelek, ezért életlen, pixeles a kép (emiatt is növelik ész nélkül a kijelző felbontását, hogy a pixelesedés ne legyen észrevehető ami viszont a GPU teljesítményét rontja). Mura effect, stb. Jóval több hátránya van az Amoled kijelzőnek.

    Az Amoled kijelzős telefon olyan, mint amiben nem lehet cserélni akkumulátort. Vagyis ezek a telefonok eldobandó hulladékok. Idegesítene a tudat, hogy szándékosan korlátozott a telefon élettartama (kijelző, akkumulátor), és néhány év múlva használhatatlan lesz. Ezért kizáró ok az Amoled kijelzős és a nem cserélhető akkumulátoros telefonok.

  • AS

    félisten

    válasz asto #102 üzenetére

    Ez is egy vélemény akkor te ne vegyél , más viszont nagyon örül hogy van ilyen is.
    Főleg én mert már 4 éve várok ilyen tabletre ami Super Amoledes.

    Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

  • KTTech

    veterán

    válasz asto #102 üzenetére

    Ezek szerint nem láttál még sz*rrá beégett LCD kijelzőt például... én nem keveset láttam, cseréltem telefonokban... (de elég szétnézni itt a cégnél, mennyi LCD-be van beégve a céges logó 1 éven belül...).

    A fényerő LCD-knél ugyanúgy csökken, tekintve hogy LED háttérvilágítást használnak (CCFL-nél is csökkent a fényerő, de legalább normális spektumú volt a háttérvilágítás...). Gyakorlatban az LCD-k élettartama ilyen téren kb. megegyezik az AMOLED-el (30-60E óra alatt 50%-al csökken).

    A túlszaturáltság csak kalibrálás kérdése, de általában elmondható, hogy jóval nagyobb color gamut-al rendelkeznek az AMOLED-ek (97% körüli Adobe RGB lefedettség alapból), ami igen jó, sőt a legjobb tulajdonsága, ha értelmesen van kezelve.

    A válaszidőkről, kontrasztról, valós betekintési szögekről meg ne beszéljünk, mert egyetlen LCD sem képes a poros nyomába sem lépni nekik.

    Tény, hogy be tudnak égni az AMOLED-ek, de ez egy telefon élettartama alatt (ami kb. a garancia idő végéig tart, aztán elavul ígyis-úgyis) nem jelent akkora problémát.

    Az életlen pixeles képre pedig csak annyit: az LCD-n pont ugyanezek a problémák megvannak. Antialiasing nélkül nézhetetlen az LCD-k képe is... (nem véletlenül van/volt a Win alá is Cleartype tuner például, ami az LCD-k elrendezéséhez igazítja a betűket, hogy ne mosódjanak, jól olvashatók legyenek...)

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák