Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vehement69

    senior tag

    érdekes módon aki valamilyen szinten ellenkező állásponton van, mint a 'vér-anti-apple-gárda', az már rögtön epölfenboy, meg könnyen befolyásolható, meg valamilyen alsóbbrendű életforma, amelyből Isten kifelejtette az agyat, mint olyant.

    Amúgy ti itt nagyon hasonlítotok matematikai szempontból a narancssárga párthoz, mert nekem sehogy nem jön ki ez az iPhone drága dolog. Vegyük az én példámat. 25k volt a 8GB-os (kemény 3k pénz volt még aranykártyából:D), plusz egy olyan SIM (ez 1k, de benne van a 25kban), amellyel havi 10 perc ingyen telóm van. Az iPhone-t T-Mobile ikon 400-ban vettem. Ez havi tízezer salak. Ehhez kapok havi 2GB-ot, 400 percet, 200 SMS-t (egyedül ez utóbbiért kár, hogy csak hálozaton belüli - viszont a 30 forint/SMS - perc nem olyan halál). Nézzük csak: a relax 500 havi 11500, de a 250 6250 forint. Aranykártyás mobilinternet 2GB havi 3k. Szóval nem tudom, leesett-é a fensőbbrendű életformáknak a mondanivalóm? Havi 10k-ért ez egy eléggé korrekt csomag. És a telefonnak ugye nincs törlesztőrészlete - az Apple az AppStore-on keres.

    Nézzük pl egy csúszuperhájtekk hátécé esetét. Lehet kapni szolgáltatónál? Nem. =>kezdőár: 100k minimum. Nekem nincs bajom velük, főleg a Touch HD elgondolkodtatott, de maradtam az OLCSÓBB, NEKEM JOBBAN TETSZŐ megoldásnál. Ettől vérfanboy lettem? Már lassan nem is zavar, ha olyan félszerzetek mondják rám a maguk 12,5 évével és hasonló mennyiségű IQjukkal, mint pl ebben a topikban is. Bántani bánt, szó se róla, de ez meg személyes probléma. Felfordul a gyomrom ettől a fajtától. Nem bírom felgoni, hogy lehet olyan szempontból általánosítani, hogy valaki ilyet/olyat vesz. Azt hiszem, ez az igazi kőbuta fogyasztói magatartás, hogy az alapján ítéled meg az embert, mit vesz/mit nem vesz, nem az alapján, hogy milyen alapvető emberi értékek rejlenek benne. Szerintem az ilyen anti-iPhone-os srácok valahogy mélyebben fogyasztók sokszor, mint az ellen oldal. Hozzáteszem szintúgy nem bírom megérteni, ha valaki azért érzi magát jobbnak, mert iPhone-t vett.. Érdekes módon azonban ilyennel nem találkoztam. Olyannal igen, hogy örül neki (mint pl én) és szereti. Inkább itt a kisebbségi komplexus szokott előjönni, de ebbe ne menjünk bele. A lényeg az, mindenki legyen boldog avval, amije van. És ne kelljen már minden egyes iPhone-ról szóló hírben a gyomorforgató és buta hsz-eket olvasni. Én sem megyek a Nokiákhoz, csak nagyon ritkán, pedig néha kedvem lenne beírni, hogy ez de szar lett. Nem azért, mert ettől jobbnak érzem magam, csak mostanában néhol iszonyat és megdöbbentő, amit csinálnak - hozzáteszem, sajnos.

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz Magnum_ #29 üzenetére

    miért dominoval vennéd? internet nélkül valóban szart sem ér ez a telefon. ha meg dominoval veszed, én úgy tudom, akkor sem független a készülék... :((

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz Jadro #37 üzenetére

    hmm lehet, hogy hiányos volt, amit írtam.

    szóval a 400 perc/ a minimum 10-15k-s számla eddig is megvolt. ezért mondom, hogy NEKEM megéri. és még sokaknak is megérheti. az a havi 10 meg kinek sok, kinek kevés, de azért, mert ez nekem megfelel, az ne legyen már egyenes arányosságban a befolyásolhatóságommal/intelligenciaszintemmel.. internetezni is szoktam, HA lesz tethering (márpedig úgy tűnik lesz), akkor meg akár le is mondhatom az itthoni ADSL-t.. Mondom, egyedül az SMS-ek elküldésének hálozaton belüli volta ad okot szemöldökráncolásra - de még így is az egyik legemberibb csomag, amihez a T-Mobile Magyarország jóvoltából közöm volt/amiről eddig tudok. . . . . . Hozzáteszem: megint csak az én igényeimet nézve. Meg úgy általában, a szolgáltatás/ár hányados azért elég jó. Cégen belül is.

    egy összegben meg a 130 igen, sok, de az ne az Apple hibája legyen, hogy a Te céged másik szolgáltatóhoz kötelezte el magát, és az nem árulja a telefont. Most ezt ne vedd személyeskedésnek, de sokan kb ilyen háttérrel szidják olyan keményen a készüléket. ÉS azokat, akik örömmel használják.

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz Jadro #44 üzenetére

    de én vágom ezt a csoportot is meg az igényeiket...

    amúgy a Te esetedben: elvileg céges szám esetén is van lehetőség árkedvezménnyel venni a telefont.. értsd: ha a céged már x éve T-Mobile-os (mint esetünkben), akkor így is ugyanúgy van lehetőség új előfizetéses áron vásárolni készüléket - elkötelezettség meghosszabbítása mellett.

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz asadasad22 #42 üzenetére

    én azt nem értem, hogy miért fröcsögitek ide a hülyeségeiteket - nektek sem esik jól, ha xedjére ugyanazt az y hülyeséget elmondja a ti szeretett akármitekről egy valaki, akinek szemmel láthatóan köze nincsen a témához/nicns tapasztalata az éppen vitatott készülékkel kapcsolatban.

    Az a számítási mód, hogy 27k (egysdzerűség kedvéért)+havi10k=készülék ár meg hülyeség. Mivel a havi 10k-ért kapsz egy igen komoly szolgáltatás csomagot.

    Pártok szempontjából nem vagyok egyik iránt sem elkötelezve, személy szerint inkább nem is írnám ide, mit csinálnék a 'politikai elit'-tel, a fenti hasonlat szerintem egyáltalán nem volt sem sértő, sem elfogult.

    Az agymosásról mint olyanról hirtelen nem is tudom mit mondjak? A lényeg az, hogy a szó használata igen kedvelt bizonyos - igen, jól befolyásolható, ez a vicc :) - emberek körében.

    Az emberek megítélése / a topik: nem tudom, ezek szerint én kezdtem el, nem azok, akik jajdebutákazokakikájfóntvesznek típusú hozzászólásokat írogatnak minden egyes iPhone hír választopikjába?:D

    Az én véleményemet meg személyes jogod megítélni, hogy belőled milyen érzéseket vált ki. Ugyanígy én is megítélem mások hsz-ét.

    Na de ne erről szóljon már minden egyes iPhone topik ;)

    A 4GB-os 3G modell érdekes lenne: ha nem jön be az a tipp, hogy lesz az iPhone-nak egy kisebb, butított változata (légyszi ne replyoljatok avval, hogy hova lehet még butítani, kössz!), akkor ilyesféle módszerekkel lehetne kártyafüggetlenül is olcsóbb telefonokat árulni. A drágábbakon behozzák a különbözetet, az AppStore-ról meg előbb-utóbb úgyis mindenki le fog tölteni valamit :)

    I am cancer in your bones

Új hozzászólás Aktív témák