Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    Sziasztok!

    Őszinte leszek, nagyon csalódott vagyok, hogy 24 hozzászólás eltávolításáig és bannolásig jutott a vita. :(

    Ez a cikk - azt gondolom - hogy nem ezt érdemelte volna. Ez a cikk jó kedvvel, izgalommal és békével íródott. Igyekeztem úgy összeállítani, hogy a lehető legkevésbé legyen megosztó. Csak hogy egy példát mondjak: a kormányról történő véleményem nem egészen háromszor lett újraírva.

    A cikk célja az volt, hogy ismeretterjesztő legyen egyrészt a Coming out-nap kapcsán, másrészt pedig alapvetően a "melegséggel" kapcsolatosan. Nagyon nagy a homály a témát illetően, és szerettem volna, ha tudnék segíteni azoknak, akik egyrészt nem nagyon értik mi ez az egész, másrészt meg nem értik a "mi" gondolkodásmódunkat a kérdéskörrel kapcsolatosan. Ezért én leírtam a saját gondolataimat és érzéseimet.

    A cikk másik célja pedig - nem titkoltan - más "sorstársak" segítése volt. Bemutatni, hogy milyen lépcsőkön mentem végig az elfogadás folyamata során, hogy milyen érzésekkel, problémákkal és kihívásokkal szembesültem. Azt gondolom, hogy ez nemes cél.

    Hogy miért ezt a platformot választottam? Nem provokáció céljából, higgyétek el nekem! Szeretem ezt a közösséget. Elképesztően sok érdekes, intelligens és segítőkész ember látogatja az oldalt. Úgy gondoltam, hogy talán ennek is lehet helye itt.

    Nem akarom senkinek a "pofájába" tolni a dolgot, vagy ezzel terrorizálni, zaklatni, vagy bármi ilyesmi. Mi nem vagyunk ellenségek (többnyire). Igen, vannak olyan dolgok, amiket másképp látunk, másképp gondolunk helyesnek. Mindkét oldalról szükség van a nyitottságra, arra, hogy akarjuk a másik fél álláspontját megismerni. Én akartam, és elmondhatom, hogy nagyon sok kérdés merült fel bennem, például a Pride-dal kapcsolatosan.

    Itt megköszönöm mindazon a velem hasonló vagy ellentétes, de mindenképpen az értelmes és érvalapú vitát szem előtt tartó fórumtársaknak a hozzászólásokat, véleményeket és kritikákat. Elképesztően utópisztikus volt látni, hogy úgy tudok beszélgetni más, az én véleményemmel szöges ellentétbe álló emberekkel, hogy az konstruktív és viszonylag békés hangulatú legyen. Köszönöm ezeket az élményeket! :R

    További szép napot Mindenkinek!
    Bálint

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák