Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • upsyka

    aktív tag

    válasz callmeakos #8 üzenetére

    Sztem aki egyszer kijutott és nem talál munkát és vissza kényszerűl jönni, az valójában nem is akarta itthagyni az oszágot. Kb. olyan, mint a dohányzás, ha le akar valaki szokni, akkor le tud szokni vagy így vagy úgy, segítséggel vagy nélküle... Kűzdj, hogy ne kelljen ide vissza jönnöd, emlékezz milyen volt itthon élni és ez adjon erőt a kűzdésre a kinmaradásért!!!
    Max látogatóba gyere haza, meg kirándulni, mert igaz, hogy szemétdomb ez az ország, viszont rengeteg szép hely van amit érdemes látni :)

    Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

  • Kiki18

    őstag

    válasz callmeakos #8 üzenetére

    Neked válaszolva...
    Én a negatívumokat mondom el,semmi több. Sokan ezekkel nem számolnak ,nem kérdeznek,csak 1-2 sikertörténeten felbuzdulva "ők is szerencsét próbálnak". Nekem nincs egy olyan ismerősöm se,aki kiment olna,összejött olna neki,és a mai napig kint is van.Pedig elég embert ismerek...

    A saját egyedi helyzeti előnyeiddel te vagy tisztába,de legalább ennyire a negatívumaiddal is légy tisztába.Ami itthon nem működik,az külföldön annyira se fog.És kérlek ,számold újra. Mert ott bizony az a pénz is édes kevés ahoz a megélhetéshez,amire te számítaz.

    Saját véleményemet megformálva,és más vitafonalat elindítva:
    Én nem értem azt,hogy miért jó,hogy otthagyom a hazámat. Se bú se bá,csak "takarodjak innen" (hogy más kifejezésével éljek),mert ez egy sz*rdomb.

    Gyerekek,ez így nem működik.Ha valami rossz,azon javítani vagy segíteni kell,nem otthagyni. És sokan abba se gondolnak bele,hogy ahova megy,ott ugyanezt gondolják,és vándorolnak máshova(ki merre lát,vagy merre húzza a szíve alapon....)

    Ez szerintem nevetséges.Tenni kell és dolgozni kell,és fejlőni kell és akarni kell. És nem pedig fújolni,lesz*rni,kikerülni,ürügyezni,a másikra kenni, és akkor talán jobb lehetne. És jegyzem meg ezen aponton,hogy külföldön is ugyanúgy megy a kizsákmányolás,a másikra kenés,a kihasználás,a hajtás,stb. Nem annyival másabb,mint azt itthon sokan hangoztatják.Kivételek persze vannak(Dubai,Monaco,Svájci városok,+1-2 hely)

    Korodbeli vagyok,sztem pár hónap eltérés van köztünk,és csak a saját szemléletemet akarom mutatni.Kérlek(és kérek mást is) ,a személyeskedést kerüljük,nem akarok balhét. Ha valakit megbántottam,elnézést,de ezt álltalánosan értem,nem egy bizonyos személyre

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz callmeakos #8 üzenetére

    ".. A magyart sehol se szeretik,megeshet hogy elzavarnak a boltokból,butikokból. .."

    Ez alapból nem igaz.
    Egyrészt nincs a homlokodra írva, hogy magyar vagy. Másrészt a szokásaink és viselkedésünk nem tér nagyon az európai átlagtól.
    Nyilván van valamennyi akcentus a beszédben, tehát nem helybeli vagy, ez nyilvánvaló. De ez nem ok arra, hogy bárkit elzavarjanak, valahonnan. (Nyilván mindenhol vannak kivételek, de ez nem ok az általánosításra. És ekkor sem az elzavarásról szól a történet.)

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák