Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Abu85 #9 üzenetére

    Szerintem ha ez az árcédula valós, annak egyetlen oka van, versenyképtelenné akarják tenni, így nem kell félni az Intel megtorlásától, plusz amennyit eladnak ennyire túlárazva az fedezi a kis darabszám költségeit, és akkor nem kell félni egy esetleges bírságtól sem valamelyik versenyhivataltól.
    Ha ilyen botrányosan mellőzni fogják a Hondót és Rory nem teljesen töketlen, akkor itt el fognak fajulni a dolgok, ez egyszerűen nonszensz.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    "Információink szerint szintén gond, hogy az AMD bizonytalanságban tartja a gyártókat a Hondo APU utódjának szánt Temash SoC APU-val kapcsolatban, amely akár a következő év tavaszán is megjelenhet, és az eddigi adatok szerint minden szempontból megduplázódik a sebesség, miközben az energiaigénye a felére csökken. Fél éves termékciklusért a legtöbb cég egyszerűen nem szeretne belevágni egy olyan termék forgalmazásába, mely képességeivel és magas teljesítményével alapvetően felboríthatja az előre megtervezett árszinteket."

    Tavasszal megjelenik a Temash, szóval talán nyárra lesznek belőle termékek, ez nem indok mellőzni, amikor piacot és magasabb profitot lehetne nyerni vele addig is. Persze, az Intel tabletek ára zuhanna, de ez elsősorban az Intel baja lenne, mert nekik is le kéne követni az árcsökkenést. A probléma ott kezdődik, hogy ezért az Intel ott büntetne ahol csak tudna.

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz kisbalázs #42 üzenetére

    Épp látogatóban voltam egy ismerősnél, amikor próbálgatta az új iPhone-ját, és amikor egy ingyenes apphoz neki is meg kellett volna adnia a hitelkártyaszámát... na az a döbbenet az arcán megfizethetetlen volt, az Applestore-hoz meg ott a MasterCard. :DDD

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Abu85 #50 üzenetére

    Én úgy értettem, hogy a gyártók akarják ennyiért adni, nem úgy, hogy ennyi a plafon. Ez így rögtön más.
    Azért azt is tegyük hozzá, hogy a Hondo platform két chipből áll, míg a Tegra 3 egy SoC, és a teljesítményük is igen távol áll egymástól, még ha azt nem is nézzük, hogy a Tegra ARM, a Hondo meg x86, ami egyelőre némileg elterjedtebb PC-n. Ettől függetlenül az AMD adhatná olcsóbban (ha tudná), mert a márkanév nem olyan erős, mint az Intel vagy az nVidia.
    Az OEM-eknek szerintem meg lett mondva, hogy pénzt akkor kapnak, ha tesznek is valamit érte. Mi a bánatnak pénzelni őket, ha közben úgyis az Intel feltételeit igyekeznek betartani? (ami az AMD mellőzését jelenti) Most sincs kevesebb AMD-s notebook/PC, mint eddig volt, legalább megkapták az üzenetet, hogy a jelenlegi vezetés nem olyan töketlen, mint a korábbiak. Hogy eredménye lesz-e, az más kérdés. De hogy őszinte legyek, számomra döbbenet, hogy a gyártókban fel sem merül, hogy az Intel is csak addig ugrálhat, amíg ők azt hagyják.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Abu85 #59 üzenetére

    Ne haragudj, de ez szerintem hülyeség, kizártnak tartom, hogy ez így ok-okozatként megállja a helyét. A Hondo nem érhette meglepetésként a gyártókat semmilyen szempontból. Plusz azt sem hiszem, hogy igény esetén az AMD ne tudott volna kellő gyártókapacitást lefoglalni a TSMC-nél 40nm-en. Ez megint olyan kaliberű magyarázkodás mint amilyenekkel a Netburst érában hülyítették a népet. Egyszerűen az Intel az Intel, akármilyen sz@rt fos a gyártók arcába akármilyen elborult árcédulával, azt a gyártók egy csövön át egyenesen a vevők arcába irányítják.

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Abu85 #66 üzenetére

    Vagyis az van amit mondtam, az Intel mozgatja az eseményeket a háttérből. Előadja, hogy menyire jó fej, támogatja őket, közben csak visszacsepegtet valamennyit abból, amit lehúz róluk. Ez így tényleg biznisz, üzleti zsenik dolgoznak az OEM-eknél.

    #68 Abu85: Attól, hogy jön a Temash, nem kell leállítani a Hondós tabletek gyártását, sem a raktárkészletet nem kell az óceán fenekére süllyeszteni. Ha a Temash valóban ennyivel jobb, bőven megfér a Hondo mellett $1-200-ral fölé árazva.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák