Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    válasz Kube #298 üzenetére

    Mindenhogyan jelentkeztek, már pár perces nyomkodás után is. A 7.1-et bármennyi ideig tudom nyomogatni, nem kezd el fájni a fejem, nem kezd el tőle a szemem száradni. A kutya ott van elásva, hogy (és ehhez most a notebookcheck oldalát hívom segítségül):

    Nokia 7.1:
    "The display backlight flickers at 2315 Hz (Likely utilizing PWM) Flickering detected at a brightness setting of 21 % and below. There should be no flickering or PWM above this brightness setting."

    Pixel 3a:
    "Google uses pulse-width modulation (PWM) to regulate the Pixel's screen brightness. The frequency of the flickering is quite low at between 88.65 and 271.7 Hz.
    The display backlight flickers at 271.1 Hz (Likely utilizing PWM) Flickering detected at a brightness setting of 99 % and below. There should be no flickering or PWM above this brightness setting."

    Szóval a Pixel OLED-képernyője sokkal alacsonyabb frekvencián villog, mint a Nokia IPS-e, ráadásul csak maximum fényerőnél (!) nem tesz így; a Nokia kijelzője az erre érzékeny emberek (ahová ezek szerint én is tartozom) szemét szerencsére a magasabb Herz-tartomány miatt nem zavarja. Sajnos innentől nekem az OLED "no-go" - legalábbis az biztosan, amelyiknél a gyártó ilyen agresszív PWM-et tol.
    Nagy szerencse amúgy, hogy vannak olyan oldalak, mint amilyen a fenti notebookcheck is, hogy erre is rámérnek, mert akkor innentől fogva, ha érintett vagy, már látatlan tudod, hogy akkor egy ilyen telefon neked nem pálya.

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák