Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soleco

    tag

    Ezekkel a tesztekkel az a problémám hogy olyan tényezőket nem tudnak figyelembe venni amik alsó/közép kategóriában sokkal lényegesebbek mint az antutu score vagy a kamera vonal élessége, esetleg a képernyő színtelítettsége vagy a hangminőség max hangerőn.

    Lehet ha én vagyok a peches, de valahogy 2 hónap után a "vagány" telefonomnak előbukkannak a rossz szokásai is.

    Xiaomi Redmi 4 Primem van, néha befagynak a kapacitív gombok, néha a képernyő, mikrofon minősége mostanában borzalmas, baj van a telefonjel kezelésével is, sokszor döcögősen megy minden, néha töltéskor kiforrósodik és semmit nem telik az akksi, fényben a kamera az arcokból csak sötét foltokat lát, s kell állítgassam pl. egy csoportképhez, és fórumon is láttam hogy ezek nem egyedi problémák.

    Androidot se fogják nagyon frissíteni, hibák javítására meg tesznek magasról. A fémház kicsi koppanásnál már tojpad.

    S akkor látom a mobilarénás tesztekben hogy "bezzeg a xiaomi".

    Nem tudom pl. a Samsung hogy áll ilyen téren, ezek a hibák mellett el is lehet siklani, mindenki azt teszi, de én fizettem volna akár 80.000-et is egy olyan Nokia 5-ért ami ha csak ennyit is tud amennyit, de azt tudja rendesen és hibamentesen, frissítsék, javítsák a rendszert stb..

    Persze azt látom hogy a Nokiánál a tökéletesség olyan szinten sincs mint a Xiaominál.

  • Soleco

    tag

    válasz fattyu #310 üzenetére

    Hivatalos global van rajta. Neked soha nem fagytak még be az érintő gombok? Mert nekem állandóan... Nagyon azon vagyok hogy vágjam a kukába pár hónap után.

    Pl. Úgy nem tudok skypen vagy telefonon, viberen beszélni hogy kihangosítom s kicsit odébb megyek mert semmi nem hallatszik. S közelről is recsegős. Meg a másodlagos hangszóró is borzalmasan recseg :/.

    Jellel sokat szenvedtem, otthon tudtam hogy van 4G (nem b20), s láttam hogy 3G-n van, kinlódtam egy csomót amíg rávettem hogy jó hálózatot válasszon ki magától.

    Kb. 2 hetente magától újraindul, s ritkán nem azt az alkalmazást nyitja meg amit kiválasztok.

    S még sorolhatnám. Ezek után gondolom nem csodálod ha megelégednék egy fapados hardwareval is, csak legyen HASZNÁLHATÓ...

    Ezekkel soha nem találkoztál te? Garanciával szólnék nekik, de attól félek hogy alkatrész cserével mégjobban szétbaxxák....

  • Soleco

    tag

    válasz fattyu #315 üzenetére

    Azért arról meggyőződtem hogy nem én vagyok a hülye, MIUI fórumon ilyen olyan szavazásokból kiderülnek dolgok, pl. Hogy az 500 szavazó R4P user 70%-a tapasztalt mikrofon problémákat, s vagy 200 szavazó 80%-a találkozott vállalhatatlan hibákkal is.

    Jellel nekem is van problémám, nagyszüleimnél konkrétan nincs semmilyen jel. Régi telefonomnak sem volt mondjuk, de mamám gombos telefonjának FUL jele van. Szóval az alapfunkciók nem fértek bele a telefonba, de Ful Hd, s Snapi 625 van benne. Ez a parasztvakítás :/. De teljesen megértem őket, MOBILARÉNA IS MINDEN telefon teszt végére rávágja hogy há a Redmi 4x ÓCSÓBB is, jobb is... Aztán 1 hónap múlva bekrapál a mikrofon, Hargitán már nincs jel, android nem frissül, support gyakorlatilag 0. De ezek kit érdekelnek? Vagy pl. az hogy rabszolga munkával rakják össze a telefonokat? Mobilarénánál ez sem szempont, csak ha valami 10%-al drágább a Redminél akkor az "ejnye bejnye".

    Ezeket a hibákat nem tudom hova tenni, a maradék 150-nem miért kifogástalan a mikrofon? Vagy miért nem fagy a képernyő? Na m1. Ezzel is lehúzok még 2 évet. Tippem nincs milyen telefont vegyek, Iphoneval is van épp elég baj.

    Talán pont ezért várták annyian vissza a Nokiát is. L925-öm jó volt, de elavult :D.

    [ Szerkesztve ]

  • Soleco

    tag

    válasz fattyu #326 üzenetére

    Legközelebb talán a Mi-C-t próbálom ki, hátha az nem ilyen kipottyantott tömeg xar ami hol működik hol nem. Nekem van 70.000 forintom, s egy telefont akartam ami működik, de úgy tűnik 2017-ben ilyent nem gyártanak. Vagy én nyúltam mellé hogy pont a Xiaomit választottam. Szimpinek tűntek.

    Én ott tartok hogy a barátnőmnek sem merek telefont ajánlani, mert ha Nokiát mondok, ha Samsungot, ha LG-t, akkor is panaszkodni fog hogy ezt meg azt csinálja a hülye telefon, s hogy 1 év után xarrá megy :/. :W. De FUL HD (!!!).. Most is testvérem megcsengettem, minden 3. mondat az hogy nem hall.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák