Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz quailstorm #510 üzenetére

    Én továbbra is elképzelhetőnek tartom, hogy az adott orgánumnál, vagy azon belül az adott tesztelőnél más a mérce (a Nokiára nem mondhatja, hogy gyors, mert akkor mit mond az S8-ra?) Meg kellene nézni, hogy hasonló kategóriájú másik készülékeket ugyanígy lehúz-e.

    A másik lehetőség szerintem az előítélet (lásd: borkóstolásnál se mindegy, hogy milyen palackból töltjük ki ugyanazt a bort...) Ehhez szerintem nem kell rosszindulatúnak lenni, elég némi tudatalatti ellenszenv vagy éppen szimpátia. És akkor a várakozást egyik esetben így érezzük: "well, you’ll need to be patient", másik esetben meg így "It’s a little slow to load and a little slow to quit." Aztán az első esetben adunk egy ilyen alcímet, hogy "This low-cost Nokia demands patience", a másik esetben meg egy ilyent: "A premium touch arrives on the best-selling budget Android". (Nokia 5 vs Moto G5). És még egyszer: nem kell ferdíteni, tényleg érezhetjük így. A Noteboocheck mérésekre alapoz, így az elfogultságnak kevésbé van terepe.

    Nem tudom mennyire lesz sikeres nálunk a Nokia 5, de ha igen, és ez a fórum kinőné magát egy nagy forgalmú általános Nokia 5 fórummá, az ironikus lenne... :)

    A linkelt "rossz" geekbench eredménynél nekem az tűnt fel, hogy 0 Mhz-s a proci (1.4GHz helyett), ami okozhat lassulást nem? :D (Csak viccelek, nem értek hozzá, így tippem sincs.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák