Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibcee

    tag

    válasz NoLF #1 üzenetére

    Nagyon szép helyen jártál, de szerintem legközelebb próbáljátok meg a lengyel Tátrát, azon belül is Zakopane-t. Távolságra szinte ugyanaz(autó mellett a "narancsos utakkal" is el lehet ide jutni, oda-vissza kevesebb, mint 9000 forintból) , árban kicsivel több, de azért a lengyelek "kicsit" vendégszeretőbbek.
    Zakopane amúgy is nagyon szép város, főutcája a Krupowki az ország három leghíresebb utcája közé tartozik. Kb. mint Váci utca forgataga, de összehasonlíthatatlanul szebb környezetben, kevésbé sznob kivitelben és persze háttérben a gyönyörű hegycsúcsokkal. Aki itt jár az feltétlenül kóstolja meg a pisztrángot, az áfonyát, illetve a "goral burgert".
    A lengyel-Tátra két talán leghíresebb csúcsa a Giewont, az "alvó lovag",ami tényleg úgy néz ki, mint egy fekvő ember, míg a másik a Rysy, amelyik 2700 méter körüli magasságával Lengyelország legmagasabb pontja.
    A hegyek mellett gyönyörű tavak és tengerszemek is találhatok erre. A leghíresebb a Morskie Oko, amelyet minden oldalról hegycsúcsok és további tavak öveznek és egyfajta zarándokhely, -mivel II.János Pál pápa is tartott itt egy misét-, ezért naponta többezer ember látogat el ide.
    Emellett nagyon közel van Krakkó, a híres egyetemváros, illetve a Wieliczkai sóbánya, amiket vétek kihagyni.
    A szállás nem sokkal drágább, de ez csak a dimbes-dombos Olcza nevű városrészre igaz. A belvárosi szállodák árfekvése elég húzós, ellenben egy itt lévő kedves kis természetközeli, modern panzióban kb. 4000 forint körül jön ki a svédasztalos vendéglátás.Nem szeretném reklámozni, de ha valakit érdekel szívesen megadom egy ilyen hely címét, ahova egy kedves ismerősöm által jutottam el és szinte családtagként tekintettek ránk.
    Egyszóval mindenkinek ajánlom a Tátra másik oldalát is, ahol -bár lehet, hogy részrehajló vagyok- de még szebb élmények és környezet vár ránk!

    [link]http://zakopane.lap.hu/

    Sajnos saját képeim sajnos csak a szállásról vannak, lévén,hogy balga módon nem írtam ki őket cd-re hazaérkezésünk napján, egy hétre rá pedig tönkrement a vinyóm :( , így keressetek rá a nevekre gugliban,de ha valakit érdekel küldök linket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák