Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Brett001 #87 üzenetére

    Hiába kisebb a MILC, ha képbe kerül egy fényerős zoom, nagy gyújtótávolságú fényerős fix, akkor elporlad a méretbeli előny. Hobbifotósoknak, amatőröknek persze úgysem lesz fél-egy millás obija, és nincs is feltétlen szüksége egy fényerős zoom által nyújtott flexibilitásra, amit egy riport, sport, esküvői fotózás megkövetel. Kis fényerejű zoomoknál, fix obiknál pedig megmarad a kompakt méret. Egy FF-es Milc-et viszont én csak fixekkel tudok elképzelni, ekkora érzékelőhöz bőven megfelelnek a kisméretű f2.8...f4-es fényerejű obik.
    Tükrösökök előnyeként jelenleg a használtpiacot tekintem mint amatőr, nagylátóra valami alap zoomal, fényerős fixeknek ott vannak a filléres 35 és 50-es műanyag obk, portréra pedig a kiváló 85 f1.8g is megkapható 110-110k környékén de a régi 80-200 f2.8D-s obik is emberi áron elérhetőek akinek ilyen perverziói vannak.
    Profi szinten pedig egyértelmű a tükrösök dominanciája, profi obik tekintetében meg sem ugatja a MILC a tükrösöket.
    A kereső kérdése már inkább filozófiai, én szeretem az TTL OVF-eket, de legalább egy pentaprizmás szinttől felfelé. Szerintem hamarosan megoldják profi tükrösökben a hibrid keresőt, így vígan lehet helyzetnek és egyéni ízlésnek megfelelően váltogatni, a vázméreteken meg nem érdemes faragni az obi méretekből adódóan.
    Nem hiszem hogy a milcek kiszorítják valaha is a tükrösöket profi szinten, egy hibrid keresős megoldással mindkét technológia előnyét egybegyúrnák.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák