Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Cassi #5 üzenetére

    Az optimista forgatókönyv szerint sokan be lesznek, és talán enyhül a járvány.
    De teljesen túl nem leszünk rajta, az biztosra veszem. Majd meglátjuk.

    Viszont ez egy rendezvény. Simán meg lehet követelni, hogy a kiállítók, előadók milyen feltételnek feleljenek meg (pl. negatív teszt, vagy oltás, vagy akármi), és ha még mindig tart a járvány, akkor fokozott óvintézkedésekkel lehet megtartani.
    Ahogy a látogatói regisztrációt is lehet feltételekhez kötni, ki mehet be, és a helyszínen is sok fertőtlenítés, korlátozott létszám, stb.stb.

    De az még fél év, kb. bármi lehet addig.

  • BiP

    nagyúr

    válasz GreatL #26 üzenetére

    Öööööö. Összemosni, meg csak fekete-fehér. Hááát, nem értek egyet. Ez a fajta kategorizálás pont a párbeszédet lehetetleníti el.
    A butaságoknak van veszélye. Nem a kritikának.
    A vírus létét kritizálni valóban hülyeség. Viszont a vírusvédelem kezelésének módja nem feltétlenül mindegy, és az intézkedéseket lehet kritizálni, mert abban van nem kevés hiba.
    Csak ugye pont azért nem egyszerű megszervezni a védelmet, mert nagyon nem fekete-fehér. A döntéshozóknak millió szempontot figyelembe kell venni, súlyozni, és látszólag nincsenek a helyzet magaslatán. No meg az emberek is millió módon reagálnak az intézkedésekre, vagy reagálna a szabályozásra.

    #32 wattafaka : Mire gondolsz pontosabban? Szerintem itt nem pánikol senki. Feleslegesen meg pláne nem.

  • BiP

    nagyúr

    válasz wattafaka #34 üzenetére

    Itt alatt az itt-et értettem, itt a topikban.
    Pont azért kérdeztem, hogy te mire érted.

    Röviden: nem ugyanígy gondolom. Mármint a kommunikáció egy része túl van tolva, viszont félvállról sem szabad venni.
    "Nekem annyi jött volna le az egészből, hogy van valami új cucc, 3 ismerősöm elkapta, és 2-4 napon belül átment rajta."
    Vagy annyit, hogy idős szülőket, nagyszülőket elvitte valami tüdőgyulladás-szerű valami, amiről nem tudjuk, mi volt, de nem kapott levegőt, és meghalt a kórházban. Mindezt tömegesen.

    Nem demagógia miatt mondom, csak pont azért mondok másik oldalról példát, mert sajnos ismerősi körben láttam ilyet, ahol szülőt egy hét alatt elvitt.
    Nyáron lazított a világ, meg lehet nézni, mennyire bedurvult a 2. hullám.

    Rohadtul nem fekete-fehér a dolog. Túlzó kijelentésnek tartom, hogy totál feleslegesen.
    Nyilván szar a korlátozás, nehezen szokja meg az ember a nagy szabadságban, viszont időt kell nyerni, és lassítani a terjedést. Ha a korlátozás az ára, én megteszem.

    És nyilván van egy olyan vetülete az intézkedéseknek, hogy ki jár vele rosszul (elveszti a munkáját), ki jár vele jól, de az tagadhatatlan, hogy korlátozásokra (a vírus átadásának lehetőségét vissza kell szorítani) szükség van.
    Hogy ezt az országok hogyan oldották meg, mennyire hatékonyan, mennyire húsbavágóan, mennyire borult a mindennapi élet, az egy másik kérdés.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz wattafaka #38 üzenetére

    Ha a világban, és a közvetlen környezetünkben sorra halnak meg emberek valami ismeretlen betegség miatt, (és ugye ha nem lett volna korlátozás,akkor még durvábban), akkor neked annyi jött volna le, hogy pár ismerősön átfutott? És letudod annyival, hogy "másoknál ez sokkal durvábban beütött esetlegesen". Ugye nem mondod komolyan?!
    Merem remélni, hogy azért ennél szélesebben látsz rá a közvetlen környezetedre és a világra.

    Abban az egyben valóban egyetérhetünk, hogy vége lehetne már. Ez igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz wattafaka #42 üzenetére

    Oké, értem mire gondolsz.
    Csak én már továbbgondoltam, hogy ha nincs médiafelhangja a dolognak az induláskor, szép csendben elterjed a világban, és sorra halnak meg az emberek valami ismeretlenben, akkor előbb-utóbb úgyis eljutott volna valami hír (nem felfújva) formájában, még ha a közvetlen környezetben mi magunk nem jöttünk volna rá, hogy járvány van. De azért csak feltűnt volna hír nélkül is, hogy valami van, mert -nekem legalábbis- ismerősi körben többen is belehaltak, ami azért gyanús lett volna. Ez utóbbira akartam utalni, hogy adott esetben szerintem neked is több lejött volna a környezeti tapasztalatokból, médiatúlfújás nélkül is.
    De ez valóban csak egy feltételezett forgatókönyv, találgatás.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz wattafaka #67 üzenetére

    akik nem akarják magukat beoltatni, mintha nekik nem halálosan tökmindegy lenne
    Sajnos nem, mert mindenki hatással van másra is. Aki nem vigyáz magára, és gondatlanságból fertőz, az másra is veszélyes. Pl. A maszkviselés, az otthonmaradás betartása, nem betartása is ezért váltott ki indulatokat.
    Ez nem olyan, mint a megfázás, hogy ha nem vigyázok, magamra vethetek, itt mást is megfertőzhetek (vagy durva esetben hozzájárulhatok a halálához), ha leszarom a védekezést.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz wattafaka #71 üzenetére

    Igen, a vakcina valóban véleményes, első körben én sem ugranék bele. Alapvetően bízom az orvosokban, de közben félnék is egyből kipróbálni.
    viszont az ezen felüli védelem (maszk, távolságtartás, tömeg kerülése, stb.stb) viszont mindenképp fontos nem csak a magunk, hanem mások védelmében is.

Új hozzászólás Aktív témák