Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALBY

    senior tag

    ... hát szerintem házszellőzés mindenképp kell, a hőmennyiség nem oldja meg magát...
    (hacsak nem a ház oldalára/bordáira van kötve minden hőforrás)
    a kövér hűtőborda a VGA-ra szerintem fontos, bármilyen hozzáállás vagy koncepció mellett is nincs olyan eset hogy a bénább borda jobb lehetne.
    Félpasszív megoldások szerintem a legjobbak (hacsak nincs valami speciális helyzet), aztán azon belül kell igyekezni hogy a leghalkabbak tudjanak maradni a ventik (minél nagyobb, minél több, minél lassabban). Egész rendszerben kell gondolkodni.

    Számtalanszor látom hogy (pl HTPC) hogy hangtalan gépet akar valaki aztán ész nélkül és baromi drágán összevásárol passzív VGA-t , passzív táppal, akár passzív CPU hűtővel
    (ne adj isten vízhűtéssel, de az egy másik fail)
    aztán betöfködi egy csinos uzsonnásdoboz méretű ITX házba, és megfőzi jól az egészet.
    Ha gyullad ki egyből, akkor még rádug két HDD racke-et is kívül, hiszen ne fért már be az se hogy a filmjeit legyen hol tárolni.
    Szóval nem lehet hogy egy paraméter vezérelje a vásárlást, nem egy alkatrész oldja meg a problémákat. Tervezni kell a hőháztartást, még használható szellőzésű, és minden szóbekerülő feladatra elég nagy házat kell venni (pl TT Core V1 ,V21 ), és végül lehalkítani mindent. A végén olcsóbb, jobb és halkabb gép lesz mint passzív cuccokon görcsölni, és a miniatürizálásra költeni, ami vissza fog ütni.
    Persze ha nem kell VGA, jól megválasztott takarékos procival, ma már elég kicsi csendes gépet lehet összehozni, de legritkább esetben jön ki a passzív megoldás a jónak. Nem a ventilátor maga a probléma hanem ha sokat kell pörögnie mert olyan a környezete. BUÉK!

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák