Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SindaNarmo

    tag

    válasz b. #2 üzenetére

    "Azt,hogy megmaradjon a mostani üzletpolitika, azaz nyílt licenszelhető dizájnt adjanak az nem zárja ki azt hogy közben a Nvidiával optimalizált dizájnt fejlesszenek és olyan dizájnokat alkossanak mint az Apple"

    És ez már egy igen megkérdőjelezhető üzleti lépés lett volna. Nem teszi elérhetővé a többieknek? Szerintem Kb pont ezért nem szerették volna hogy megszerezze az Nv.

    Elérkeztünk volna oda hogy egyenlőbbek az egyenlőknél.

    [ Szerkesztve ]

  • opr

    veterán

    válasz b. #2 üzenetére

    Pontosan igy, hatalmas +1. :K

    Azt nyilvan nem lehet tudni, hogy merre vitte volna az ARM-et az NV, lehet lett volna valamilyen fajta szivatas, lehet nem (szerintem ez utobbi a valoszinubb, az NV se a sajat penzenek az ellensege) sose tudjuk meg, az viszont biztos, hogy tobb penz lett volna fejlesztesekre. Hogy ezek mennyire lettek volna altalanos jelleggel jok, vagy mennyire lettek volna NV centrikusak, az mar egy masik kerdes, ez leghamarabb kb 5-8 evvel az akvizicio utan derult volna ki biztosan, de igy mar maximum tippelgetni lehet.

    Tegyuk hozza, teljesen ertheto az is, hogy nem ment at a dolog a versenyhivatalokon, bar mar azt se fogjuk megtudni soha, hogy ha kivarjak, atment volna-e, vagy nem. Ami biztos, hogy ment az idohuzas meg a szenvedes, aztan kifutottak az idobol, azt, hogy mit hoz a jovo meg majd meglatjuk. NV-nek igy nagyobb a kockazat, de azert boven nem tunik kezelhetetlen mertekunek (nyilvan, kulonben nem haladnanak tovabb az ARM-es uton).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • fatpingvin

    őstag

    válasz b. #2 üzenetére

    második mondatod a kulcs. ezzel az akvizícióval nem is csak elsődlegesen az volt a para hogy majd nem fognak licenszelni, hanem hogy eltorzítják az IP termékpalettát egy olyan irányba amivel kilöknek egy csomó szereplőt a nyeregből, pl a strongly embedded dizájnok elkaszálásával.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák