Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz #30062080 #7 üzenetére

    Jajj dehogy hagynak fel, már itt is vannak, előbb mint te: #3 bandika0626 :DD

    Nem az a baj, hogy hibáznak az nVidia-nal (is), ez emberi dolog. Csak már illene kijavítani egy hónap és néhány "ez már javítja" driver után. Na meg mondjuk jó lenne, ha az új szériát (-nak nevezett) nem érintené, vagy legalább az 1000$ -os Titánt.

    #13 batt köszönjük a professzionális statisztikát. Szerintem 60% -ban hasraütés volt, 35%-ban nVidia (fan) topik bemagyarázás, 5% -ban pedig hasznos ;]
    Annyiban viszont egyetértünk, hogy hardvert és szoftvert nem tudnak valószínűleg összehangolni, de ezt már Abu is leírta párszor, hogy miért...

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz agressiv #50 üzenetére

    Én viszont mostmár 1 éve AMD -re váltottam, mindig a legfrissebb beta Catalyst driver van fenn és soha nem votl mikrolag vagy hasonló probléma. Nem flame keltés, csak mondom... :U

    Egyébként megfigyelhető egy tendencia, hogy a régebbi játékokban (ne adj Isten DX9) és a kissebb felbontásokon jobbak a GeForce-ok, namár persze ha éppen nem az van ami most ;] (Jó ez gonosz volt, nem ez a megszokott). Ettől függetlenül ezekre is igaz amit feljebb írtam.

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz agressiv #132 üzenetére

    Hát ez így közel sem igaz. Kb. 1 éve "lakom" ott, és voltam zöld oldalon is egy néhány hónapot közben. Mindkét fórumban vannak emberek mindig hibákkal, és ebből rengeteg a user error, és vannak valós hibák is, de ezek elenyészőek. Pl.: gyári hibás a VRAM egy Gigabyte kártyán nem tudom rengeteg ilyen... Ez megesik, ezért van ez a fórum, hogy segítsünk egymásnak. De hangsúlyoznám, hogy ez folyamatosan mindig így van és így is lesz mindkét oldalon és mindkét topikban...
    AMD -vel ilyen jellegű játszhatatlan hiba mindenhol, játéktól függetlenül nem volt. Elég jó sokáig volt tavaly az emberek jó részénél (veheted globálisnak) a microlag BF3 -ban, amit csak a kártya megjelenéséhez képest közel 1 év elteltével megjelenő Never Settle drivercsomag orvosolt (ami hozott olyan jó 10-30% -ot is teljesítményben). Ez ugyanúgy elég szánalmas és borzasztó, nevetséges és hát az, hogy mennyi idő kellett ehhez az pedig kritikán aluli...
    DE! Ez volt egy darab játékban, a BF3 -ban. Most ugyanez folyik az nvidia-nal nagyban (nem csak BF3 -nál..).

    Szóval épp elég gyatra mind a kettő, felesleges ezen vitatkozni. Most az nvidia-nak sikerült ebben felülmúlnia az AMD -t, de én nem aggódnék meg fanboyoskodnék, nem telik bele egy évbe, és "visszavág" az AMD a szar driver téren. Aztán majd megint az nvidia. Ez így megy, ez van..

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz agressiv #139 üzenetére

    Nem változtat a tényen. Feleslegesnek tartom az összes esetet összeszámolni majd pedig népszámlálást indítani, hogy hány AMD és hány nVidia tulaj van, majd pedig egy ilyen agybeteg arányt felállítani.
    Én annyit mondtam, hogy valóban AMD és nVidia topikban is napi szinten megy a sírás, hogy mi nem megy, hogy hibázik, mi szart be. Ennek jó része user error vagy egyszerűen gyártói hiba, garanciás meghibásodás.
    Ez pedig ami most folyik, egyáltalán nem ilyen eset, hanem jóvan nagyobb annál...

    Tehát én csak annyit mondtam, hogy a te logikád nem helyes, mert ez a probléma jóval több annál, mint ami napi szinten folyik az AMD (és az nVidia) topikban.

    Még egyszer. Nem azzal vitatkozok, hogy mi folyik a topikokban (ráadásul pontosan ugyanaz folyik az nVidia topikban is), hanem azzal, hogy az nem egy kategória ezzel, ezért felesleges , hamis, kettős mércés és valóságtól elrugaskodott érvelésnek tartom...

  • haddent

    addikt

    válasz TTomax #144 üzenetére

    Hát nem is tudom, mondjuk a hírekből innen? Külföldi oldalakról? Külföldi fórumokról?
    Vagy jól értem, ha mondjuk tegyük fel most lenne egy nvidia kártyám, és azt mondanám, hogy nálam is rossz, akkor már tudhatnám mekkora a probléma? Azért, mert van plussz 1 db kártya, ami nálam van és az is reprodukálja a tüneteket?

    Komolyan nem is tudom, hogy mit mondjak... miért az érdekel téged, hogy én honnan tudom? Ha te megúsztad eddig a hiba nélkül, akkor szerencsés vagy, örülj neki. Tényleg nem értem miért kell elkezdeni a személyeskedést, amikor hát itt van, ezen az oldalon. Már minimum a második hír szól róla, és akkor honnan tudom én vagy bárki más? Biztosan csak kitalálom, mert nekem nagy érdekem, hogy ez így legyen és lefizetem az összes külföldi oldalt, fórumot és még utolsó döfésként az PH! -t is.

    Én tényleg nem értem ezt a "védekezési mechanizmust".. Főleg nem értem, hogy miért van rá szükség?

    szerk.: még annyi, hogy ha nincs igazság abban amit mondok, akkor nem mindegy? Hagyd, hagy beszélje a hülyéje a marhaságait aztán nevess rajta.. de ez már szinte sértő, hogy honnan tudom.

    Objektivitásról: ha visszaolvasol akkor írtam példának a hasonló hibázásra az AMD részéről a microlagot ami volt BF3 -ban. Nálam az nem volt. Mégis el tudom ismerni.. Nem csak az létezik amit személyesen tapasztalsz.

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz agressiv #154 üzenetére

    Most komolyan arról megy a vita, hogy az AMD szar mert nem ismeri fel a lap, az nVidia meg jó, mert az 16x helyett 4x sínnel megy? :DDD Eszem eldobom...
    Ha ilyen van, az gyári hiba, teljesen mindegy, hogy nVidia vagy AMD... Vissza kell vinni, kapsz újat, ennyi.
    Még ha azt akarod mondani ezzel, hogy a legtöbb AMD -és kártya hamarabb elromlik, több ilyen gyári hibás gondja van, mint a GeForce, azt meg is értem. Ez érthető, az AMD kártyák az árra is rágyúrnak, a többségükön ki van spórulva amit csak ki lehet. Fogyasztásuk ehhez képest nagy, kell tovább mondjam?

    De itt most nem erről van szó. AMD -én ami nem gyári hibás, az megy és kész, vége a sztorinak.
    nVidia -nál is így volt ez eddig, csak most jött egy úgy driver és úgy tűnik, hogy a gyári hibás kártyák száma megtöbbszöröződött? (Értsd: eddigi tökéletes kártyák és produkálják a hibát, tehát tulajdonképpen nVidiáék elrontották a tökéletes kártyákat, mégha nem is véglegesen, azaz nem hardversen. Bár ugye számoltak be ilyenről is...) Akkor miről beszélünk?
    Több eshetőség van, már rengetegszer ki lett tárgyalva minden, mindenkinek egyéni dolga, hogy melyiknek hisz, én speciel Abu-nak, talán nagyobb rálátása van, mint neked vagy nekem.

    Egyébként visszatérve az istenítéshez... Van különbség aközött, hogy valamit elfogadhatónak, normálnak tartunk és a másikat rossznak, vagy az egyiket a fellegekbe emeljük. Részemről itt szigorúan az első eshetőség történt csak...

  • haddent

    addikt

    válasz agressiv #171 üzenetére

    Ez most mellément... BF3 -ban (gondolom Frostbite motoros játékokban..) volt mikrolag, és igenis driver szüntette meg.

  • haddent

    addikt

    válasz agressiv #173 üzenetére

    Egész nyugodtan eljöhetsz és megnézheted, szívesen megmutatom. A saját szemednek csak hiszel...
    Amire te gondolsz (csak éppen az infóbol csak annyi ragad meg, hogy AMD, mikrolag, van), az az, hogy CF -fel még mindig vannak gondok. Ez tény.

    mcwolf79 a baj csak az, hogy ez már a 2. driver ami javítást hivatott eszközölni, azaz a 3. rossz driver.
    Egyébként felőlem nézhetjük úgy is a dolgokat, hogy ha csak egy embernél is tökéletes, akkor nincs hiba. Strucc politika, de legyen. De akkor legyen az AMD -nél is így, ne legyünk részrehajlóak és ne vakítsuk saját magunkat. Ha így állunk akkro viszont az AMD is tökéletes, nálam soha semmi baja nem volt. Ezt mondom, nyugodtan személyesen is lehet csekkolni (akár be is nézhetsz a gépházba, hogy tényleg AMD kari van benn :DD )

    A te szádból elhangzott "vegyétek a szart" csak annyit mondanék mellékesen, hogy majd szóljatok, ha az 1000 dolláros Titan tud DX11.1 vagy DX11.2 -őt :)) (vagy bármely másik nvidia kari)

    Azt láttam, hogy a CF -re gondolt, és írta, hogy benézte, de ettől függetlenűl ment tovább a mocskolódás erre hivatkozva :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz agressiv #180 üzenetére

    Van benne igazság, hogy őszinte legyek :DD Engem is csak a BF4 miatt érdekel. Ott nem lehet kompromisszum. Kell minden effekt és maxon :B

  • haddent

    addikt

    válasz milan18 #190 üzenetére

    Ez a te véleményed, nem tudok / nem is akarok vele mit kezdeni a tényeken sem az én beállítottságom sem az amit te vagy én vagy bárki más mond nem változtat.

    atti_2010 felesleges ilyeneket írni nekik csak megadod nekik az élvezetet, hogy fannak hívjanak. Én semmi még csak hasonlót nem mondtam, mégis az lettem látod :DDD

    Többiek: az, hogy nem lesz kizárzva az nVidia sem az optimalizációbol nem azt jelenti, hogy nem fog jobban futni GCN -en. A kód nyilván olyan lesz, ami kiaknázza a memóriát, annak sávszélességét, a compute shaderek erejét stb.. Nem beszélve a DX11.1 exkluzív tartalomról. Ettől függetlenül az nVidia is részt vehet (és részt is vesz), és optimalizálják ahogy tudják.

  • haddent

    addikt

    válasz agressiv #198 üzenetére

    Kezdem úgy érezni, hogy már senki nem is tudja miről vitatkozunk, csak azért nyomjuk mert hát az jó meg nehogy már leálljunk :C

  • haddent

    addikt

    válasz milan18 #203 üzenetére

    A BF3 nem igazán ment jobban egyiken sem mint a másikon, épp hogy álltak a driverek. Jelenleg (és az utóbbi időben) az nVidia -t nem értékelném (megint) BF3-mal kapcsolatban.
    A Maxwell pedig 2 generációval lesz újabb, mint a HD79xx Tahiti. El is várom, hogy rendesen odavágjon neki, már nem azért...

    agressiv APU nem azért kell, hogy az iGP -vel játssz, hanem rengeteg dolgot csak APU-val és iGP -vel lehet majd számoltatni a játékokban. (Ez azért odébb van). Érdemes elolvasni odafigyelve Abu konzolos-pc-és cikkét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák