Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxox

    addikt

    válasz hallari #150 üzenetére

    ez nem fog attol valtozni, hogy kulonvalik a piac.....mindig jobban megeri a mar megszokott utat ujrajarni....mennyi jo film van mostanaban az amerikai piacrol?....inkabb legyartanak egy tripla x 4-et, vagy egy rambo 7-et, transformers 9-et...evente ha van 2-3 jo amerikai film (mert most nem a kis stuidokra gondolok, hiszen pont nem roluk van szo), akkor orulhetunk..... tehat szerntem pont nem fog valtozni semmi....jon majd a cod10 a bf4, meg a dio4 (bar mar a haromnak is orulnek :B )

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • vanye

    senior tag

    válasz hallari #150 üzenetére

    Csakhogy ez egy ördögi körnek tűnik. Mert: konzolportok -> visszaeső VGA-fogyasztás (mert régi kártyán is jól fut) -> visszaeső PC-s játékkiadás (a kiadók a halódó PC-s platform helyett konzolra dolgoztatnak) -> konzolportok... S a kígyó máris a saját farkába harap.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • hallari

    tag

    válasz vanye #152 üzenetére

    Persze hogy ördögi kör, ezért szállt ki a Microsoft a Gaming Alliance-ből. Ők már csak a saját konzolukra akarnak koncentrálni, abból van a profit, nem a letorrentezett játékokból. :Y

  • priti

    addikt

    válasz hallari #153 üzenetére

    Nekem az a fura, hogy a filmeket 100%-os minőségben letorrentezik mégse áll meg a filmipar. Pedig kerül annyiba egy film, mint egy játék. Játékból meg kapsz egy vírusos crack-et meg egy offline szeletet a torrenten, ami manapság már a gém kisebbik fele, de mindenki a torrent miatt hisztizik és a konzollal jön, pedig ott is egy az egyben ugyanez megy. Megveszik a legolcsóbb konzolt multizni a másik meg flash-elve és ennyi, szarnak rá 10 játékból max egy eredeti. Úgy vannak vele, hogy a két konzol együtt meg még mindig olcsóbb, mint az erős PC.

    Hardverlesen

  • hallari

    tag

    válasz oxox #151 üzenetére

    Szerintem pedig fog. Az elmúlt ~10 évben szerintem az egyik fő gátja volt a kreativitásnak, hogy minden nagy stúdió felnyalábolt egy csomó jó szakembert és csúcsjátékokat csinált és a piac nagy részét lefedték. Ez adta a VGA piac gerincét, hogy ezekhez a játékokhoz kellett a reaktor, és kellettek a hardcore gamer-ek, akik rengeteget áldoztak a gépeikre. Mostanra viszont szinte minden otthonban ott a gép, olcsók a hardverek és rengeteg ember játszik, akiknek nincsenek nagy igényeik, de 1-2 ezer forintot hajlandóak elkölteni egy egyszerű, de addiktív játékra (kazuárok). Mindeközben a konzolok is terjednek, nagy profitot hozva a gazdáiknak. Akik természetesen egyre kevésbé portoltatják a játékaikat PC-re, hiszen míg a konzolon befektetett pénz egyre izmosabban termeli a profitot, addig a PC-s bevételek egyre csökkennek.
    Adott tehát a képlet: növekvő konzolos felhozatal és profit - kontra csökkenő PC-s. Nem kérdés, a fejlesztők mit választanak majd. Ez pedig nyilván csökkenő VGA piacot is jelent majd, bár drasztikus változás szerintem nem lesz, max. paletta-szűkítés.
    Ez pedig helyzetbe hozza (szerintem) a független fejlesztőket, akiknek megnyílik a PC-s terep, hogy vevőt találjanak a kreatív ötleteikre (amit eddig a hardcore piac lefagyasztott). Nem véletlen a Farmville sikere és több ilyenre számítok, hiszen ezek a játékok bőven játszhatók egy átlag irodai géppel és integrált videokártyával.

    Ami pedig a legfontosabb: az ezekből a címekből profitot termelő társaságok lehetnek azok, akikben elegendő kreativitás lesz, hogy be merjenek vállalni olyan játékokat, amelyek átalakítják a jelenleg ötlettelenségtől szenvedő piacot. Persze ez a jövő zenéje, de én erre számítok.

  • hallari

    tag

    válasz priti #154 üzenetére

    Amiről beszélsz ez javarészt a MAGYAR (meg a többi csóró) helyzete, nem az általános (értsd:azok a piacok, amik számítanak a konzolcégeknek). Pár éve, amikor az Xbox ~ 20 milliónál járt egy nagy razzia volt, amely során a flash-elt gépeket letiltották. Az összes gép 3(!)%-át érintette. Adták is el abban az időben az ilyen gépeket, még emlékszem a rohamra a vaterán. Hosszú távon nem ez a jövő, nem véletlenül erőlteti a Microsoft meg a Sony.
    A filmes példa pedig: a kilenc Oscar-t nyert Bombák földjén alkotói pont azért pereltek be egy csomó torrentezőt, mert az 50 millió dollárból készült film még a nullszaldót sem érte el, és kiszámolták, hogyha mindenki megvette volna, aki letöltötte, akkor bőven nyereséges lenne. A nagy cégeket ez persze nem érdekli, hiszen ők csak a robbantgatós-lövöldözős-3d-übergagyit gyártják, ami tutipénz. Ez is mutatja, hogy a kreativitást mennyire megfojtja ez a szemlélet, és mennyire szükség van a jogszerű termékvásárlásra, ennek az egyik következménye pedig kreatív alkotók felszínre kerülése és ottmaradása. Filmben, játékban egyaránt. A nagy stúdiók persze túlélik enélkül is, de hosszútávon nekünk jó, ha van komoly és MINŐSÉGI konkurenciájuk.

  • priti

    addikt

    válasz hallari #156 üzenetére

    a flash-elt gépeket letiltották
    ...már amelyik online volt még akkor is. A többség még időben kihúzta, aztán vett egy másikat. A legolcsóbbat és csak azzal online eredeti játékkal. A feltörttel meg csak offline játsza az írott DVD-ket vidáman. Csóró meg mindenhol van, nem csak itthon. Azt meg már számtalanszor végigbeszélték mindenhol, hogy attól mert megnézel valamit ingyen még nem biztos, hogy megnéznéd pénzért is. Utóbbihoz egy picit jobban kéne, hogy érdekeljen... Ezzel a logikával aki megnézi a Showder klubot az elmegy utána élőben, ha a TV-ben már nem adják. Közben meg a frászt megy el. 10-ből 9 ember (köztük én is) fizikailag nem akar odamenni a moziba a fimtől függetlenül. Inkább veszek egy használt projektort kivetítem magamnak a falra a filmeket amikre kiváncsi vagyok aztán eladom a projektort ugyanannyiért, vagy max 3-4 mozijegynyi különbözettel és nem hallgattam a kommentárt a mellettem ülőtől, nem törte meg a csendet az ügyeletes köhögő, nem zsibbadt el a seggem, nem hugyoztam majdnem be stb. stb. stb.

    Hardverlesen

  • Én azt nem értem, hogy mit várnak. A legtöbb új játékkal gondom volt grafika terén. A Total War Shogun 2 se jó dx11 ben, a BF3 al is akadtak grafikai és játékmenetbeli bajaim, a Dragon Age 2 is bugos volt grafika terén... de most komolyan, így mit várnak? A régi játékokat fogom én így előszedni, mert azok legalább tökéletesen mennek, mert értelmesen kijavították a bugokat bennük még a fejlesztés ideje alatt (és nem a kiadás után....). Ha ezt tudom, nem újítottam volna gépet az új játékok miatt.... Nem csodálkozom, hogy az emberek ilyen körülmények között inkább konzolt vesznek. De komolyan, egy Indie játék normálisabban megvan írva, mint egy AAA cím.

    [ Szerkesztve ]

    Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

  • hallari

    tag

    válasz priti #157 üzenetére

    Mindegy, hogy nem mész moziba (én sem), a lényeg a vásárláson van. Az Appstore is azért sikeres, mert 1-2 dollárért rengetegen vásárolnak és így bőven megéri a fejlesztés még garázsvállalkozásoknak is, erre az üzleti modellre gondolok, amikor a kazuár-piacot említem.
    "Csóró mindenhol van" - így igaz, de a fejlesztőknek fontos piacokon kevesebb, ráadásul ott a fizetési hajlandóság is nagyobb. Ahogy az áfát is meg a személyi jöv. adót is sokkal nagyobb százalékban befizetik, mint nálunk. Önként. Akkor is, ha nem liheg a nyakukba 10 adóellenőr. És ez bizony számít az üzleti kiszámíthatóság szempontjából. Tudom, hogy nálunk divat "élelmes"-nek nevezni a minden szabály alól kibújni igyekvést, de én ezt nem akarom elfogadni, mert emiatt tolták el a nagy médiacégek a magyarországi filmbemutatókat - túl sok volt a cinedub-os, kamerás film. És ez nem dicsőség szerintem.
    A Showder-klub meg nem túl releváns hasonlat, hiszen az emberek többsége pusztán szórakozásra vágyik. Ha nincs Hofi, van Szuperbola, vagy Markos-Nádas meg Nagybandó. Ha ezek sem, akkor Gálvölgyi-show meg Szeszélyes évszakok. Vagy Heti hetes ill. Fábry-show, kinek mire van gusztusa. Választék mindig lesz ebben a műfajban. Tv-ben vagy netről is ma már annyi ilyen műsor van, hogy vég nélkül lehet nézni.
    Ezzel szemben jó filmből/játékból elég kevés van, én általában egy kezemen meg tudom számolni, mennyi érdekel egy évben. És azt meg is veszem.
    Szerintem ha sokan így állnánk hozzá, akkor a magyar piacot is fel lehetne lendíteni, de tudom, hogy ez csak utópia. ;)

  • hallari

    tag

    válasz Rojik #158 üzenetére

    Ja, én is a múltkor kértem tanácsot a VGA kari rovatban, hogy mit érdemes venni, de szigorúan csak directx 9-ben, mert annál drágábbra nem vagyok hajlandó költeni. Minek? A legtöbb cucc úgyis konzolport, azok meg ~2006-ban jöttek ki, tehát ez a minőségük. Amúgy meg szerintem bőven elég mindenre, én nemigen látok érdemi különbséget az 1280*1024 és az ettől magasabb felbontások közt.
    Azt pedig meg sem említem, hogy a játékkonzolok között a ps2(!) még mindig igen szép eladásokat produkál, nem beszélve a Wii-ről, ami egymaga hozta azt az eladási darabszámot, mint az xbox360 és a ps3 együtt. Ez a folyamatos felbontás+részletgazdagság emelés elég csúnyán otthagyta az emberek igényeit már egy ideje szerintem, és a "fenntartható fejlődés" hangzatos jelszava alatt ez leginkább "fenntartandó (extra)profitszerzés"-nek értendő. :))

  • priti

    addikt

    válasz hallari #159 üzenetére

    Azért hatalmasokat csúsztatsz. A lényeg a vásárláson van, HA -és itt jön a nagy "ha"- HA van fizetőképes kereslet. Fizetésképtelen emberek központosított kirablását nehezen lehet "hozzájárulásként" értelmezni. (Mert hogy úgy kéne értelmezni az adófizetést, ha a négyszerannyit kereső nyugati polgárok adófizetési hajlandóságához szeretnénk hasonlítani magunkat.) Akinek van hozzá jövedelme az hozzá tud járulni önként sokmindenhez. Nálunk nem divat élelmesnek lenni. Nálunk van egy igen széles réteg aki ha nem az, akkor éhendöglik a vonatkozó hónap 25. és 31. napja közötti héten. Egészségügy technikai dolgozói, oktatás technikai dolgozói, rengeteg betanított gyári alkalmazott... hagy ne soroljam. Mind-mind max bruttó 120k-t keres, amiből megkap 86k-t. ...és ne legyen élelmes? Lehet mondani, hogy mindenkinek áll a zászló, csak ez nem igaz. Minden taps után valakinek nem jut szék és az sem lőheti fejbe magát. Az már csak hab a tortán, hogy emiatt olyan széles réteg -mondjuk ki nyíltan- lop, csal a mindennapokban ott ahol tud (legyen az akár egy bliccelés a tömegközlekedésen), hogy a központosított mutyi ellen kiállók mögé nem állnak tömegek elvi alapon. Mindenki sunnyog, mert tudja, hogy Ő sem különb, így a végén mindenki csal, az is, akinek nem kéne, hiszen nem fogják kiközösíteni adóelkerülés miatt.
    Ha kényszerből írsz alá egy szerződést az jogilag semmis. Ha a középfokú végzettségre vonatkozó közalkalmazotti bértáblát megnézed, akkor az összes állami foglalkoztató aki ilyen fokú végzettséggel rendelkező embereket olyan munkaidőben foglalkoztat, ami mellett nem tud másodállást vállalni gyakorlatilag kényszeríti a munkavállalót csalásra. Nem munkavállaló becsületén múlik. Ez a baj. Te úgy állítod be, hogy csak hozzáállás kérdése az egész.

    Hardverlesen

  • hallari

    tag

    válasz priti #161 üzenetére

    Létező probléma amiről írsz, de mégsem csúsztatok. Miért? Mert én is itt élek. Látom, hogy aki bliccel, többnyire azért teszi, mert a haverokkal elbulizza a pénzt. És ugyanígy ha összeszámolnák az emberek a sok piára, cigire, bulizásra kidobott pénzt rájönnének, hogy mindazt másra is lehetett volna fordítani. ÉLETMÓDVÁLTÁS. Tudom, hogy nem népszerű téma, de megoldható. Valóban elhatározás, hozzáállás kérdése, csak könnyebb hárítani, terelni, mint beismerni az igazságot. Ebben jók vagyunk.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hallari #162 üzenetére

    +1 az okostelefonnal mászkáló emberek, akiknek nincs pénz a kártyáján.
    Nem mellesleg azok, akiknek fasza leptop, teló, de albérletben lakik, amit alig tud kifizetni.

    Nekem valszeg azért van pénzem, mert nem veszek össze-vissza mindent, hanem 5x meggondolom, hogy mire van szükségem + mivel tudok pénzt keresni.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallari

    tag

    válasz priti #161 üzenetére

    2. rész:
    Az adózást illetően pedig nem azt mondom, hogy adjuk oda minden pénzünket az államnak (én sem teszem), hanem általánosságban a tisztázottabb helyzetet szorgalmazom. Aki eddig semmilyen adót nem fizetett, az legalább a minimálbér után fizessen (vállalkozóra gondolok, munkavállalónak ez nem ilyen egyszerű, hacsak nem akarja lebuktatni a főnökét). Aki torrentezik, legalább azt vegye meg, ami tetszett neki, és azt mondja, megérte. Satöbbi.
    Láthatod, hogy januártól egyre több olyan BKV jármű lesz, ahol elsőajtós felszállást vezetnek be - nyilván az ellenőrizhetőség miatt. Szerintem sem frankó, hogy én, aki megveszem a bérletet azok helyett is fizessek, akik erre nem hajlandóak. És ugyanez a helyzet az élet más területén. Amikor ránézek a fizetési papíromra ne azt lássam, hogy tőlem MINDENT vonnak, ugyanakkor kb. 1,5 millió embertől semmit, vagy szinte semmit. A segélyből élőkről ne is beszéljünk. 150 éve Petőfiék közteherviselést követeltek - ez mára sem valósult meg. A politikusoknak is szorgalmazom az üvegzseb programot. Bilibe lóg a kezem? Lehet. De Nyugaton is így kezdték a polgárosodás kezdetén, és lám, hova jutottak. Remélem nálunk gyorsabb lesz a folyamat.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hallari #164 üzenetére

    Khm, meg a másik az, hogy következetesen szedjék be mindenkitől, amit be kell fizetnie.
    Áfacsalást amennyien csinálnak, az nagy veszteség. És aki a 25% áfát nem fizeti, az a 27%-ot sem fogja.

    Ha néha 1-1 kisboltot megbüntetnek, az gyak. nem nagy bevétel, sokkal jobb lenne, ha a következetes büntetésektől javulna az adózási fegyelem.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallari

    tag

    válasz hcl #163 üzenetére

    Így van. Megdöbbentő az is, milyen drága kocsikat látni panelházi parkolókban, amiket aztán alig használnak. Meg a rengeteg hitelvállalás, csak hogy a szomszédot lenyomjuk. "A haver most vett 80 centis tévét, de én akkor is megveszem 230-ért a 100-ast hitelre!" - saját fülemmel hallottam ezt egy panelház (Havanna ltp.) videótékájában. Aztán csodálkoznak a bedőlt hitelek miatt.

  • hallari

    tag

    válasz hcl #165 üzenetére

    Évente kb. 2.000 milliárd forint adót nem fizetnek be, ez majdnem pontosan az államháztartás hiánya. Ha a politikusok összébb húznák magukat és a költségvetést is, az adókat csökkentenék, az adózási fegyelem pedig nőne, akkor mindjárt nem lenne ennyi gond.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Prof #168 üzenetére

    Részemről ezért van offba téve a duma :)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • priti

    addikt

    válasz hallari #164 üzenetére

    A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de ettől még nem lesz több ilyen célú fogyasztásra fordítható pénzmennyiség az embereknél. Ha mégtöbbet centralizálunk (büntetünk, adóztatunk tökmindegy milyen jogcímen vesszük el) akkor mégkevesebb lesz. Minél kevesebb van annál jobban szűkül a piac, mert nincs fizetőképes kereslet. Sajnos ez nem túlkinálathoz, azaz árcsökkenéshez vezet, hanem kivonuláshoz, gazdasági zsugorodáshoz -mint azt látjuk- ami pedig mégtöbb munkanélkülihez. És nincs az a centralizált pénzmennyiség amit szét ne lehetne osztogatni akár szociáis vonalon, akár mutyiban. Miket hallani? Ha az döntené el (szavazati jog) a centralizált pénzmennyiség újraelosztásának célterületeit aki adózik, akkor azt nem fordítanák olyan emberek segélyezésére, akik nem dolgoznak. Megélhetési bűnözés indulna meg, amire válaszul nonprofit börtönök épülnének amik megnyitott szénbányában foglalkoztatnák a fogvatartottakat, hogy őrzésük nullszaldós legyen. Van aki szerint ezt kéne tenni. Ötletek vannak szakadásig. A tény az, hogy a magyarországi jövedelemszintek az olyan foglalkoztatottak körében, akik jövedelmüket elfogyasztják, tehát közvetlenül vannak hatással a keresletre finoman szólva nem emelkednek. Azoké emelkednek csak, akik a jovedelemtöbbletükre vetített fogyasztásukat elhalasztják, megtakarítanak, mert az életszínvonalukat korábbi bérükből is képesek finanszírozni. A megtakarítások divatos elköltése (ha már a divatnál tartunk) ezeken a jövedelemszinteken élő emberek körében a külföldre utazás. Magyarország választóinak többsége egykulcsos adóra szavaszott. Ezt tudomásul kell venni és be kell fizetni a 27%-os áfát. Lehet a másikra mutogatni, de amíg az Ő szavazata annyit ér, mint a tiéd semmi értelme. Magyarországon semmi előnyt nem élvez egy adófizető az adóelkerülővel szemben. A támogatások közvetlen kifizetésével szemben azok adóalapból történő visszaigénylése volt az egyetlen értelmes ötlet az utóbbi minimum 10 évben. Nincs folyamat, amiről beszélni lehet. Nemtom miről beszélsz. Folyamatos adóamnesztia van ciklikus rendszerességgel nagyban, kicsiben meg esetleges bacogatások APEH irányából, de érdemi változás zéró.

    Hardverlesen

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz priti #171 üzenetére

    Khm, kivonuláshoz annyira nem, mert a legtöbb cég (és bank) nem engedheti meg magának, hogy ne legyen jelen egy ilyen piacon.
    Az erste mondjuk kivétel, ők itt is karcsúsítanak, de más országokban is.

    "Folyamatos adóamnesztia van ciklikus rendszerességgel nagyban, kicsiben meg esetleges bacogatások APEH irányából, de érdemi változás zéró."
    De még az sem nagyon, illetve egyes nagyhalakat sehogy, más, kisebb esetekben pedig alkalomszerűen jönnek, tehát az adócsalókat sem tartja vissza az, hogy úúúgyiselkapnaaak.
    Az USA-ban pl. olvastam, hogy a felső tízezer adja az adó egy jól kimutatható részét - valószínű az sem jófejségből, hanem mert különben széjjelszedik őket a hatóságok. Itthon ez nincs. Ha pénzed van, akkor azt csinálsz, amit akarsz.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hallari

    tag

    válasz priti #171 üzenetére

    Figyi épp most szóltak az offolás miatt kicsit följebb. Szerintem zárjuk itt le és maradjon a VGA-é a terep, rendben?

  • Kotomicuki

    senior tag

    válasz priti #149 üzenetére

    Azért (pl.) a Blizzard, vagy az id Softver ma már nem éppen garázscég és az általad - minden szempontból :) - leírt módon (nekiállunk, oszt ha készen van, akkor kiadjuk) fejlesztenek és némi sikeresség is társul(t) a munkájukhoz.
    Az 1 év alatt és dollár százmilliókért, elkapkodva "fejlesztett" játékokat meg meg is lehet nézni, hiba hozzák vissza néha a beléfeccölt pénzt hamar: az EA ilyen termékei már tényleg hányadékokká váltak (pl. NFS sorat), a support-jukról nem is beszélve (az ilyenek miatt távolodik A játékostársadalom a PC-től és a "hivatalos úttól"... bár, az ilyeneket már letölteni sem érdemes). Aki ezeket szereti - csili-vili grafikája legyen, mer' az fontosabb annál, hogy lekössön és szórakoztasson - az tényleg vegyen inkább konzolt és hagyja A játékosokat békén...

    Amúgy tényleg diktálják a trendet (egy multi, pl. a m$ ne tenne ilyet, ugyan már...), a baj csak az, hogy sokan vannak, akiknek (már) ezt lehet - pl. a 'vmit, kényszeresen mindig venni kell, mert nem jó az a nap, amikor nem költöttem pénzt' felfogásúaknak - , akik sohasem tudnak már ráébredni arra, hogy csak ki- és felhasználják őket...

    Ha jól van megírva, vagy eleve fel van készítve arra a játékmotor, hogy később, a már sokkal erősebb hardverek birtokában, különböző látvány, hangulat, stb. elemmel ki lehessen egészíteni (moddolható), akkor nem tragédia a kiadáskori grafikai elmaradása (HA jó a játék, lásd pl. SoC Complete mod-dal). Nos, ezt konzolon soha nem fogják megcsinálni (mármint: a játékot csak egyszer kell megvenned, de évekig "friss" marad a (pl.) grafikája, hiába történtek generációváltások a hardverelemeknél; konzol=ha új a hardver, akkor újra meg kell venni ua-t, a felfrissített grafikájú játékot is hozzá, persze teljes áron (lásd még: m$ op.rendszer-terv a W7-nél)=parasztvakítás, lehúzás), vagy ha igen, akkor azt már nem konzolnak fogják hívni...

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

  • hallari

    tag

    válasz Kotomicuki #174 üzenetére

    Az NFS miért hányadék? Szerintem semmivel sem rosszabb, mint bármelyik más. Lehet, hogy arcade-szerűbb, és emiatt divat fikázni, de a megcélzott közönség kedveli pl. én is. Aki valódi szimulátort akar, az vegye a Forzát. Másról szól, ennyi. Ráadásul a World az eklatáns példa az eredeti témára, hiszen nálam is integrált VGA-n megy (minimumon, néha riccenve), tehát feleslegessé teszi a low-end kártyák fejlesztését. És a zsebem csak örül ennek, mivel ez a konfig 75 pénz volt (adatlapon rajta). :K

  • priti

    addikt

    válasz Kotomicuki #174 üzenetére

    Szerintem a DLC rendszerben befejezett játékgyártást kéne preferálni. Alapjáték egy minden funkciót bemutató teljes, játszható, 100%-os de rövid játék, kvázi demo hosszúságú, de a demoval szemben teljes, és a jelenlegi gyakorlattal ellentétben ez a teljes verzió legyen az ingyenesen letölthető.
    Az újságírók és játékkritikusok által letöltés után kritizálandó és a minden szinten népszerű alapjátékokhoz kiadni az igényes folytatást, ami kvázi a teljes játék pénzért, csak most DLC-nek hívjuk aztán kész. Így kisebb lenne a kockázat a bukásra és nagyobb lenne a beruházási kedv.
    Annó amikor rövid ideig volt egy XBOX360 slim nálam a Just Cause 2-nek volt egy olyan ingyenes bemutatója a live-on, hogy egy pályarészen azt csináltál amit akarsz, csak egy időlimit volt és x perc után visszalépett a főmenübe. Teljesen korrekt. Az alapján el lehetett dönteni, hogy tetszik vagy nem. Piackutatásnak kiváló.
    Tessék kikutatni mire van igény ami még nem jött ki PC-re szép graffal. Egy lődözős FPS-re COD, BF ráfeküdt, pedig rengeteg van egy autósra Dirt sorozat ráfeküdt, pedig rengeteg van, Diablo felülnézetes hentelős, elvileg jön az három, pedig rengeteg van, Witcher2 nézetes szeletelős most jött ki, pedig rengeteg van és ahogy ezeket felsorolod jönnek a kérdőjelek meg az ezerféle stratégiai játék amiből ha egyet láttál mindet láttad ugyanúgy mint a többiből, legalábbis én a dune2000-ret meg a warcraftot még végigtoltam aztán a többit azóta már nem, mert dögunalom mind, belekezdtem párba, de már egyszer sem kavart fel annyira egyik sem hogy kitanuljam. Ízlések és pofonok, de szerintem ebből is van szép már száz. Szóval nemtom mitől haldoklik bárki szerint a PC játékipar, szerintem igazából nem haldoklik, csak abból jön gyakran új amiből több kell, mert nagy rá az igény. Az ötlettelenség... hát van benne valami, de nem könnyű újat kitalálni...
    Egy új ötletet láttam az utóbbi években Mirrors Edge néven. Volt benne fantázia, csak nagyon lapos lett, de arrafelé lehetne valamit nézegetni, az irány nem volt rossz. A Splinter Cell féle történettől a Borderlands-ig mind az FPS megerőszakolása, van ezeknek hely, de igazából nem mondanám új ötletnek. A rengeteg online gém a kockákat felszívja és ott élik a kis életüket a lvl95 szintű karakterüket pöckölgetve, meg a peteiket etetgetve vagy az Isten tudja. Igazából mi kéne ha volna? Ott a darkspore amibe már összegyúrták a diablo-t a spórákkal. Szerintetek mi kéne még? Igazából már a PC-sek nem tudják hogy még mit akarjanak. Egyszer azt mondjátok, hogy nem a grafika a lényeg, de ha nem az akkor egy műfajt mondjatok amiből nincs jó PC-s, minden van.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Ilyen all in 1 játékokat lehet kitalálni, az tuti siker csak bazinagy befektetés. Kvázi GTA keretrendszerben játszol egy autós, karakterépítős, lődözős valamivel aztán kapsz egy küldetést elérsz egy házig kijön egy loading képernyő ahol betölt egy másik játékot kvázi, abban végigtolsz ott valamit FPS-ben aztán újra loading és erre a GTA rendszerre fel lehet húzni másik 6 játékot a repülőgépszimulátortól kezdve az FPS-en át bármit, nem tart semeddig ráfűzni a történetre. Lesz vagy 30GB feltelepítve 80 hibával, de hosszú játékidővel. Ezt lehet. Végülis erre is tart a GTA sorozat, de új ebben sincs. Jó? Jó. Ha eddig egyesével jó volt együtt is jó, csak ha ilyenekből indul meg több akkor pláne nem lehet egyszálú, egyműfajú játékokkal nagyon kitűnni...

    Hardverlesen

  • Kotomicuki

    senior tag

    A konzol a szememben most a Nintendo Wii-je: bekapcsolod, fél-egy óra 'funtime'; a kreativitást nem nélkülözi a "kiadója", mert ezzel fogja meg, újra és újra a felhasználóit. A "gondolkozós" és "grafikás" játékoké volt a PC, amíg a Sony és a picipuha úgy nem döntött, hogy ebből a tortából ő is lakmározna. Innentől véget ért a homogén lelkesedés kora (egyetlen platformon, egymással versengő stúdiók küzdöttek egymással - mintha még lett volna önbecsülés is akkoriban... - és a játékosok kegyeiért) és kezdetét vette a festett-papír alapú káosz: kizárólagos címekkel termékkapcsolások, határidőre egy újabb, az előzőnél nem jobb folytatás kiizzadása, a lényeg a haszonszerzés lett és e köré építik fel a projekteket (az önálló, "egyjátékos" garázscégek, akik üde színfoltként, tele új ötletekkel, időről-időre felbukkantak, most eltűnnek, helyükre csak a lelketlen multik jöhetnek). Tehát, innentől egy célhardver már nem elég (kiadás a játékosnál), az esetlegesen, addig ingyenes kiegészítők (pl. IWD-hez) ma már mind fizetősek (DLC-őrület), miközben a színvonaluk egy jobb mod-dal sem ér fel (újabb kiadás a játékosnál). A PC-s hardvergyártók és a játékkiadók összekacsintása miatt (a m$ itt ismét előtérbe kerül...) a PC-n futó játékok eddig soha nem látott, mesterségesen gerjesztett ellenszélben kénytelenek hajózni, ezért tényleg visszaszorulóban vannak az előttük minden eszközzel "megtisztított" útjukon mégis bukdácsoló konzolokkal szemben. (Ha egy haszonelvű beteszi a lábát egy addig attól (többé-kevésbé) mentes helyre, akkor ott egyből kitör az agónia.)

    Sajnos, ma már nem követelmény, hogy a folytatás (a rókabőr - pl. NFS) jobb és több legyen, mint az előző rész - legfeljebb a grafika változik kicsit, nincs igazán új ötlet a játékban. A kockázatvállalást, egy újabb ötlet bevezetéséért, már nem tolerálják a "részvényesek", míg addig ez hajtotta előre ezt az "iparágat".
    A MMO-k sem tudják már nyújtani a "régi" hangulatot, pláne nem azok, amiknél kendőzetlenül az a cél, hogy pénzért vegyél előnyöket magadnak - így "játszhatóvá" téve - a "karaktered" számára egy, már többször ellőtt ötletű játékban - hihetetlen csalódottság tudja elfogni az egyént, amikor végre sikerül erre rájönnie. Ha pedig azt nézem, hogy szerverhelyet kell bérelni, többszörös felárért egy olyan játékban, ami már több éve létezik és ahhoz csak egy jobbféle többjátékos portot kell(ene) hozzátenni (pl. WoW, SWtOR), akkor megint az előző gondolatmenethez lyukadunk ki - a CS még megtudta oldani ezt "ingyen" és a hangulattal sincs gond...

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

  • havasa

    aktív tag

    válasz hallari #175 üzenetére

    "Aki valódi szimulátort akar, az vegye a Forzát." :Y :DDD :C

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • BemAnyó

    senior tag

    Szerintem ez egy nagy lufi, persze van valóság alapja, de nem veszik figyelembe hogy a gazdasági válság(ami ugye kb már 2 éve tart) miatt az emberek sokkal megfontoltabban vesznek új konfigot, meg hogy aki idén vesz új gépet az kb100% hogy igp -s procit vesz, független attól hogy kihasználja e. Viszont csúcs vga-at nem nagyon vesznek az emberek mert nincs miből és a játékok nagy része a midrange cuccokon is röhögve elfutnak (főleg mivel full HD monitor sincs mindenhol) tehát minek ? Grafikai újításról nagyon nem lehet beszélni, mármint olyanról ami igazán látványos lenne, tehát megint minek venne az ember fia 80K -160K ért vgat ? (oké nekem gtx570 en van, de cégre vettem és leírhattam :DDD ) Persze az igp jól fogy, de talán köze van ahhoz hogy nem igazán lehet mást (újonnan) kapni ami értelmes ár/értekben lenne. Épp ezért a pénztelenség sokkal jobban érinti a vga piacot mint az proci/igp piacot, de ez a jelen helyzet, varázsgömbje pedig egyik elemzőnek sincs. IGP meg jelenleg nem egy atomerőmű, és egy jó darabig nem is lesz az, de majd ha idővel ide is jutunk, akkor majd előjönnek szépen a különböző addon kártyákkal (mint pl a physx volt), arról nem is beszélve hogy a nem játékra szánt vga piacot az égvilágon semmilyen veszély nem fenyegeti.

    szóval "DON'T PANIC" ;)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés