Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kawauso

    aktív tag

    Nekem tetszik.

    Egy újabb alternatíva a középszegmensen belül. Jobb ajánlat szerintem, mint az eredeti Nord. Természetesen azonban lehet (joggal) mutogatni a Poco, a Redmi vagy akár Samsung irányába is.

  • Kawauso

    aktív tag

    @elfelejtette
    Árazás. A sima Nord nekünk 459 eurón nyitott. Szinte mindenhol máshol 399 euró volt. Előbbi most olyan 158eFt lenne, utóbbi 138eFt. És sokan húzták a szájukat rá, különösen az első ajánlatra, szerintem jogosan, mert valahogy átlépte azt a határt, ahol középkategóriásnak lehetne egy ilyen árazással tekinteni. Kicsit többért flagshipet vagy tavalyi flagshipet lehetett kapni, esetleg olcsóbban vagy hasonló áron egy flagship killert. Kamerában pedig, amit felmagasztaltak flagship kaliberűnek, koppantak rendesen.

    Itt a Nord CE. 359 eurón nyit nekünk, vagyis 124eFt körül. 34eFt-tal olcsóbban, cserébe visszatért a jack csatlakozó, nagyobb az akksi, könnyebb súlyra, az említett fő kamera pedig 64 MP-s lett. A 750G pedig egy leheletnyivel jobb is a 765G-nél, mind AnTuTu-n, mind Geekbench-en. Egyedül a GPU-ban jobb a sima Nord, kamerában pedig ugyebár a dupla, 32 MP-es selfie-kamerát vesztettük el a CE-ben egy sima 16 MP-re.

    CE > Nord (Szerintem)

    [ Szerkesztve ]

  • Kawauso

    aktív tag

    válasz Postas99 #10 üzenetére

    A sima Nord is azért volt azt hiszem népszerű Indiában, mert ha az egyik vetélytárs, az iPhone SE (2020) mellé lett téve, kijöhetett akár 60eFt-os különbség, amivel olcsóbb volt a Nord.

  • Kawauso

    aktív tag

    GSMArena teszt:
    [link]

    Szerintem korrekt. Az üzemidő kitűnő. Kíváncsi leszek a Nord2-re is majd.

  • Kawauso

    aktív tag

    válasz Stauffenberg #17 üzenetére

    Természetesen jogos dolgokat írsz, én is utaltam rá feljebb.

    Ugyebár a piacokon és egyéni ízlésen is múlik a választás a kategóriában. Akinek undora van a Xiaomi-tól/Poco-tól, annak ez bőven tetszhet a kamera ellenére is. Az a legendás OgygenOS szoftver. A Samsung-ot is szokták riválisnak mondani, de nem értem, hogy miért az A52 5G-t. Illetve részben értem, de az már inkább "prémium középkategória", mínusz a rendszerchip.

    Az ideális király a Poco X3 Pro lenne, de 120 Hz-es AMOLED-del. De olyan lehetőség nincs. Ha a Redmi Note 10 Pro-t preferálja az ember, akkor megkapja a kijelzőt, a jack csatlakozót, a kamerákat, és a bővíthetőséget, de beleköthet a 732G-be. Ha a Poco F3-at, akkor ugrik a jack csatlakozó és a bővíthetőség, no meg a jobb kamera, de cserébe olyan, mint a villám.

    A Nord CE = Core Edition tényleg talán a legtöbb esszenciális dolgot tartalmazza, amit egy 2-3 évig történő használat során, amire pozicionálták, szeretne az ember. Ugyan csak 90 Hz-ces a 120 Hz-cel szemben a kijelző, de 60 Hz után ez is bőven jó. Van jack csatlakozó, az üzemidő kimagasló, ráadásul a hívásidőben és a webböngészésben jeleskedik, a kamera pedig OIS nélkül is vállalható. Viszont nem bővíthető a telefon, mondjuk ezt indokolja, hogy 128 GB-os az alapmodel, és az, hogy tényleg 2-3 éves használatra lőtték be. Az anyaghasználat lehetne jobb, de remélhetőleg nem törik ketté, mint a sima Nord. Valamint elvesztette a jellegzetes OnePlus csúszkát oldalról. Végül nincs sztereó hangszóró, de az a sima Nord-ban sincs.

    Nyilván ha érkezik a Dimensity 1200-as Nord2, vagy bármi is legyen a neve, a Nord CE-ben lennie kell kompromisszumnak. Gondolom a Nord2 kamerája kapni fog OIS-t, a csúszka is visszakerül, és ha van eszük, akkor jack csatlakozó is lesz, valamint sztereó hangszórókat is kap, fejlődve a sima Nord-hoz képest. Az ára lesz érdekes, ha a CE-t leszorították 299 euróra, az eredeti Nord pedig 399 euró volt. Szerintem ha valahol a két ár között lesz, akkor nagyot szakíthatnak vele.

    Vélhetőleg:
    Nord2 > Nord CE > Nord > Nord N10 > Nord N200 > Nord N100

Új hozzászólás Aktív témák