Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Reggie0 #60 üzenetére

    Én sem gondolom ezt komoly problémának.

    Annak idején egy AMD TBird processzoros konfigurációval kezdtem a 2000-es évek elején, mert akkor az volt a legjobb. Egy zseniális, EPoX 8K7A alaplapban (AMD 761 / VIA 686B hybrid chipset) üzemelt.

    Akkor szinte mindenki az "AMD megbízhatatlanságáról", "driver problémákról", "kompatibilitási gondokról" beszélt... Mégis... a Commodore64-et leszámítva nem volt annál stabilabb, megbízhatóbb, és jobb gépem. :N

    Aztán évekkel később egy AthlonXP konfigurációra váltottam, amelyet már nem kedveltem annyira; igaz, kompatibilitási, vagy stabilitási problémái nem voltak, pusztán az ASUS A7V8X-X alaplap bizonyult vacaknak, és hosszú távon megbízhatatlannak. (A teljes IDE vezérlő része meghibásodott.)

    Én azóta erős fenntartással kezelem már az "AMD megbízhatatlan/nem stabil/stb." jellegű véleményeket.

    Mindezek után egyébként 2011-ben csakis azért váltottam "Intel Corei-5 760" alapokra, mert akkor pedig az volt a legjobb, és az AMD nem volt képes reális alternatívát bemutatni.

    Most viszont szerencsére változott a helyzet, és az AMD vonalon nem csak korrektebb hozzáállást tapasztalhat az ember, de olcsóbb, és teljesítményében semmivel nem rosszabb processzorokra építhet számítógépes konfigurációt.

    És ez a lényeg!

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák