Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    válasz dezz #34 üzenetére

    Aztán, ha valóban megemelkedne a chipek ára, leállítják. Nem lett volna olyasféle létszükséglet, mint a DDR3 alapú termékek, így nem tudta volna rákényszeríteni a piacra a Hynix a magas árakat.

    Kiegészítés: ha a Hynix megemelte volna az árakat, a Micron is rögtön meggondolta volna magát, hogy mégis érdemes beszállni a GDDR5M bizniszbe.

    #daa-raa (35)
    "Nagy igényt majd a komolyabb IGP-vel megáldott APU-k fognak támasztani a memóriaalrendszer felé."
    Ezek már a küszöbön toporognak. Sőt, a konzolokban pedig már meg is érkeztek a jóval komolyabb IGP-vel felvértezett APU-k. Minden adott hozzá, hogy az AMD tervezzen egy nagyobb, akár 3-400 mm2-es lapkát PC-be is. Az Intel Knights Landing állítólag jövőre várható, Xeon foglalatba (is).

    "A mostaniak köszönik bőséggel elvannak a mostani RAM-okkal és vezérlőkkel."
    A mostan Kaveri az i3 szintű CPU- és HD7750 alatti IGP-erejével a DDR3 határait feszegeti. Egyértelműen mutatják a tesztek, hogy 2133 MHz-es modulokkal kezdi jól érezni magát, ott, ahol a JEDEC DDR3 szabvány véget ér.

    "A Micron meg sokat ér az esetleges RAMBUS RAM-jaival, ha azt nem fogja kezelni semmi. A keresztlicencmegállapodás meg inkább tudható be a hosszú jogi csatározás lezárásának, mint érdemi fejlesztési lépésnek."
    Egyeztetés kérdése, hogy legyen mi kezelje.
    A jogi csatározás lezárása igaz, de ez nem zárja ki a lehetőséget, hogy valami több is lehessen annál. Úgy érzem, ez a "zsák a foltját" mintaszerű esete: van egy cég, ami nem gyárt, csak újít, fejleszt, szabadalmaztat, meg pereskedik, és van egy másik, amelyik gyárt, de innovációban nem annyira jó. Ha ez utóbbi megszerzi az első szabadalmainak használati jogát, akkor nem is kell fejlesztenie, csak a gyártáshoz illesztenie a meglevő fejlesztéseket, aztán demózni az eredményt és kiállni vele a "piacra".

Új hozzászólás Aktív témák