Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vargnatt

    tag

    Most tudom páran meg fognak kövezni érte, de azért elmondom, hogy miért vagyok meg teljesen jól ma is az SP2-vel.

    Az XP telepítés, ami a gépemen van, idén ősszel lesz 5 éves. Nincs jelentősen belassulva (egyedül a betöltés-leállás tart soká), karban van tartva (checkdisk, defrag, registry pucolás stb.), autorun le van tiltva, AVG Free+Online Armor Free+WinPatrol Free gondoskodik a védelemről, szoktam átnézetni AVG-vel meg Eset Online Scannerrel is, gyakorlatilag semmi komolyat nem találtak még. Pöpecül működik, tökéletesen elegendő arra, amire használni szeretném (pedig hébe-hóba programozok, és virtuális gépeket is futtatok rajta).

    Na most ezek mellett én az 5 év alatt kb. ugyanennyi számú patchet raktam fel, pl. a DNS cache poisoning hibára, meg a Conficker ellen, meg még ami ilyen nagyobb nyilvánosságot kapott, plusz az IE6 le lett cserélve IE8-ra. Ezeket mind manuálisan raktam fel, egyenként, egyébként le van tiltva a frissítés (már érzem a virtuális köveket felém szállni... :U )

    Még így manuálisan is volt, hogy egy frissítés után összeakadt az (akkor még) ZoneAlarm tűzfalammal, és nem volt utána netem. :(

    Igazából az SP3 funkcionalitásban, ha jól tudom, nem sokat tett hozzá a rendszerhez, ellentétben az SP2-vel. A biztonsági frissítések volnának a lényeg benne. Ám amíg a fenti védelmi rendszerekkel gond nélkül működik a rendszerem, és (elvileg) vírusmentes is, addig én nem érzem égető szükségét az SP3-nak, és nincs szükségem a vele együtt települő WGA-ra sem. Meg arra sem, hogy valamelyik frissítés összeakadjon valamelyik szoftveremmel, aztán órákig guglizhassak rá, hogy akkor most melyik patch is okozza a gondot. :W

    Szóval lehet megkövezni, de köszönöm, nem kérek az SP3-ból. Ha ez a mostani telepítésem feladja a harcot, akkor valószínűleg Linuxra fogok átállni (mert a Win7 nem igazán nyerte el a tetszésem), az XP SP2 meg másodlagos rendszerként tökéletesen meg fog felelni a pár régi játékomnak, meg néhány olyan dolognak, amire Linux alatt nem találtam megfelelő szoftveralternatívát.

    Amúgy a lényeg szerintem, hogy nem kell minden szarra rákattintani, és nem kell ismeretlen forrásból noname szoftvereket felpakolászni, ez sokkal többet ér akárhány patchnél (persze nyilván kevesebb folt=kevesebb behatolási lehetőség, értem én).

    [ Szerkesztve ]

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák