Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    és mégegy dolog, aki ilyen nagy méretű hűtőt akarna beszerelni:

    ezeknek az óriásoknak hatalmas a súlyuk és a méretük. a házat szigorúan tilos(!) nagyon mozgatni mert ha csak fél fordulatot is mászik el a felfogatás, akkor is a súlyukból adódóan lefittyennek, ami látszani azt nem fog, csak éppen a hidegebb és a melegebb magok között 7 fok lesz a különbség.

    én először frászt kaptam amikor megláttam az 5-7fokos különbséget a magok között (okés, hogy nem tuningos, de azért ez már erős)... aztán amikor következő felrakásnál sikerült jobban meghúzni a a felfogatást, hirtelen a kupakhő esett 3 fokot, a magok között meg hirtelen beállt a normálisnak mondható 1-2 fok.

    ugye az ilyen méretű hűtőknél baromira kell vigyázni arra is, hogy ne hajlítsuk el a lapot a felfogatással, szóval az optimális meghúzást gyakorolni kell. az, hogy az ember felrak jól egy gyárit/AC7et, még nem jelenti sajnos, hogy ez is elsőre menni fog.

    bónuszként ha esetleg nehezebb felrakni rá a ventit és hülyébb a felfogatása (például a 160x160x140es kéttornyos hűtőre csak a felszerelése után lehet a középső ventit beapplikánli, a felfogatómechanizmus pedig khm tapasztalatot kíván), akkor a venti felrakásánál sikeresen le lehet "polírozni" a proc kupakjának egy részét. nekem ezt sikerült polírozott cpuval és hűtővel is megcsinálni, szóval... óvatosan, ha eltűnnek a számok, ugrik a gari. meg csúnyán is néz ki.

    valamint a hűtő súlya egész egyszerűen elnyírhatja a tartó csavarokat egy idő után bizonyos típusoknál.

    ami viszont a jó: az orochi valszeg nagyon jól elmenne passzivan egy felül is szellőző (Cosmos, HAF, 690) házban, és ott annyira a hátsó venti blokkolása se lenne baj. általában az ilyen óriások hűtési teljesítményben is nagyon jók.

    a V10ben szerintem ennél több is lehetne, de eléggé hülye a kialakítása (csakadizájn). igazából a tornyok közé be kéne rakni valami rendes ventit (mondjuk egy 1900as SFLEXet), a műanyagházát le kéne szedni a fenébe, a memek fölötti helyre meg én valami pici ventit raknék (Scythe 100x10es talán, és alulra), sok levegőt nem tud mozgatni, de akkor talán nem kavarná annyira meg a légszállítást. a zaja meg... hát a CM notórius a gyenge/közepes ventik használatával kapcsolatban. mondjuk ennyiből már kijönne egy TRUE ventistül mindenestül, és még pl egy szabályozópanelra is maradna pénz... szóval ez így életképtelen.

    a tapasztalatok egy IFX14 (+IFX10es, tehát hátlapos hűtős) alapján vannak, az üresen 900g. meg nekem volt rajta két kb 250gs venti, így jött ki az 1.4 kiló.

    összességében: az Orochi nekem bejön, bizonyos helyzetekre valszeg tökéletes hűtő. a V10 meg olyan, mintha a Stackerben letakarták volna dizájnelemekkel a levegő útját, cserébe dupla annyiért adták volna, aztán mindenki csodálkozott volna, hogy ez így bizony értelmetlen.

    viszont: az AC7/64pro és a Hyper TX3 az árukért nagyon jó hűtők, de teljesítményben ahogy a proc nagyon elkezd melegedni már nem veszik fel a versenyt. természetesen nem kell mindenkinek akkora teljesítmény (sőt, általában fölösleges), de akinek kell, annak egy 7/64pro / TX2/3 már nagyon kevés.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák