Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    A gépről már többször hallottam és olvastam korábban, de a perifériák árával most szembesültem először - elképesztően drága volt hozzá minden. Bár természetesen abban az időben egy otthoni számítógép már önmagában is csoda volt, és az alapgép hihetetlenül olcsónak számított - addig a filmekben fehérköpenyes tudósok használtak számítóképet, miután "betáplálták" azt.
    Mai szemmel nézve nehéz lehet elképzelni, hogy mire is használhatták ezt a gépet, milyen automatizált számítási kapacitásra lehetett szükség otthon, amihez már nem elég számológép (szerintem manapság már az Excel az, amit a legritkábban használnak otthon, inkább kapcsolattartás, filmnézés, játékok a hangsúly)

    Ami meglepő, hogy ez az akkor nagyon szűk piac milyen iszonyatosan gyorsan tudott fejlődni.
    '75-ös az Altair (és miatta költözött arra a szeles helyre Bill Gates és Paul Allen, hogy BASICet fejlesszenek rá)
    '77-ben már kijött az "1977 Trinity", a TRS 80, Commodore Pet, és az Apple II - ezek már kész, nem DIY gépek voltak.
    '80-ban már volt ZX80, '81-ben IBM PC (itt debütált a Microsoft oprendszere)
    '82-ben beindul az árverseny, a minden eddiginél olcsóbb C64 és ZX Spectrum színrelépésével
    '84, Macintosh, grafikus oprendszer, '85-ben megjelenik az Amiga, addig elképzelhetetlen színekkel és hanggal, szintén grafikus oprendszerrel, sokkal olcsóbban.

    Tíz év alatt, még mai szemmel is impozáns fejlődés.
    Arról nem is beszélve, hogy a programok is ugrásszerűen fejlődtek a korai időszakban.

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz nyunyu #27 üzenetére

    Wiki szerint az Elte TTK-n a programozó matematikus képzés 1972-ben indult, tehát itt 1975-ben osztottak először diplomát.

Új hozzászólás Aktív témák