Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #11 üzenetére

    és mi fog történni akkor, ha ezt meglépik? hogy mar nem éri meg?
    egész tarsadalmunk a kőolajra épül

    napellemmel nem fog menni a légiközlekedés, sem a kamionok, sem a teherhajók.

    mikor fogjak azt mondani, hogy nem mennek le mar olyan mélyre, .... szóval, mikor mondjak h itt a vége és bezarnak a benzinkutak, és kidobhatjak az emberek a kocsikjukat?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz jedis #17 üzenetére

    sajnos affelől nincs kétségem nekem sem, hogy az alatalad is említett érdekeltségek miatt igéretes technológiaktól esik el az emberiség, csak mert van olaj, abból van pénz, abból van hatalom. nem is tudom a benzin hany szazaléka hasznosul, és mennyi megy ki a levegőbe? 30-70 az ara'ny?

    csak most néztem meg a crude awakeing dok filmet, és radöbben az ember hogy most jelenleg az olaj-korszakot élkük, oil-age.

    és mi lesz ha vége lesz?
    100 év múlva azt fogjak majd mesélni az emberek a gyerekeknek h volt egy ilyen korszak?
    vagy még mi fogjuk mesélni?
    át fogunk élni egy ilyet?

    lesznek majd mindenfele üres benzinkutak?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Tetsuo #42 üzenetére

    és mi lesz a többmilliard db autóval a vilagon?
    ... amik kolajbol nyert uzemanyaggal üzemelnek?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #55 üzenetére

    akkor lesz draga, ha elfogy
    szóval parszaz év van még mire elfogy?
    ezt a kitermelést végző szervezetek mondjak?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #60 üzenetére

    aha .. ok!

    rosszul is mondtam .. ha elfogy akkor nem draga lesz hanem nem lesz
    ^.^

    amúgy ha a kőolaj elfogy akkor az informatikanak is vége?
    egy tranzisztorhoz súllyanak 600x-osat hasznaljak el koolajből
    egy szamitógépmnek 10x-és hasznaljak el kőolajból ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dokanin #76 üzenetére

    " ... Most is annyira bonyolultak már, hogy kész csoda ha öt évet elmegy hiba nélkül. ... "

    pont ez a cél ... jóreggelt!

    az autógyaraknak jelentős bevétel az alkatrészek utangyartasa ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dokanin #84 üzenetére

    " .... inkább vennék egy alig amortizálódó és minimális karbantartási szükségletű villanyautót .... "

    hogyha a benzinesből nem hoztak ki ilyet (mert eltemették a fiók méllyére ha készült is iylen koncepció), akkor majd a villanyosból ki fognak?
    hat szerintem biztos hogy nem ...

    legfeljebb a felső arkategóriaban, vagy ami bűnronda ( mint a első suzuki swift ... az utana jövők mégrondabbak, azok vallalhatatlanok, újgazdagbeütés. )

    "jól olcsón és gyorsan dolgozunk, ebből kettőt valaszthat" - tartja a mondas

    ugyanez igaz a kocsipiacra _is_ (megmég szinte minden masra is a fogy tarsadalmon belül)
    olcsó - jó - designos

    a 3-ból kettőt lehet valasztani.

    a régi suzuki swift-re príman raillik a "olcsó és jó."
    design?
    katasztrófa. ugyazzal a par vonallal 1000x jobb design adhattak volna neki, de szanbdékosan alakitjak az olcsóbb kocsik designjat szörnyűre

    ha olcsón veszel designos kocsit, akkor jarhat vele az ember szervizbe ... mert ott a külcsin adja el a kocsit - bepalizzak a vevőt.

    ugyanez igaz a hdd-re is
    lehet az western digital ... de a designos jóárú hdd bizony halandó termék ...
    mer aki olyan hülye - mint én is voltam h egy deisgnosabb wd hdd-t vettem ai-ba - az nem fog minőségi terméket kapni .... merha el lehet neki adni a sz.rt akkor minek adjanak neki jót?

    a külcsin elviszi az ember figyelmét a belbecsről.

    amúgy semmi gond nem lenne a benzines-dizelkocsikkal és a környezetszennyezésükkel, ha nem ilyen mértékben hasznalnank, mint ahogy napjainkban .... és nem azt mondom hogy jarjon mindenki kerékparral munkaba ... hanem hogy nem kéne munkaba jarni ... agyrém hogy minden nap elhagyjuk az otthonunkat, mindennap búcsút veszünk a csaladunktól és mindennap haza megyünk ... sose vagyunk otthon ... és amit otthonnak hivunk, az nem otthon, csak egy lerakat ... amíg lerakod magad a következő munkanap előtt ... ez a gond ...

    ezért jarattak le a parasztsag szót ... mert a paraszt önellató volt ... nem tudtak megélni belőle a multik ... szisztematikusan leromboltak az igazi értékeket - pld. a csalad egységét ...

    amúgymeg megnézném azt az akkugyartó céget aki az olajipart veszélyezetetni merné ... még ha lenne is ilyen, adnanak neki parszaz milka dollart, és megvennék a terveket és sosem latjuk megvalósulni ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #88 üzenetére

    a lényegen ez nem valtoztat
    hogy úgy csinalnak meg mindent h minél hamarabb elromoljon
    tervezett elavulas

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #90 üzenetére

    divatos hülyeség?

    rég csalódtam valakikben akkorat mint most én tebenned ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #90 üzenetére

    az 5 évet nem én írtam ..... de .... a lényegen ez sem valtoztat ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #88 üzenetére

    és a beszallítók kinek a tervei alapjan dolgoznak?
    csak nem az autógyaraké alapjan?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #90 üzenetére

    az a "divatos hülyeség" amit latok a 8K okostelefon meg mindenféle topikban ... hogy csapolnak az emberek, hogy "varóóóóós" ...

    8K tv-re se az embereknek van szüksége hanem a tv gyaraknak, hogy még par évig üzemelhessenek ...

    vígan ellene mindenki a fullhd-vel ha nem tolnak az arcukba a 4K, 8K, oled, qled, amoled-et.

    a gyermeteg lelketekre hatnak ... szórakozas szórakozas szórakozas

    ideje lenne mar felnőttként viselkednetek végre, és elkezdeni .... gondolkozni!

    hogy nem környezetvédelmi adót kellene kivetni, hanem nem szennyezni a környezetet olyan teljesen felesleges iparagakkal mint az autóipar, tv ipar okostelelefon ipar ....

    hadi ipar...

    akik végigélték a II WH borzalmait miért nem mentek mondtak azt hogy a fegyverek nem oldanak meg semmit?

    mer a TV előtt ültek.

    a TV nem a mi szórakozasunkra van ... hanem a lehülyítésünkre ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #96 üzenetére

    ha te mondod Scully

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #95 üzenetére

    az elmúlt évtizedek technológiai valtozasi nem az embereknek fontosak, hanem az autógyaraknak .... hogy óriasposztereken hirdethessék, és menjenek az emberek mevenni mindig az úhjat mindig az újat mer az egó meg a menőzés .... hany milliard autó van mar legyartva?

    és hany milliardot fognak még legyartani?

    mondd mar meg miért nem tud az autóipar leallni, és mondanank azt hogy a megelveő legyartott autókból gazdalkodjunk?

    mekkora energiapazarlas ez?
    hogy nem bírod meglatni ezt a részét a dogloknak csak azt hogy "jajjdesokat fejlődött a kocsiipar"

    kitérdepel?
    mikor egy 10 éves kocsival is el lehet menni A-ból B-be?

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #99 üzenetére

    szerintem meg fejezzük be mer ennek így semmi értelme ....

    " .... t, hogy nem is romlanak el, csak... mittomén, halomban állnak a roncstelepen a működőképes autók, mert nem elég divatosak. .... "

    ugyanis én ilyet nem mondtam , hogy "nem romlanak el" ... hiszen pont azt mondom, hogy nem érdekük h 1 kocsival 50 évig jarjal, pusz az autóalkatrész piac hatalmas bicnic ... szükségszerűen mi, birkak at leszünk, vagyunk verve, és a tervezett elavulas nem összeesküvéselmélet, hanem valósag, és amikor te ezen jót röhögsz, akkor terajtad mégjobban röhögnek akik ezt kitalaltak.

    " .... Itt jelezném, hogy ezek közül egyik sem felel meg a valóságnak." .... "

    én meg akkor itt jelezném h nem csak az autókra igaz ez hanem a tv-kre okostelefonokra hifi-re mindenre ...mosógép, hűtő.

    én ezért kezdtem el inkabb régi hifiket venni, mer akkor még a vegyél minőséget és hasznald örökké elv volt életben, csak aztan rajöttek h nekik ez nem bicnic ... aztan ataltak a vegyél szart, hasznald egy évig, aztan megint vegyél szart ...

    vehetsz jót is újjonnnan ... csak az horror.
    vagy megkapod ezt a minőséget hasznaltan, az új-szar araért.

    akkor inkabb hasznalt ... miele mosógép pld.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #100 üzenetére

    " ... de te nagyon túltolod. .... "

    nem én tolom nagyon túl ... én abszolút nem tolom túl .... én csak a földön levő természet oldalaról nézem az egészet ...

    nekem egy 20 éves kotsim van, és tényleg nagyon nagy dolognak tartom, hogy
    - beindul kulccsal - nem kell kurblizzni
    - van benne fűtés - télen dejó
    - van többféle lampa
    - több sebesség
    - 140 kmph

    ezek mindd olyan dolgok amiken én ledöbbenek h aztadejó mit elért az emberiség h van mar ilyen kotsi

    és ezek a dolgok pont azok, amik mellett meg ti elmentek, és mar ez nektek semmitse jelent ... megszoktatok ... magatól értetődő ... mert azt csinaljatok amit mondanak nektek a reklamokon keresztül ... ha az lenne a központi vezetés h védd a természetet akkor az lenne mer birkak vagyunk ... de mivel az a központi vezetés h vegyél vegyél vegyél vegyél ... ezért venni fogsz és venni fogsz és csak venni fogsz ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #105 üzenetére

    mondom h a természet oldalaról nézem ... ezt nem érted meg ... ezért mondod hogy túltolom ...

    " ... De attól még nem birka, aki megveszi az újat ... "
    hat de ... mert nem gondolkozik, hanem elhiszi a reklamokat ...
    megy és megveszi a kocsit/telefont/hűtőt mer tetszik neki ... közbe meg atvagjak a búrajat ...
    hibasak az emberek ezért?
    nem.
    aldozatok.
    a radió-tv-vel kikapcsoltak az agyukat, hogy ne legyen sajat gondolatuk, mert allandóan megy a TV allandóan megy a radió - viszi a gondolatokat mas felé - nem lesz sajat gondolat ...

    " ... te meg pont olyan dizatkövető birka vagy azzal, hogy "gonosz cégek, bojkottáljunk" ... "
    nagyon mellényúltal
    nekem se időm se energiam erre, csak pont kerestem volna az olajcsúcsról filmet, és benéztam ide h és pont irta valaki a oalajat, és ittragadtam.

    én nem mondtam h gonosz cégek, csupan a fogyasztói tarsadalom így működik, hogy ha van ra mód akkor generalnak keresletet egy olyan problémara, amit siman meg tudnank oldani ... pld olyan kocsit ami 50 évig elmegy ( és mielőtt valaki azt mondja, h régen én azt mondtam h "szervizelés nélkül" annak most mondom hogy sose mondtam olyat h szervizelés nélkül ... csak hogy képesek lennénk ra hogy 50 évig is elmenjen egy kocsi )... csak ez nem érdeke az autóiiparnak ... mint ahogy a telefonipartnak se érdeke h ne cseréld a telefonjaidat ... és így tovabb ... minden cég vagy megpróbal kielégiteni egy szükségletet, vagy ha lehet piacot csinal neki .... azt kell megnézni mi van mögötte: pénz ... ahol pénz van mögötte abba nem lehet megbízni ....

    (#104) dabadab:

    " ... Régen is az volt. Sőt, méginkább. ... "
    igen ... de azokat a régi dolgokat kb. az örökkévalósagnak gyartottak, "volt bennük anyag"
    nem ismerős ez a kifejezés? nem hallottad még?

    ezért jobb most megvenni azokat a régi dolgokat az új-szar araért cserébe, mint venni új-szart.


    és mit kapsz többet annal, hogy egy kocsi elmegy A-ból B-be?

    ledes lampat?
    tolatóradart?
    fényszóró-asszisztenst?
    kv-tartót?

    a fogyasztas-hatékonysagot értem, de hiaba hatékonyabb a benzin-égetése ha közbe mind több-és több autó lesz az utakon.

    azt kellene megérteni, hogy teljesen agyrém h minden nap elmész munkaba ... ha ezt kivesszük, akkor tisztabb levegőt kapnank a lakóhelyeinken, de ez senkit se érdekel ...

    azt nem veszitek észre, hogy midnen nap munkaba mentek és minden nap hazamentek.
    szabadon tartott rabszolgak vagyunk.
    és nincsenek munkatarsaitok, csak rabszolgatarsaitok
    és nem szabadsag az évi 25 nap, hanem eltav

    nem vagy szabad ... gyerekkorodba iylen opció nem volt, mikor megkérdezték, hogy " ... és mi szeretnél lenni ha nagy leszel? ... "

    mer addigra mar a bölcsöde-ovoda sikeresen lerombolt benned minden szabadsagra való hajlamot ...
    bölcsöde - megszoktad h nem otthon vagy nem azt csinalsz amit akarsz
    ovoda - nem otthon vagy nem azt csinalsz amit akarsz + bejön a szakosodas ( te körte csoportos vagy te almas csoportos vagy )
    altalanos iskola - nem otthon vagy nem azt csinalsz amit akarsz szakosodas + bejön a diri jelenlére, akiről megtanulod h ő a mindeható az adott intézményen belül

    kikerülsz a nagybetűsbe mi történik?
    nem otthon vagy nem azt csinalsz amit akarsz szakosodas diri

    a földön élő emberek vagyunk, akik együtt élünk a növényekkel és az allatokkal, .... ennyi az egész .... de sikeresen kiölték az emberekből ezt azaltal, hogy azt hiszik az emberek magukról, hogy ők mérnökök, pr-managerek, tarlatvezetők ... nem ... csak rabszolgak a szabadsag illuziójval.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #109 üzenetére

    41 multam ... és vannak itthon olyan hifi cuccaim, és ismerősöknek is olyat vettem amik jót régiek, 20-30 évesek, és még működnek és jól ....

    elnézést és bocsanat h nem tudok sem úgy fogalmazni, sem irasban úgy magam kifejezni, ahogy ti azt megteszitek, és a ...-ozas nalam mar évek óra beidegződésből jön nem jelent semmit csupan elvalasztó ... nem "eszmbe jut" ...

    " .... Nem, régen se gyártották az örökkévalóságnak, a legtöbb holmi akkor is gagyi volt, csak azok már elporladtak és elfelejtették őket a régenbezzegezők, .... "


    2020 van ... 2020 .... mondd mar meg légyszives h miért nincs még most sem egy olyan autó-konstrukció, ami 50 évig elmegy ... mondom ... 2020 van ... és még mindig nincs... pedig tudnank ilyet csinalni ... igen .... mér nincs?
    csak nem azért .... mert az autógyaraknak ez nem érdeke?

    tessék menni csapolni az önvezető autóknak ... a következő beetetés mar zajlik .. mindig kell valami amivel ra lehet venni az embereket h vegyél-vegyél-vegyél.

    (#108) Reggie0:
    marketing ... a mai vilagban mindent a marketing iranyit ...

    (#107) Startup:
    mar megbocsass, de mar hogyne lenne birka ( én is! én is beettem dolgokat ... akkor mondtam h kész vége .. önfentartas ) aki megveszi az újat úgy, hogy nem is ért hozza, mert megbizik az autógyarakban ( ez a normalis amúgy, csak az autógyarak kihasznaljak az emberek hiszékenységét, azt hogy birkak, azt hogy egy poszterrel ra lehet őket venni h lecseréljék a mostani kocsijukat csak mer kijött egy szebb ... mert évről évre designosabbak a kocsik ... mar hogyne lenne birka aki kiad 3milliót egy kocsira, amikor megvehetne hasznaltan félmillióból egy jó hasznaltat amivel úgyanúgy el tud menni A-ból B-be ... vagy mondd mar meg akkor légyszives hogy mit tud többet nyújtani egy új 3millió Ft-os, mint egy hasznalt 500ezer Ft-os ... mert 500ezerésrt is lehet jó műszaki allapotú kocsit venni ... jahogy hasznalt ... és az mar "büdös" ... ja és mondd mar azt légyszives hogy pld. MO-n nem statusszimbólum az autó, és modd mar azt h MO-n nem "büdös" az embereknek BKV-val jarni ... és mondd mar azt légyszives h nem "büdös" MO-n az embereknek kerékparral jarni ... és mondd mar azt légyszives hogy nem akar kb. mindenki új autót meg menő autót ... miért? mert birkak vagyunk ... azt csinaljuk amit mondanak nekünk ... beették az emberek az óriasplakatokon meg az újsagokban a teljes A4/es hirdetésekben az autókról szóló csodaszép ( mert tényleg profin meg van csinalva ) autós-marketing anyagokat .... mert birkak vagyunk .... nem gondolkozunk, csak csinlajuk amit mondanak nekünk ... veszünk és veszünk és veszünk és vezsünk ...

    de mondom ... ne azt a vilagképet tartsd normalisnak ami manapsag folyik, hogy autóval ingazunk a munkahely és az "otthonunk" között ...

    és hogyne lennénk mar birkak amikor elhittük h vannak orszaghatarok pedig csak a földön élő emberek vagyunk ... nincs francia norvég német palesztin amerikai magyar .... a hazafiassag csak egy hazug érzelem, amivel megosztjak az embereket ...

    hogyne lennénk mar birkak amikor megengedtük h a temészet és az ember közé odaalljon a pénz pedig a pénzt azt csak mi talaltuk ki, és ugyanúgy mint az orszaghatarok - nem létezik ...

    nézed meg a "A crude awakening"-et ... ki fog fogyni az olaj, 1-200 éven belül, és akkor minden összeomlik amiben ma hiszünk .. az egész vilaggazdasag az olajra épül ... nem lesz légiközlekedés nem lesz teherszallitas nem lesz egy autóba se benya ... mi feléljük ezt a következő nemzedék elől ... és az összes utana jövő elől is mosr, 1-2szaz év alatt ...

    az unokainknak mar nem lesz olaj ... de most elutazgatjuk, elrepülgetjük, elcrosmotorozgatjuk, elhadiparozgatjuk ...

    hogyne lennénk mar birkak amikor halomra vallaljuk a gyereket és nem nézzük meg, milyen lesz a jövőkjép ha ő majd felnő? milyen vialgba fog majd felnőni?

    nem az a baj, hogy birkak vagyunk, hanem h a vilag par vezetője ezt kihasznalja ... sajnos nekünk, birkaknak, egyszerű embereknek kell felérbedni, és valtozast követelni, mert ez így katasztrófa ...

    " ... Tök mindegy, hogy tv-ből, vagy internetről tájékozódsz, ugyanúgy divatbirkaként viselkedsz ezzel a "gonosz cégek, direkt nem gyártanak 50 évig jó autót, és ezt jól meg is mondom mindenkinek, hogy milyen birkák, hogy bedőlnek nekik" szöveggel. .. "

    nem tajékozódom sehonnan ... van kb. 10 dokfilm amit mostanaban megnéztem oszt kész ... nem olvasok híreket mert semmi szükség rajuk ... csak az emberekkel elhitették hogy az fonsos ... figyelemelterés ... amíg az emberek azon voltak a 70-80-as években hogy húdejó h lehet most latni h mi történik a vilag többi pontjan, hogy hogy lövik egymast hogy gyilkoljak egymast addig nem gondoltak bele hogy hé a II.VH se oldott meg semmit, a fegyverek csak fajdalmat szülnek le kellene ezzel allni ... az emberek ültek és nézték a TV-ben ... figyelemelterelés ... nem nézek TV-t mar 94 óta, 2010-2012-ig volt dokumentumfilm csatornakból amikre előfizettem, de 2 év utan nem bírtam tovabb a 7 perc utan 7 perc rekalmot a netgaon meg a discoveryn ... de 2012 óta még azt se ... szóval 2 évtől eltekintve az elmúlt 26 évben nem néztem tv-t nem hallgattam radiót nem olvastam hireket ...

    ha nézed a tv-t akkor nem figyeled mi folyik körülötted.
    amíg nézed a tv-t addig a gondolataidat az viszi ... radió, internet, hirek olvasasa ugyanez ... ja ... manipulalt hirek ...

    ebből is latszik mennyire birkak vagyunk ... hagyjuk h ennyi reklamot toljanak az agyunkba ... én azért kölzöztem ki BP-ről mer mar nem bírtam azt hogy mindenfelől óriasplakatonokon keresztül akarjak megmondani mit csinaljak ....

    " ... Pedig ha ésszel belegondolnál, mi lenne ma mondjuk az autópályákon, ha csupa 50 éves autó szaladgálna rajta, rögtön rájönnél, mekkora baromságot írogatsz. Így is sok a baleset, hát ha még műszakilag, és biztonságtechnikailag is elavult autók szaladgálnának mindenhol. ... "


    jó ... akkor tőled is megkérdezem .. úgy hogy 2020 van ... megvan a datum? 2020 ...
    van olyan autó amivel azt mondanak h elmegy 50 évig?
    nincs?
    mér nincs?
    hol van?
    hol van végre az a felelőségteljes(ebb) hozzaallas, hogy azt mondanank, nem gyarjuk halomra tovbabbra ai az autókat, hanem csinalunk olyat ami 50 évig elmegy ... jahogy az autóalkatrész az nagy bicnic ...

    2020 van, és az 5G-re felküldtek 20.000-60.000 műholdat ... de még van éhezés .. az nem baj ... de csapolnak az emberek az 5G-nek ....

    rengeteg pénz van a vilagban de nem kérdezzük meg h miért vannak még mindig problémak a földön? hanem csak megyünk és azt teszzük amit a reklamok ( a reklma a fogyasztói tarsadalom szócsöve - ja .... reklamügynökségen dolgoztam 16 évig szóval vagom mivel lehet manipulalni az embereket h kedvet kapjanak a vasarlashoz ) mondanak nekünk .. az új autót az új hűtőt .. és nem gondolkozunk el a minket körülvevő vilagról ... bikak vagyunk ... de nem ez a baj, mert ez tény, hanem az a baj, hogy ezt a vilag vezetése kihasznalja, mert az olajban rengeteg pénz van még most és ők ebből rengeteget keresnek és őket nem érdekli mi fog történni 100 év mulva h kifogy az olaj és ők mar nem lesznek akkor ... őket az sem érdekli mi lesz a te unokaddal ha kifogy az olaj ... nekik csak az a fontos h most minél több pénzt bezsebelni még az olajból ...

    " .... Szóval lehet itt "szemét fogyasztói társadalmazni", de sok fejlesztésre szükség van. Nem csak azért kell rendszeresen újat venni, mert úgy tervezték. ... "
    de ... pont azért kell újat venni mert úgy tervezték ...

    gondold bele magad egy autóipar vezetés helyébe ... nekik csak a minél nagyobb profit, a növekedés, terjeszkedés ... ezért vannak reklamügynökségeik, és ezért jólfizető hely a reklamügynökség, mert a legnagyobb erő ma a marketing, ha ra tudsz beszélni valakit h vegyen meg valamit, ezért kapnak a kreativ igazgatók minimum félmillas fizetést. meg az art directorok ... e kettőn all a jó reklamügynökség kb. és még akik alattuk vannak ... szövegírók grafikusok

    és de .. a fogyasztói tarsadalom természet-ellenes ( nézd meg a környezetszennyezést ) allatellenes ( nézd meg hogy kihasznaljak az allatokat, fél éves koraba levagjak a borjút csak hogy a hamburgerbe finomabb hús mehessen, 1 éves koraba levagjak a disznót, pedig élhetne 15-20 évet is ) emberellenes ... elszakítottak az embereket az otthonuktól ( munkaba kell jarni mindennap ) elszakítottak az embereket a csaladjuktól ( bölcsödésbe ovodaba, adjak a gyerket ... a nagyzsülőt idősekotthonaba ) a csalad egységét szétszedték ... rekalmokkal manipulalnak radioban tvben interneten utcan minden elképzelhető felületen.

    nincs értelme karambolról beszélni, mert alapból agyrém h az embereknek el kell mindennap hagyniuk az otthonukat ... ha ez nem lenne akkor nem lenen környezetszennyezés sem, stressz sem, dugók sem .... nem lenne karambol mer a kocsidat csak akkor hasznalnad ha el kellene menni 1 héten ide-oda-amoda ...

    szóval jöhetsz azzal hogy iylen törésteszt meg olyan törésteszt ... a probléma az az hogy az embereknek mindennap el kell hagyniuk az otthonukat ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #115 üzenetére

    az a baj velem foglalkozol ahelyett h azzal foglalkoznal amit írtam

    egyszer odamentem egy motoroshoz és mondtam neki h nem jó a hatsó lampaja vibral ... nem azt mondta h javisd akkor meg ... hanem azt mondta, hogy -idézem- "köszönöm"

    béke!

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #117 üzenetére

    .-O
    meg tudja csinalni?
    télleg?
    szerintem elvitte szervizbe ... szerintem ...

    amúgymeg én csak egy egyszerű paraszt kölök vagyok ... nekem mondod hogy oldjam meg a vilag problémait?
    mondd annak a 40-50 embernek, akik az orszagok vezetői, egy tornateremben elférnének .. mégse ülnek össze h egy jobb vilagot teremtsenek ... dehat nem is akarjak ...

    masrészt baromira elegem van h masok helyett dolgozzak ... volt ebből elég ... ezért is lettem önfentartó ... mert én nem úgy alltam hozza a munkahoz h mas is hozzaférjen és 12 évig dolgoztam stúd.vezetők meg it-k helyett is ...

    nem tudom, tudom-e a megoldast ... amit én megoldasnak vélek azt nem tudom tényleg a megoldas lenne-e, de a természet szempontjaból, az élet tisztelete szempontjaból szerintem a legjobb életforma az önfentartas...

    csak hat ...
    - 1.) mar sikeresen szétszeparaltak az embereket a sajat fejükben hogy te ügyvéd vagy, te mérnök vagy, te bolti eladó vagy ... most azt mondom mindenkinek a legjobb lenne ha önfentartó lenne és összhangban a természettel élne, sajat maganak tartana disznókat kecskét - körberöhögtök ... pedig az önfentartó a sajat dolgaval foglalkozik, míg aki a fogy. tarsadalomban rabszolgaskodik, az a mas dolgaval foglalkozik - " itt egy excel tabla, csinalj belőle PPT-t ... "

    a disznókakkantas lapatolasaval semmi bajom, mert az magamnak csinalom, h egy évet komposztalni hagyom és jövőre a növények ala fantasztikus jó tragya, tapanyag lesz ... míg megkértek tavaly h csinaljak logo-t meg névjegyet egy masszasszalonnak - fú de szenvedtem tőle - mert ez nem az én feladatom ... meg kell ismernem a céget, foglalkozni kell vele ... most hol az én dolgom ez?

    és a fogy tarsadalomban senki nem a sajat dolgaval foglalkozik, mindenki a mas dolgaval foglalkozik, amint "munka" címén elé tesznek aznapra, hogy "ezt csinald meg"

    nekem ebből elegem lett, hogy csak építjük a cocializmust, csak építjük a szocializmust ... de ... mikor fog elkészülni? jahogy sose?
    jahogy 40 éven át kell építenem, majd mikor mar rotty az ember akkor menjél nyugdíjba és addig egy percig sincs életem mert masnak a doglaba ölöm bele az élet-energiamat?

    2.) siekresen lejarattak a "paraszt" szót - mint lentebb írtam volt - mert a multiknak az önfentartókból nincs pénze

    3.) elvették a földeket, beterelték az embereket a varosokba - mar 7milliardan vagyunk ... most hogy lehetne mindenki önfentartó?

    ezért írtam korabban h nem akartam én erről beszélni, ... mert mint a fentebbi 3 pont is tanuskodik róla, ... felesleges.

    de amúgy mint felelős civilizalt fajnak, kötelességünk lenne a növény- és allatvilag életét tisztelni, védeni, óvni, mert mi vagyunk / volnank a növény és allatvilag jólétének letéteményesei ... korabban mondta valaki h "barmit is jelentsen ez" ... első lépésbenn talan nem kellene zavarnunk a halak vonulasat a hatalmas hajóforgalmunkkal, nem kellene szennyezni a levegőt, a vizeket, nem kellene irtani a fakat ... tiszelni kellene az életet ... a növények életét, az allatok életét, az emberek életét ...

    én sajnalom mind a 7milliard embert .. de jobban sajnalom a növény és allatvilagot, mert a növény és allatvilag tehetetlen velünk szemben, mig mi 7milliardan hagytuk h a radio-tv-okostelefonnal lehülyítsenek minket ....

    meg én jót akarnék mind a 7milliard embernek, amikor azt mondom:
    legyél önfentartó,
    legyél szabad!

    dehat - rajtam - kívül ki akar manapsag büdös paraszt lenni?

    biztos sokan mondjak a gyereküknek mikor egy parasztot latnak:
    na latod kisfilyam/lanyom, azért kell tanulni, hogy ne ezt kelljen csinalnod

    ahhha persze tévedés
    a diplomasok a művelt rabszolgak oszt ennyi a különbség

    legjobb lenne ha a gyerek a csaladban nőhetne fel, nem a bölcsödében nem az ovodaban ... a nagyszülőkről a csalad viselne gondot, megmaradna a csaladi egység.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #115 üzenetére

    " .... 0 tény, csak üres lózungok. .... "

    mit 0 tény?
    még mindig haborúzunk?
    igen ...

    ez tény... még mindig haborúzunk...
    0 tény ja

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #120 üzenetére

    hol szidtam én valakit?
    tényeket mondtam
    az is tény h birkak vagyunk, és arra megyünk amerre terelnek minket (reklamok)
    ha a természettel való összhang lenne a fontos a vilag vezetőinek akkor arra terelnének minket ... de nekik a pénz, a hatalom a fontos.

    " .... De ha azt mondtad volna, hogy menjen repülő motorral, azt a szervíz se csinálja meg neki. .... "

    mér mondtam volna neki ilyet? o.O
    nemtom milyen lemez megy a fejedben de nem én tettem fel az tutihótziher ...

    " .... akkor mutass is helyette valami jobbat. Ha nem tudsz, akkor meg ne cseszegess másokat. ... "
    ottvan leírtam ... önfentartas.
    és mondtam h nem cseszegtetek senkit, csak ittragadtam.

    nézd meg a A crude awakening-et.
    nem lesz megoldas az olajra semmise ... semmi se olyan hatékony mint az oil.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #122 üzenetére

    a tény az nem fikazas

    viszontlatasra

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #124 üzenetére

    ilyet én is mondhatok .. h attól még h te nem latod h birkak vagyunk attól még birkak vagyunk - csak te nem latod mert beképzelt és buta vagy ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #126 üzenetére

    alatamasztottam
    nem vagyok klasszikus h ismételjem magam
    így arra szeretnélek megkérni, hogy olvass vissza

    " .... Élveztem a társalgást, de úgy látom, kifogytál a szusszból, és már csak a "vagy te", meg a "birkák vagyunk" megy, úh. én részemről befejeztem veled. ... "

    én viszont nagyon nem
    leírtam korabban h bölcsöde-ovoda-iskola nem jó semmire csak h bekategorizaljanak és h bepozicionald valahova magas a fogy. tarsadalomon belül
    erre meg jössz h és ki tanítana a gyereket?

    hat ki?????????

    a szülő!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ne bosszantsal mar!!!!!!!!!!!

    szerinted nem jobb lenne otthon felnőni?
    nem egész életed soran tavol lenned a szeretteidtől és vadidegenek közé folyton-foylton beilleszkedni? bölcsöde-ovoda-altalanos-közép-felsőoktatas?

    meg semmi értelme az iskolai tanulmanyoknak

    zéró
    minusz nulla

    jaés az önfentartashoz tudod mi kell?
    csak józan paraszti ész
    nem kell egyetem, főiskola

    csak szereted és gondozod a növényeket, allatokat

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #122 üzenetére

    " .... Ki készíti az építőanyagot a házadhoz? Majd valaki szívjóságból? .... "

    megcsinalod magadnak ... legjobb .. azt vettem észre hogy akkor a legjobb ha teljesen maganak alitja ki az ember a lakelyét - nem mas - mert azzal tudsz a legjobban össznhangban élni, amit te építesz meg ... és nem kell csillivilli .... széphazak-magazin-őrület ... akarmilyen tróger-gany az épület, raklapokból, szénabalahaz akarmi .... annyi h szigeteljen télen meg az eső ne essen bele ... mert akkor a legjobb _NEKED_ ha sajat magad építed meg az otthonodat, mert azzal tudsz a legjobban összhangban élni amit te tudsz csinalni, az vagy te .... nem mas szakértelméből mas majd megcsinalja ... az masnak a szakértelme nem a tied ... tőled idegen ... az nem te vagy ... az valaki mas ...

    " .... Ki épít traktort, hogy ne kézzel kelljen a földet művelned? ... "
    nem kell traktor

    mi bajod a kézi műveléssel?
    talakozni a természettel csak így lehet ... nem 2 m magasan ...

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #129 üzenetére

    " .... Gondolom, akkor te nem is veszel semmit boltban, kizárólag azt használod, meg fogyasztod, amit otthon elkészítettél magadnak? .... "

    vannak dolgok amiket muszaj megvenni, amik miatt itthonról szamitógépes melót kell csinalni ... szenvedek is tőle nagyon ... a cél, hogy mindent önellatasból megoldani ... de persze 2 kutyus is van ... az heti 2 tyúk ... az évi 100 tyúk ... ez még nem megy ... cébéla-nak meg cébeanak leszoktam adni a rendelést ... folyamat ... szeretnék majd téli fóliahazat ... fűtött fólaiahzat ... kv-t termeszteni ... kenyeret sütni ... persze lisztet még muszaj venni ...

    ... de az a legjobb, ha mindent megtermesztek magamnak, mert ez az én dolgom, és minél kevesebbet kelljen mas dolgaval foglalkozni, hogy azért pénzt kapjak.

    " .... Na, meg is van, miért vagy ilyen buta. ... "
    na'akkor mondd mar el légy oly'hö szives, hogy _szerinted_ mi értelme van az iskolai tanulmanyoknak'hö ... mit tudsz belőle manapsag hasznosítani?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #131 üzenetére

    " ... Vagy akinek nem jut hely, azt megölnéd? .... "

    te beteg vagy

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #133 üzenetére

    nem kell pénz
    cserekereskedelem

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #135 üzenetére

    ezt ne nekem mondd
    mondd azoknak akik azt szajkózzak h 3gyerek 4kerék 5ajtó
    meg hogy fogy a magyar
    csak hogy hazai példakkal éljek

    ez a baj h orszagokban gondolkodunk, és nem globalisan, mert akkor azt mondanak az embereknek, hogy vallaljanak csak 1 gyereket.
    de manapsag büntetni akarjak akinek nincs gyereke! ( ezt tudtad? )

    mondd ezt azoknak akik hagytak felpumpalódni a népességet ekkorara ...

    meg mondd ezt azoknak akik beteretlék az embereket a varosokba ...

    én is írtam korabban - ha lennél szives egyaltalan elolvasni amit írtam .... azutan ha nem ment az értelmezés akkor visszaolvasni, - hogy a 7milliard ember miatt mar nem latok ra megoldast h ha sokan önfentartóak akarnanak lenni akkor mi legyen ... persze fel lehetne osztani a területeket ahogy annó nem is oly régen elvették a parasztoktól ....

    amúgymeg degyorsan ravagtad hogy nincs elég hely az önfentartasra h mindenki az lehessen ....

    hat azt te meg honnan tudod??????????????????????????????

    ha most is tudunk élelmezni 7milliard embert?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #136 üzenetére

    " .... És ha valakinek nincs mit felajánlani ételért cserébe, akkor az haljon éhen? .... "

    borzasztóan szörnyű veled a tarsalgas

    az alapvető élelmiszerek megtermeléséhez csak józan paraszti ész kell ... akinek ami jobban fekszik, abból csinal többet, és abból tud felajanlani cserét arra ami neki nincs

    ennyike
    sőt
    ennyikécske

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #139 üzenetére

    ezt kikérem magamnak h lenéztem a masikat

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #139 üzenetére

    " .... Mondjuk onnan, hogy én veled ellentétben tanult ember vagyok. ... "

    nem azt akartad írni a tanult helyett hogy beképzelt?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #142 üzenetére

    szabadon tartott rabszolgaknak
    igen

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #144 üzenetére

    " .... Onnan, hogy pontosan tudjuk, hogy önfenntartással mit lehet összehozni: az őskőkorszakot, annak meg úgy nagyjából ismertek a paraméterei. ... "

    és ha az őskorszakba a csaladok együtt lennének nem lenne jobb?

    mondom ... nem nektek van szükségetek új autóra ... az autóiparnak van szüksége arra, hogy ti elhigyjétek, hogy jajjdejó h vehetek egy új autót ... marketing ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #146 üzenetére

    " .... Mármint persze addig, amíg el nem viszi őket valami betegség (akár egy sima megfázás) vagy rájuk nem támad egy, az önellátásban kevésbé hívő, ám szervezett törzs, akik elviszi őket rabszolgának. .... "

    most is rabszolga vagy
    hat akkor meg nem mindegy?

    amúgymeg csak kapalóztok ... igyekeztek gancsot vetni ....

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #149 üzenetére

    hogy jön ide ez?
    mondtam én h a jelenkor vivmanyait ne hasznaljuk?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #150 üzenetére

    bla bla lala

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #149 üzenetére

    ja meg adsz ultimatumként egy mission impossible task-ot ...
    ... miért is?

    nem azért ... mert csak kapalóztok?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #154 üzenetére

    :)

    hat aztan te is viszed a primet ... hol ellentmondas?

    a jelenkor vivmanyiat tudom hasznalni
    a processzort összerakni nem
    :)

    hol mondtam én ellentmondast, könyörgöm?
    :)
    :))

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #154 üzenetére

    jahogy a te fejedben van egy ilyen kiegészítés, hogy az az önfentartó aki megcsinal maganak egy szamitógépet ha hasznalni akarja ...

    nos ... én nem mondtam ilyet ... ez a te teóriad
    sok sikert hozza a tovabbiakban!
    :))

    ( amúgy tudod h van kotsim ... azt mér nem mondtad h rakjam össze magamnak? )

    kissé gerinctelen dolog lehetetlen dolgokat kivanni a masiktól ....
    .... de ha van hozza gyomrod ... csak el ne csapd a hasikadat ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #157 üzenetére

    " .... a processzortervezés és -gyártás folyamatára vagyok kiváncsi. .... "

    f.ngom sincs

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #159 üzenetére

    pontosan ... igazad van ... nézd meg a képet ... és olvasd hozza:

    "A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

    milyen felnőttek lesznek ha most is allandóan az okostelefonjukat bújjak?
    rombolja az emberi kapcsolatokat ...
    szomszéd bacsi mondta h de kar h nem ért a szamitógéphez ... mondtam örüljön neki ...
    jobb az analóg vilag

    és igen ... régen minden jobb volt ...

    nem az okostelefonjat nyomkodta mindenki ... emberibbek voltak a kapcsolatok ... most meg a nagymama fb-on kívan boldog névnapot ... fantasztikus ...

    én próbalom is elhagyni a szamtógép hasznalatat is ... okostelefonom nem is volt nincs is és nem is lesz ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #161 üzenetére

    szertintem meg te trollkodsz de komolyan
    2003-ba regisztraltam
    azóta gyűlt össze ennyi hsz.

    és nem azt mondtam, hogy elhagytam a szamitógép hasznalatat 17 éve ( mert ennyi idő alatt gyűlt össze ennyi hsz. ... de még azt se mondtam h egy hete nem gépezek ,.... és csak annyit mondtam h probalom elhagyni a szamitógép hasznalatat ...

    és bar most nem latszik, de egy éve alig fórumoztam ...

    én csak annyit mondtam, hogy _próbalom_ elhagyni ... mert függő vagyok ...
    és azért próbalom elhagyni, mert nem latom at ... annyira bonyolult ...

    a sarlót atlatom ... fa meg edzett vas ... a kalapcsot is atlatom ... de a szamítógépet nem ...

    " .... Ennyire hülye ember nincs. ... "

    na akkor _most_ fejezd be a sértegetésemet mert mar elég volt!!!!!!!!!

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #04824576 #163 üzenetére

    kicsit különbség van aközött, hogy én a marketing oldalról nézve lebirkazom a jónépet (és ha feltünk magamat is igyekeztem ilyenkor odaírni, a kiralyi többesbe én is benne vagyok ), mert azt teszik amit a reklamok mondanak ... és különsbség van aközött, hogy te egyfolytaban engem pocskondiazol "segghülye" meg hasonló jelzők, ami bőven kimeríti a személyeskedés fogalmat, ami meg ugye tiltott a fórumon ... te ... nagyon tanult ember.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #165 üzenetére

    én nem sértődtem meg.
    ti vagytok aki sértve érzitek magatokat amikor le vagytok birkazva, és ebből a sértettségbő csaptok at vadlasba

    faj az igazsag, Scully?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #169 üzenetére

    miért butasag olyat kérdezni, hogy miért haborúzunk még mindig?
    hogyhogy a I-II WH-ból nem tanult az emberiség?
    ( valaki tanult ... a vezetőség ... és azt h a haborúba sok pénz van ... jóreggelt! )

    a fegyverekkel csak ölni és sebesíteni lehet.
    semmi masra nem jók

    hogyhogy ezt sehol nem hallani?

    hogyhogy rengetegen szeretik a fegyvereket?
    csak halalt és roncsolast hoznak.

    fahrenheit911 - szerencsétlen anya azt mondta a gyerekének h a hadsereg jó lehetőség - kivitték irakba - meghalt - iszonyat szegény anya hogy szenved csak mert elihitették vele h hadsereg az jó karrierépítési lehetőség, beutazhatja a vilagot - se a toborzók azt nem mondjak el az önkéntes katonaknak h emberek életét elvenni maradandó nyomot hagy a lelkükben ... raadasul usa mondvacsinalt okkal szallta meg irakot ... halalba küldik a katonaikat ... sokan nyomorékként jönnek vissza ... ki hasznaljak a hazafiassag hamis érzetét ...

    hogyhogy ahelyett h tavolt tartanank a gyerekeket a fegyverektől, mar gyerekkorukba jatékpuskat adnak a kezükbe?
    mar gyerekkorba az a kép van előttük, hogy ezzel semmi baj nincs.
    utana légpuskaval mindenféle kisallatra lövöldöznek, szerencsétlen allatoknak legjobb esetben azonnali halalt okozva, rosszabb esetben megsebesítve, és utana sebesülten vagy meg tud gyóygulni, vagy belepusztul szenvedések között.

    miért tartasz engem butanak?
    azért mert masképp gondolkodom?

    szinhaz az egész vilag.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #171 üzenetére

    " .... Mert ez a vilagbekes szepsegkiralynok gondolkodasanak szinvonala. ... "

    jahogy neked a vilagbékével is bajod van
    :))
    jóvanakkor nemszótam

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Tetsuo #173 üzenetére

    alapvetően nem lenne baj a liberalizmussal - meg kellett néznem mit is jelent a wikin - illetve minden izmussal ott van a gond, mikor megendedi, hogy legyenek olyanok, akik helyzetükből fakadóan, munka nélkül ( gazdagok, akiknek sok pénzük van, és csak megveszik a masok altal termelt javakat) vagy mondvacsinalt munkaval ( polikikusok ) részesülnek masok munkajanak az eredményéből ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Reggie0 #171 üzenetére

    " .... Ha valaki nem erti a hatalmi harcok mozgatorugoit, akkor tamadnak ilyen szentimentalis es egyszeru gondolatai. .... "

    ott van a gond, hogy egyaltalan vannak hatalmi harcok ...
    ... de ezt ne vedd észre ... ne ... minekis?

    " ... A fegyverismeret pedig egyaltalan nem okoz gondot. ... "
    én nem a fegyverismeretről beszéltem.
    van amikor kell a fegyver, pld. ha le kell vagni egy allatot, azzal lehet a leggyorsabban, legkevesebb szenvedés altal kimúlasztani.

    " .... Ennek az ellenkezojet pont olyan hulyek hirdetik, mint akik szerint a szamitogepes jatekok miatt lesz valaki tomeggyilkos. .... "
    én ilyet nem mondtam

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák