Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz janeszgol #38 üzenetére

    A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.
    Szintén copy-paste.... :R
    Amúgy, de azt jelenti. A gyalogosnak addig nincs elsőbbsége, míg nem tartózkodik a zebrán. Már írtam, hogy azon lehet vitatkozni, hogy ez mennyire jó szabályozás, de jobban bele gondolva valahol logikus, hiszen a járda eleve a gyalogosoké, ott nem kell külön szabály. Egész addig saját "térfélen" tartózkodik, míg ott van. Elsőbbsége az autóssal szemben nem is lehet csak akkor, ha már az úttesten tartózkodik. Így még ha ez nem is tetszik itt úgy látom sokaknak, a jelenleg hatályos KRESZ értelmében a gyalogosnak csak és kizárólag akkor van, lehet elsőbbsége, ha már a zebrán tartózkodik.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz janeszgol #45 üzenetére

    De még mindig ott tartunk, hogy a gyalogos át mehet e birka módjára, fel sem nézve a telefonjából.
    Mert ha már az illetékes KRESZ doktor szerint a készülő megfogalmazás ott van, akkor józan paraszti ésszel élve és figyelembe véve a gyalogosokra vonatkozó kitételt, még mindig ott tartunk, hogy nem. Hiszen semmit nem teljesít a biztonságos átkelésre vonatkozó szabályozás rá eső részéből.
    Meg ha már itt tartunk, mi minősül átkelésre készülésnek? Mondjuk, hogy Marika néni körülnéz? Ezt el tudom fogadni, bár akkor ilyen tekintetben a szabályozás még mindig lukas, hiszen a ráutaló magatartás még mindig nem szerepel a KRESZ-ben. Így az ügyvéd megfogalmazása is vélemény, valószínűleg a bevett szokásjog alapján. Mivel konkrét szabály nincs leírva ezzel kapcsolatban.
    Egy szóval nem írtam olyat, hogy nem az autósok felelősek javarészt a zebrán történő balesetekért.
    De Te arra tanítod a gyereked, hogy vakon, süketen is mehet a zebra felé vagy azon át? Neki nem kell figyelembe venni semmit?
    Szerinted miért nem engem bírságoltak meg, mikor a gyerek simán neki jött az autónak? Ő is, meg az apja is azt mondta, hogy meg kellett volna állnom a zebra elött. Mert ő ott állt, nem mellesleg félig háttal, mert épp beszélgetett.
    Közúti baleset, 112 annak rendje, módja szerint, hogy még véletlenül se lehessen cserbenhagyás. A Te olvasatodban ezek szerint engem ki kellett volna végezni a helyszínen. Hiszen a zebra mellett volt, mikor elhaladtam. Szerinted miért nem engem marasztaltak el mégsem?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz janeszgol #48 üzenetére

    Így van, de meg sem álltam a zebra elött, pedig láttam, hogy ott állnak ketten, és beszélgetnek. Mégsem vétettem semmilyen szabály ellen. Most akkor hogy is van ez? Akkor a kötelezettség mégis annak szól, hogy meg kell tudnom állni, ha valaki át kel?
    Ok, azt aláírom, hogy ez elég szélsőséges eset. De ahogy itt olvasom a vélemények alapján nekem meg kellett volna állnom, és meg várni, hogy a delikvens elhatározza magát. Tudom, szörnyű, mert nem tettem meg. Épp csak ezzel semmilyen szabályt nem szegtem meg mégsem. Ellenben neki gyalogosként sikerült zebránál szabálytalannak lenni. :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz janeszgol #51 üzenetére

    Bírósági ügy lett belőle. A rendőr a helyszínen elmarasztalta a srácot egy csekk kíséretében ( személyi sérülés alapvetően nem történt, azon túl, hogy gyakorlatilag, ahogy meg álltam a fejét beverte a csomagtérfedélbe, és vérzett az orra). De a T édesapja ezt nehezen kezelte, így feljelentettek. Mert szerinte is meg kellett volna állnom a zebra elött, mert ők ott álltak mellette....
    Amit írsz is azt támasztja alá, hogy közös a felelősség, egymásra kell figyelni és vigyázni. Nem mindig elég, ha csak az egyik fél van észnél.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák