Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #40 üzenetére

    Az intelnél az egyetlen előny a magas órajel maradt ami viszont elveszik minél több magos konfigot nézünk.
    Bár ebbe sokan belekötöttek, de ha perf/watt-ot nézünk akkor 4/8-as i7-ek is csúcsra voltak már járatva 4, 4.5GHz felett. De ott legalább ebből volt mérhető előnyük az órajelérzékeny, kevés (értsd 4-6 alatt) szál alatt igazán jól skálázódó játékokkal.

    8-10 magnál eddig sem volt divat a 4GHz körüli órajel Intelnél sem és a TDP sem baráti már így sem. A 12-18 magos cuccok is inkább 3GHz körülre lesznek belőve. Így kiesik az egyetlen előnyük, ennyit az AMD is tudni fog. Hacsak nem akarják 200W fölé lőni a procikat, de szerintem ez már kontraproduktív lenne. Így is igencsak kell még erőlködni 10-12-18 mag létjogosultságának bizonyítását illetően.

    szerk: A másik a CCX vs monolit. Ezt is több topicban láttam visszatérő problémaként említve. Desktopon, 4-6 magig én is sírtam előre, hogy ez így nem lesz jó, de egyrészt kisebb a hátránya, mint várható volt, másrészt, a magszám növeléssel szintén elveszik a jelentősége szvsz. A sokmagos desktopon is, de szerver vonalon főleg. Sem a szerver-kialakítás, sem a sokmagos alkalmazások nem életképesek önmagukban sem, ha nem jól párhuzamosíthatóak és nagy az adatfüggőségük. Tök egyszerűen lefordítva: ha olyan algoritmus fut ami nem többsszálúsítható viszonylag szeparáltan akkor a hajunkra kenhetjük a 32-100+ szálas procikat, akkor is ha monolit és szorosan össze vannak drótozva.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz elfelejtette #52 üzenetére

    Igen.
    Nálam most H110+i5-6500 a konfig. Felmerült, hogy 4/8-ra váltok, ha olcsón kijön. Többre nincs nagyon szükségem. De olcsó lap egyelőre AM4 alá nemigen volt (ill. tuning miatt nem is annyira játszik a kisebb procikhoz). B350+Ryzen 4/8 viszont többe kerülne mint amennyit hoz.

    Visszakanyarodva a legolcsóbb a meglővő lap + apróról pl. egy i7-6700 lenne. Ha kellene extra feature (M.2 pl) akkor lapcsere B250-re, ami kicsit olcsóbb még így is mint a B350.
    Aztán gondoltam talán belemegy a Coffee. De nem, úgyhogy ez az ág eléggé halott lenne. Ilyen szempontból visszabillent a Ryzen felé mérleg nyelve. A B350+4/8 még biztosan elmehet akár 8/16-ig később, ha szükség lenne rá.

    És ez ugye a 3xx chipsetről szólt, ez meg az X299 topicja ami semmivel nem tűnik jobbnak a cikk szerint. Most elég gázosan néz ki ez a jövőkép Intel oldalon. És ehhez azt is hozzávehetjük, hogy ugyan jönnek a dinnye procik, de egyelőre átlaguser 95%-a , átlagfelhasználásra ki sem használja. Ezért nem árt kicsit jobban végiggondolni mire is van szüksége és mik a lehetőségek felfelé (1151v2) vagy lefelé (2066) váltogatni.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #57 üzenetére

    Persze, abban igazad van, hogy bizonyos magszámig és bizonyos - minél nagyobb kereszt-adatfüggőséggel rendelkező - programoknál szűk keresztmetszet. De sok magnál és az ahhoz illeszkedő kódoknál logikusan meg kell, hogy forduljon a tendencia. Szerver nagyságrendet véve, mondjuk egy dual-socket 56/112 Xeonon amúgy is malmozni fog minden, ha egymásra/adatra várnak a magok. :)

    Vagy nézzük a leginkább kisarkított példát, a klasszikus kiszolgáló szervert (nem ws vagy compute számítógép). Ott eleve sok, tök független process futtatása a cél.

    Erre értettem, hogy szerver (de még ws) oldalon még inkább az AMD-nek állhat a zászló. Desktopon is alig van lemaradásuk/hátrányuk a CCX-ekből. Akit az érdekel, vagy a másik oldalig sarkítva mondjuk egy 1-2 szálas 15 éves játék teljesítménye, ott is inkább 90%-ban az órajel okozza a lemaradást.

    uj arakat kalkulalva, vmi olcsobb b350 + hatmagos a legjobb ar/ertek aranyban jelenleg. a lap jovoallosagat meg el kell felejteni.
    Egyetértek.
    Kicsit morcos is vagyok, mert nekem szükséges teljesítményben lentebb van a sweet spot. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #63 üzenetére

    Igen, desktopon inkább az lesz a kérdés, hogy miben lesz kétszer gyorsabb. Cinebench(render) és video encode jellegű párhuzamosítható progiknál már most is megvan kb. Csak ezt az átlaguser nem nagyon nyomja...
    Másra programra meg eddig is alig volt előrelépés több szálon
    Ez ugyanolyan nehéz menet és laza 5-10 éves ciklus lesz, mire lesz belőle valami.

    Egyébként ha tippelnem kéne akkor "értelmes" kihasználása ennek átlaguser szintjén alig lesz. Kényelmi funkciókat előbb fogunk látni szvsz, kép-/beszédfelismerés, stb... ahol a face login meg az automatikus galériákat csoportosító képnézegető app mögött izzik pár tflops. :D De erre meg mondjuk inkább gpgpu kell.

    szerk: A gamer piac megy, oda biztos jön majd 8-12 szálat kimaxoló game, mert valamivel el kell majd adni a hw-t. Aztán, hogy lesz-e benne ettől HL2 szintű két vödör amit fel lehet rúgni fps-ben a fizika szabályai szerint vagy nem... az más kérdés. :D Valószínűleg nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák