Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #19 üzenetére

    Oke, az igaz, hogy volt iden is bejelentes, de az Atom x3 "SoFIA" valojaban nem egy ujgeneracios SoC, csak egy ujracsomagolt, es _rosszabb_ gyartastechnologian gyartott tavalyi Silvermont. Tehat nem hogy jo iranyba menne a gyartas, es 22 nano utan kapnank egy 14 nanos ultramobil SoC-ot, hanem kaptunk egy 28 nanosat. Remek, erre erdemes volt varni :)

    De persze ertem en az Intel motivaciojat, csak egyelore nem vilagos szamomra, hogy ezzel hova tud kifutni a projekt. Ha a sajat 14 nanojan valoban sosem lesz ertelme ultramobil SoC-ot gyartani, akkor nem is lesz utoda a Merrifield es Moorefieldnek? Csak low-end kacatokat fognak a partnerek gyartani? Azt hittem, az igazi cel az Exynos 7420 es tarsai befogasa hosszutavon. Es egyebkent ha a Samsung nyeresegesen tud Exynost gyartani 14 nanon, a sajat gyaraiban, akkor ez az Intelnek miert nem sikerul? Vagy sikerulne nekik is, ha eleg sok penzt kerhetnenek egy-egy ilyen SoC-ert? Tehat egy Exynos 7420 konkurenst tudnanak ok is gyartani, 14 nanon, versenykepes teljesitmennyel, csak epp a piac me'g nem keszult fel ra, hogy high-end telefonban is x86 proci duruzsoljon?

    "Olyan jövőképben gondolkodik az Intel, ahol az ultramobil irányzat nem kerül évi 5 milliárd dollár mínuszukba."

    Pontosan erre a jovokepre lennék kivancsi. Van errol valami info, vagy keszul errol valamikor elemzes? (velemeny rovatba pl?)

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #21 üzenetére

    "Egyszerűen a 14 nm-es opció csak nagyon picit jobb, és ez nem indokolja a gyártási költség sokszorosára emelését"

    De a Samsungnak miert eri akkor meg a 14 nano, vagy a TSMC-nek a 16 nano? Nekik is van 28 nanojuk, miert nem azon gyartjak iden is a "szuperSoC"-okat?

    "Ha az Intel nem fog bevonulni erre a piacra saját tabletekkel és telefonokkal, akkor nincs értelme szuperchipeket fejleszteniük, mert a Samsung, az Apple és a Microsoft nem fog Intelt választani."

    Na varj, azert nem ennyire egyszeru ez a keplet. A Microsoft is Qualcomm SoC-okat hasznal, es azok kozul sem mind keszul 28 nanon mar, mint ahogy a remelhetoleg hamarosan megjeleno SD 820 sem 28 nanos lesz. Mi a kulonbseg akozott, hogy a Qualcommnak megeri bergyartoval legyartatni 20, 16 vagy 14 nanon egy high-end Snapdragont, es azt "furcsamod" egy csomo gyarto berakja a keszulekebe; ill. hogy az Intel sajat maga vagy egy bergyartoval legyartat egy high-end x86 ultramobil SoC-ot? Mert ha az Intel sajat 14 nanojan dragabb legyartani valamit, akkor le tudja gyartatni a TSMC-vel is, miert ne?

    Es ha mar elohoztad a Microsoftot, mi a helyzet a (pletykak szintjen legalabbis letezo) Surface Phone-nal? Abba nem az Intel gyartja az x86 SoC-ot? De ha azt me'g zarojelbe is tesszuk, es az altalad felvazolt trendet tovabbgondoljuk, akkor nem lenne logikus a Microsoftnak is egy sajat SoC tervezo reszleget fenntartania, akár nullarol felepitve, akár mondjuk felvasarolva az AMD-t (jo-jo, tudom, tudom... de ok is egy opcio), a Qualcommot vagy mast? Mert az azert jol latszik, hogy a idei ev szupersztarjai valahogy pont azoktol a cegektol (Apple es Samsung) erkeztek, akik sajat telefonjaikba tervezik a sajat SoC-aikat, bar adott esetben nem a sajat gyarukban gyartatjak le.

    Tovabbra is tartom, hogy ez megerne egy hosszabb lelegzetvetelu irast ;) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #23 üzenetére

    "A Microsoft nem akar a WP vonalon az Intellel dolgozni. A Qualcomm csomagjára optimalizálták ez egész koncepciójukat."

    Ez nyilvanvalo, eleg csak megnezni, hogy a WP7/8/8.1 telefonokban milyen SoC talalhato :)

    "Két gyártót nem akarnak, mert nehezebb lenne optimalizálni."

    Ez logikus lenne, csak epp az a poen, hogy a Continuum for Phones akkor tudna me'g nagyobbat villantani, akkor tudna az egesz univerzalis app koncepcio kifutni magat, ha a telefonban is x86 SoC lenne. Akkor ugyanis megoldhato lenne a Project Centennial (azaz Win32 x86) szoftverek futtatasa is a telefonokon. Nem lenne kis melo, de az elso lepes az x86 SoC kellene, hogy legyen.

    "Az AMD-t nem éri meg felvásárolni, mert ott a semi-custom üzletág. Ha akar tőlük valamit az MS, akkor megkérik, hogy fejlesszék ki és gyártsák le."

    Erre majd terjunk vissza majusban, amikor a pletykak szerint erkezhet a Surface Phone. Ha x86 lesz, kizartnak tartom, hogy AMD keruljon bele. Az AMD-nek egyszeruen nincs olyan SoC-a, ami le tudna menni 3W TDP kornyekere, mig az Intelnek mar most is van. Vagy egy modositott Nolan kepes lenne erre szerinted, megfelelo teljesitmeny mellett? (oszinten erdekel, hogy az AMD tudna-e ilyen custom SoC-ot szallitani a Microsoftnak, semmi gunyolodas nincs a kerdesemben)

Új hozzászólás Aktív témák