Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Diabolis #142 üzenetére

    Csak ezek nem túl jó kompromisszumok. Most ez van, de az lenne a logikus, hogy sűrűn éljenek az emberek, viszont ott kevésbé zavarják egymást. Utóbbi egyik lényeges eleme a személyautóhasználat kiváltása (kisebb forgalom, több hely), meg a közlekedés átállítása elektromosra. (Illetve, hogy amit lehet távmunkában, amiatt ne kelljen már bejárni munkába.) Szóval ez az egész nem a vidékről szól, viszont, lehet egy olyan következménye (már ha tényleg lenne változás), hogy a városba nem lesz beengedve vidékről a személygépkocsi forgalom.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Diabolis #142 üzenetére

    De tiszta lesz a levegő.

    haha

    és ez nem egy etnikaikisebbségputri hanem egy konszolidált családiházas övezet.

  • 8th

    addikt

    válasz Diabolis #142 üzenetére

    Én csak viccből írtam azért nyomtam a végére a smileyt. Egy belvárosi lakónak ugyanúgy joga van a tiszta levegőhöz mint nekem a dél alföldi kis faluban DE! azt látni kell, hogy a főváros belső kerületei húsz évvel ezelőtt is pontosan ugyan ilyen élhetetlenek voltak már. Közel ennyi autó volt az utakon mint ma és nem ám hibridek meg részecskeszűrős dízelek. A lóphaszt! Fasza kis Euro1-2-es benzinesek meg részecskeszűrő nélküli koromokádó dízelek. A rakás szar bkv ikarus buszflottáról már nem is szólva. Marha érdekes, hogy akkor nem volt ilyen világvége hangulat meg mindmeghalunk hisztike pedig ezerszer szarabb volt a levegő mint ma amikor takarékosabb és sokkal de nagyon-nagyon sokkal tisztább üzemű autókban ülnek a népek. Az az igazság, hogy divat lett a rinyálás a mindenért IS. Ennyi. Agglomerációs nagyvárosban nőttem fel a paneldzsungelben majd beköltöztem és valamivel több mint kilenc évet éltem a fővárosban abból kettő és felet egy a Hungária körútra néző lakásban. Érezhetően rosszabb volt a levegő mint manapság, akkor mégis mi a tökömről is beszélünk? Amúgy meg nem értem az embereket ha utál valaki ott élni mert tömeg zaj és büdös van az minek szopatja magát azzal, hogy ott marad a belvárosi koszfészekben? Ez olyan mint ha azon vergődnék, hogy mi az, hogy nincs pláza multiplex auchan kfc meg a pöcsöm se tudja mi itt a halál faszán ahol élek. Ha valahol szar élni odébb kell állni oda hol jó vagy jópofát vágni a körülményekhez. Nem bonyolult. Én megléptem. És elmondhatom, hogy az életem legjobb döntése volt. Itt nem boxolnak hajnal egykor drogon veszekedő bidámbidámok a ház előtt, nem okádnak/szarnak/hugyoznak össze mindent a csövesek és a bulikázó faszfejek, nincs éjjel kocsiajtó csapkodás, kikapcsolhatatlan autóriasztó, ezer decibellel elrongyoló motorosok, szirénázó mentőautó, kosz, bűz stb. Itt kuss van. Csend és nyugalom. A szomszédok többé kevésbé tekintettel vannak a másikra néha ugat egy két kutya aztán annyi. Megfizethetetlen ez a nyugi meg a jobb levegő. Mert a jótól azért ez is messze van. Élne a tököm a belvárosban már akkor is egy élhetetlen rakás szar hely volt amikor ott hédereztem. Tőlem lehet picsogni ezen a témán de simán képen röhögöm az illetőt. És mondom nem kell elmenni a világ végére mint ahogy én tettem. Ott vannak a külső kerületek amelyek simán élhetőek a belső kerületekhez képest. Másokat basztatunk azért mert egyesek szerint túl kényelmesek amiért kiköltöznek egy peremkerületbe vagy az agglomerációba és onnan járnek be mókuskereket hajtani miközben mi magunk ott dekkolunk a belvárosban mert minden ott van helyben karnyújtásnyira? Hja kérem valamit valamiért, ugye.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák