Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mobal

    MODERÁTOR

    válasz Palinko #40 üzenetére

    "Ezt hívom én nem reális felhasználásnak, ha CS GO-val vagy hasonlókkal akarsz játszani jó eséllyel már 10 éve olyan géped van ami szépen elviszi 60FPS-el, vagy ha 5 éves a gép akkor annál is jóval többel és kétlem hogy az esportolókon kívül bárki invesztálna 2080Ti-ba meg 9900-ba azért hogy 1280x960-ban játsza 240 Hz-s monitoron..."

    Ha valaki azért vesz egy 9700k -t vagy 9900k-t mert 10 fps-sel többet kap CS:GO-ban akkor neki ez a reális felhasználása.

    Szerintem ezen ne vitatkozzunk, én nekem tök mind1 ki milyen indokból vesz magának gépet. Én azért maradtam az intelnél, mert ami upgrade ltt volna (ha lett volna) az a 3700x vagy a 3800x lett volna, de pörgős lap 90 ezerért köszönöm nem kell.

    Ha valaki a 144 vagy 240 hertzre lő az megint az Ő reális felhasználása. Én is 144 hz monitort használok és nem mennék szívesen vissza 60-ra, nekem kell.

    "Az órajel szerintem annak a jele, hogy túlpörgetik, hogy versenyképes legyen, nézd meg a Xeonokat pld, ott miért nem 5ghz-en járatják? Mert tudják ők is hogy fogyasztana mint az állat, talán már meg sem lehetne fogni a hőterhelését stb. Már nagyon rég tudható, hogy 5Ghz, alatt lesz az optimális sebesség, inkább 3-4 között, de 4 fölé mennek hogy bár nem a legjobb energia/teljesítmény egyensúllyal, de még elviselhető, de utána az látszik hogy hatványozottan emelkedik a hő és a fogyasztás nagyon kis teljesítmény növelésnél is."

    Ez így van, az intel és az amd is a profitból él. Ha meg tudod duplázni a magok számát és emelni az óra jelet miért ne tennéd meg? 4600-on használom a procit 80 fok alatt, azért annyira nem kazán.

    "Lépéshátrányt pedig nem a csíkszélesség miatt mondtam, hanem szerintem designben maradnak el, mert még mindig az évekkel ezelőtt felvett irányt viszik tovább, akkor megtehették a Bulldozer nem jelentett nagy kihívást, de a Ryzen infinity fabricjában és a chiplet designben nagyon hiszek."

    Én nem gondolom, hogy itt lépés hátrányról beszélhetünk. Technológiairól igen. De ne mennyünk el amellet sem figyelemmel, hogy a Zen2 egy ugyan olyan jó design-nak tűnik mint a Skylake ami pedig 4 éves.

    Továbbra is azt mondom, hogy a Zen2 egy nagyon jó ajálnható proci ami ár érték arányban jobb mint a konkurens jelenleg. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

  • KROK640

    veterán

    válasz Palinko #40 üzenetére

    Pont, hogy most kellene a többszálas mérésre helyezni a hangsúlyt! Ha eddig lett volna az egy szál előtérben a több meg háttérben, és most változna azt megérteném.
    Elég egy egyszerű példa, hogy szemléltessem : I3 4330-as procim van. Ha kikapcsolom a második magot, hiába van Hyper-Threading érezhetően leesik a teljesítmény, még böngészés filmezés meg sima windowsos mozgás alatt is. De ugyanez történik (csak kissebb mértékben) ha a Hyper-Threading -et kapcsolom le a prociban. Érdekes mód, sok-sok (főleg régebbi) játékban (szinte) nem okoz teljesítményvesztést, csak az újabbakban.

    Elég sokat forogtam tuningos körökben de a Penium 4 5GHZ-en elég extrémnek érzem, hogy úgy mondjam elég ritka eset volt. A Pentium D az már más, azokból elég sok ment 5GHZ-en, meg a jóöreg 2,66-os Celeron D-k amik szintén igen jó eséllyel mentek 5GHZ-en...
    6-7GHZ-es procikat normál otthoni felhasználás mellett szerintem sem mostanában fogunk látni. Mégpedig azért sem, mert a gyártók a magszám bővítés felé haladnak, és minél több a mag annál alacsonyabb az órajel.
    Emlékszem mikor a 3,2-3,4GHZ-es P4-esek után kijött az E6300-E6400-as Core Duo 1866MHZ meg 2133MHZ-es órajelével, és mi csak néztünk, hogy ez most mi akar lenni???
    (sokan főleg a hozzá nem értőbbek pedig reménykedve összeadták a magok sebességét, mintha a plusz mag 100%-os teljesítménynövelést jelentene, helytelenül lefordítva saját maguk számára, hogy az adott CPU mit tud, és hogy a fejlődés nem állt meg).

    Az AMD mikor erőltette a bulldozer architechtúrát, akkor egy kicsit úgy nézett ki, hogy a jövő a folyamatosan emelkedő magszám mellett a folyamatosan emelkedő órajel felé is fog mutatni, de aztán kiderült, hogy ezeknek a magas órajeles magoknak kb ugyanaz a baja, mint anno a Prescott P4-eknek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák