Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz .mf #23 üzenetére

    Én is egy 14-es Latitude-ot használok, ez még egy Sandy i3, de van itt Ivy i5-ös M-es procival!! is.

    Azt kell mondjam, hogy amilyen masszív, jól összerakott minőségi és használható gépek voltak, tényleg annyira kezd ilyen apróságokon elvérezni a történet.
    Ami pozitívum:
    - Szerintem akssiban nem gyengék a régiek. Az új 15W-osak sem lehetnek azok annyira.
    - Cpu-ban az M-es i5 nagyon bika. De általános célra a régi i3 is jó.
    - TN panelje szerintem a kategóriában nem rossz, 14"-ra nekem az 1366-tal sincs bajom. 2-3 éve meg pláne nem volt.

    DE! Halad az idő.
    Amit felírtál a listából valóban van 1-2 visszalépés:
    - Pl. a retesz a régi gépeken még megvan.
    - A kurzor normális méretű.
    És van rengeteg stagnálás:
    - Az egyik a panel, ami 2-3 éve még elment, ma már - ennyi pénzért - tényleg lehetne jobbat villantani. FHD felesleges, de 1600x900 beleférne.
    - Csati elrendezés valóban nem túl jó.
    - mSATA hiánya szintén nem volt fájó évekkel ezelőtt, ma már ciki szerintem.

    Összességében - és fontos hozzátenni, mert ez a mérce: ilyen áron - szerintem elhaladt az idő. Volt egy jó konstrukció, de sehova nem lépnek előre évek alatt sem. Ma már ezekből az apróságokból kapni jobbat. Akár egy otthoni notebooknál is átlag kategóriában. Persze ez nem az otthoni kategória, de épp ezért különösen bosszantó. A minőség maradt (vagy az is kicsit csökkent, lásd műanyag fedlap, retesz, stb...) és közben a filléres apróságokban sincs semmi előrelépés.

    Sőt, hw oldalon ehhez még hozzávenném a 15W-os U Haswellek elterjedésével a cpu oldali visszalépést is. Most a Broadwell talán jobb energiahatékonyságban hoz annyit, hogy a 15W U-s gép újra ugyanolyan bika lehet, mint a régi M-esek. És persze így jobb akkuidő is várható. Az egyetlen igazi fejlődés, de ezt sem a Dellnek köszönhetjük és ezt is egy visszalépés után sikerült hozni.
    Szvsz.

Új hozzászólás Aktív témák