Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • berVi

    senior tag

    válasz #04430080 #2 üzenetére

    O hat persze, amire nem Core van irva, az nem hasznalhato semmire. Az nem baj, hogy egy mai 10 wattos Atom olyan gyors, mint 10 eve egy 105 wattos Core 2 Quad volt. Vagy mint 3 eve egy i3-as mobil Skylake. Atom van rairva, ugyhogy szar. Teljesitmeny meresere nem benchmark valo, hanem Watt, esetleg GHz. A PH-n megmondtak a zsenik.

    Megis mire kell neked i3 egy HTPC-ben? Pisiszunet alatt primszamokat keresel rajta, vagy a rak ellenszeret, vagy mit?

    Amikor az Intel gondolkozott az Atom brand kukazasan, nem ertettem. Miert szamit ennyire a nev? Nem az a lenyeg, hogy a termek jo legyen? A nev tenyleg kinyirhatja az eladasokat?

    Es annyi ev utan bizonyossaggal allithatom: igen. Az emberek tenyleg ennyire nem hajlandoak gondolkodni. Ha ugyanazt a teljesitmenyt mas neven kapjak meg, orulnek neki. Mintha barmit szamitana, hogy minek hivjak azt a nyomorult chip-et. Hivhatnak Core i1-nek is, akkor biztos jobban erezned magad.

    Mikor valt a PH kozonsege ennyire szakmaiatlanna? Vagy mindig is ilyen volt, csak engem zavar egyre jobban? Nincs mar cikk, ami alatt nem lenne ott kotelezo jelleggel egy tucat, minden alapot nelkulozo, a 2000-es evekbol itt ragadt nepi bolcsesseg.

    Ilyen tularazott, zajos vackok helyett inkabb rakjatok ossze magatoknak egy fanless Atom-ot. VESA-t az is tud. Es uj generacional eleg csak a lapot kicserelni, ami mondjuk 30 ezer lesz, nem 100-200 ezer, mint egy ilyen keszrefozott dobozka.

    Cheap Fanless Mini PC under 2.5L

    Nekem fullos 64 bites Windows 10 Pro-val, bekapcsolt Windows Update-tel, tobb tizezer fajlt tartalmazo OneDrive-val, tobb tucat tabot futtato Firefox-szal, BT egerrel-billentyuvel, gigabites nettel, qBittorrent-tel is total kenyelmesen fut. Es neman.

Új hozzászólás Aktív témák