Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz enigmawutash #4165 üzenetére

    Köszi, csak tudnám miért nem kaptam e-mail értesítőt? (Ezt off-nak szántam, de ahogy nézem az sem működik.)

    Utánaolvastam még egy kicsit, de a gond az, hogy három teljesen különböző leírást találtam a főzött rom telepítésére, gondolom a legfrissebbet (http://logout.hu/bejegyzes/sethdobaloah/milestone_2_faq/hsz_1-50.html) lenne értelme követni, de ez sem teljesen világos.

    "Negyedik lépés: Custom recovery telepítése. Ezt az apk-t kell futtatni, majd install recovery-t választani. (root jogot kér)"

    Az apk-t rámásolom a telóra (bárhová) és rákattintok, ott lefut gondolom.

    "Ötödik lépés: Bootmenü telepítése. Ehhez először fel kell másolni a telóra egyet, majd recoveríbe belépni, és onnan telepíteni. (linkek lásd fentebb, a faq elején)" Fentebb meg ez van: "Telepítés: katt Ha ennél frissebb verzió kell, akkor már cwm-ből lehet telepíteni pl ezt a zip-et."

    Honnan tudom, hogy frissebb kell-e? Mellesleg a zip már nem elérhető. Recovery-be tegnap kipróbáltam, sikerült belépnem az ezen az oldalon leírtak alapján (http://logout.hu/bejegyzes/mrbig25/motorola_milestone_fozott_rom_telepites/hsz_1-50.html), de ez sem stimmel teljesen, mert az enyémen 70.13-as bootloader van, mégis az x+bekapcsológomb lenyomásával jött elő. Viszont itt mit kéne csinálnom, hogy települjön a bootmenü? És hová kéne rámásolnom?

    "És akkor most tartunk ott, hogy a kiszemelt főzött rom telepíthető. Szintén recoveryben kell csinálni."

    Ok, de hogyan? :)

    De van egy ilyen, egyszerűbb megoldás is:

    "Az első és legelterjedtebb megoldás, amikor a főzött ROM egy darab .zip fájl:
    1. Letöltjük a kiszemelt ROM-ot.
    2. A .zip fájlt a microSD kártyánk " /openrecovery/updates " könyvtárába másoljuk
    3. Elindítjuk az OpenRecovery-t*.
    4. Wipe data + cache + dalvik, hogy az új telepítésnél ne legyen semmilyen probléma
    5. Elnavigálunk az " apply update " menüpontig az OpenRecovery-ben
    6. Kiválasztjuk a letöltött ROM fájlt és alkalmazzuk
    7. A telepítés végeztével újraindítjuk a telefont"

    Ebből meg ez a rész nem világos:
    "4. Wipe data + cache + dalvik, hogy az új telepítésnél ne legyen semmilyen probléma" - Ezt hogyan?

    És melyik főzött rom-ot érdemes felrakni? Lehetőleg ami elég jól tud magyarul is, bár nem ez a legfontosabb szempont, és ahogy olvastam legtöbb tud. A Cyanogenmod 7-en gondolkodok jelenleg. Nagyjából ennyi egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák