Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fil

    őstag

    válasz Real_Necro #13638 üzenetére

    Igazad van. :R
    De akkor azért ügyelj arra, hogy e-mailt vagy sms-t se használj, mert azokat is tárolják valahol, valakik. Sőt, ez a helyzet a telefonokkal is. A törvény kötelezi a szolgáltatókat a beszélgetések - úgymond nemzetbiztonsági érdekekből történő - visszakereshetőségének biztosítására.
    Tudomásul kell venni, hogy ez ezeknek a technológiáknak a "hozadéka". Ha biztosan tudnám ,hogy valaki rendszeresen olvasgatja az - interneten megforduló - ,amúgy személyes dolgaimat, engem is zavarna. De őszintén, egy vagyok a 7 milliárdból. A kutya sem fog velem foglalkozni...
    Ezért aztán le sz.rom.
    Ha valami meg tényleg annyira kényes, akkor azt meg nem bíznám a fent említettek közül egyikre sem.
    Szóval: no para :)

    [ Szerkesztve ]

  • eventus

    veterán

    válasz Real_Necro #13638 üzenetére

    Pontosan így gondolom, nekem sehol nincs :)

    BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

  • konigjanos

    senior tag

    válasz Real_Necro #13638 üzenetére

    egy nagy előnye van a google címtárnak és naptárnak: bármilyen androidos telefonod van, azonnal le lehet szinkronizálni, és semmi adat nem vész el. + bárhol, bármelyik pc-n eléred. de ez már így kettő :)
    ingatlanközvetítő vagyok, a legtöbbet a naptárt használom, és ennél kényelmesebb megoldás nem létezik. előtte symbian volt,ott minden nap szinkronizálni kellett az outlook-ot a telefonnal, itt már ezt sem kell. de a mobilnet hiányát én egyáltalán nem érzem.

  • bepken

    veterán

    válasz Real_Necro #13638 üzenetére

    akkor most tényleg legyünk paranoiásak? :D csak a legegyszerűbb: visszakereshető, hogy kivel, mikor, hány másodpercig, és hol beszéltél mobilon (torony alapján, 100 méter pontossággal). és ez még a legalapabb engedéllyel kikérhető információ.
    akkor...az sms-eket és az email-eket szűrik, tárolják, vissza tudják keresni seperc alatt.
    azt kideríteni, hogy milyen oldalakat látogatsz, körülbelül ugyanennyi időt vesz igénybe.
    és még rengeteg példát mondhatnék :)
    ja és most azonnal kapcsold ki a telefonodat és töröld a google account-odat...hiszen oda is jó néhány információ megy Rólad nap mint nap! (már csak ha a telepített alkalmazásokra gondolunk vagy névjegy szinkronizációra)

    na üljünk le egy kicsit...gondoljuk át ezt a dolgot! tényleg van értelme, ha az ember homokba dugja a fejét?...főleg 2012-ben? amikor már annyi féle forrásból kering rólunk az információ. ha le akarnak valakit hallgatni, akkor bizisten ugyanúgy megteszik, mint 5 vagy 10 évvel ezelőtt...de nem hiszem, hogy emberek életének veszélyeztetésére szolgálnak ezek a technológiák. nem hallottam még olyanról, hogy valakit levadásztak, mert minden hülyeséget megoszt magáról.... (bár lehet csak jól titkolják :D)
    ez az egész a piacról szól! arról, hogy még hatékonyabban tudjanak igényt kielégíteni. najó...és sokszor igényt kialakítani :D olyan termékekre, amikre nincs is szükségünk...dehát erről szól a világ, ez a marketing, mondhatni ez mozgatja a gazdaságot (sajnos, nem sajnos...mindenki döntse el magának)

    én így gondolom! aztán ha nagy hülyeséget írtam, úgyis kapom majd az oltást :)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák