Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    Az a baj, hogy valószínűleg már ahhoz is méretes IGP-ket kellene - ingyen - mellékelni, hogy megfelelő széles körben legyen ilyen hardver, hogy érdemes legyen ezzel foglalkozni.

    "ingyen": úgy értem, hogy például az AMD az utóbbi két apu szériát kb 50%-os felárral adta az azonos CPU kapacitással bíró - amúgy selejtes - lapkákhoz képest. Ami ezt a >>>potenciált<<< nem teszi éppen csábítóvá

    Persze az intelnél az számít kuriózumnak, ha IGP nélkül jön egy asztali lapka - ez igaz.

    Bár a Renoir 4900HS várhatóan el fogja érni a 3700X teljesítményét, én azért nem hiszem, hogy teljesen átállna az AMD arra, hogy 8 mag és alatta csak apukat kínáljon. (kivéve ha növelik a magszámot a CCX-ben, amiről viszont a következő szériában nem volt szó)

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Cifu #32 üzenetére

    Desktop vs noti
    Elsőre engem is meglepett, hogy ez ennyire triviális. Mármint hogy egy normális desktop gép helyett egy akár 2-3x annyiba kerülő (vagy azért jelentékény mértékben gyengébb) notebook a nyerő.
    Persze nyilván kevesebb a meló vele, mert össze van szerelve. Egy nagyobb cégnél vagy intézménynél meg gondolom nincs custom.
    Csak oda akarok kilyukadni, hogy csodálkozom, hogy úgy, hogy vannak olyan cégek, amelyek hajlandók többet fizetni azért, mert valami kisfogyasztású, hordozható és nem kell szerelni, még így se jöttek képbe a minipck.

    A UPS viszont elég jó érv, meg hát az is, hogy lehet, hogy egy előreszerelt (hp, &tsai) desktop nem annyival olcsóbb, mint egy noti, a minipcket meg kifejetten közel árazzák a notebookokhoz.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Shing #36 üzenetére

    a tizenéves gép még lehet, hogy megy (itthon is van egy), de azért dolgozni rajta szerintem nem lehet annyira üdítő. Néhány chrome ablak, néhány erősen javascriptes weboldal és lassú lesz mint a dög. Elfogy a memória, a chrome ma már többszálon képes feldolgozni, a 10 éves akkor középkategóriás gép meg jobb esetben 4 szálas. (Ugyanez igaz mondjuk 3-5 évvel ezelőtti i3-akra is.) Ezek az én tapasztalataim. Ha választanom kéne egy 6/12-es ryzen asztali gép és egy 2/4-es celeron notebook között, nem igazán örülnék az utóbbinak. De nyilván vannak más szempontok is, mint a teljesítmény.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák