Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz polonic #283 üzenetére

    Azt nem tartom elfogadhatónak, hogy valaki 0 Ft SZJA-t fizessen. Hacsak nem kiemelt közcélú szolgál a mentesség, pl. leendő adófizető gyerekek nevelését. Az alacsonyabb jövedelműek is legalább jelképesen járuljanak hozzá a közterhekhez. Nekik is jobb úgy, nem zavarja őket az érzés, hogy mindent más fizet helyettük. Legalábbis engem mocskosul irritálna...
    Örök kérdés, mi az igazságos közteherviselés. A nálunk komolyabb tapasztalatokkal rendelkező demokratikus országoktól elvileg vehetnénk példát, de arrafelé pl. büszkék az emberek, ha sok adót fizetnek, és egyáltalán nem a mindenáron elkerülésére törekednek. Itt sok minden nem működik, és aki azt hiszi, hogy elsősorban a politikusokkal van baj, az nem járt még olyan országban, ahol többnyire működnek a dolgok. Teljesen más az átlagember mentalitása, mint nálunk. Ez egy balkáni suttyóország.

    (#285) beefjeez

    Ezután havi 3e helyett 4 ezret fogsz beadni a közösbe? Mindjárt megsajnállak, és tökéletesen megértem, hogy ezért már mások halálát kell kívánni. Nem baj, majd fizetem helyetted ezután is, eddig is megtettem...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák