Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vape1

    csendes tag

    válasz viraga #33 üzenetére

    Én használtan vettem egy Nikon LS-2000-et, és Win10 alatt egy SCSI kártyával nagyon jól működik.
    A fotós megoldást is próbáltam (van egy Olympus 60 2.8 makro obim+EPL-5+ egy "Slide Duplicator, amiből kivettem a gyári lencséjét), de nekem tovább tart a színeket korrigálni, és a pormentesítés is gondot okozott, míg a szkenner a Digital ICE-al ezt színes képeknél egész jól elintézi. Majd még próbálkozom persze ezzel is.
    A fotós megoldásnál a jó objektív a gond, egy erre alkalmas megfelelően éles makró obi árából egy profi használt szkennert is kaphatsz.
    Oly EPL-5 + 60 2.8 makró használtan kb. 35+85k minimum, plusz kell valami slide duplikátor, amit vagy házilag csinálsz vagy szerzel, gyárit (5-10k), és most nyáron akár napfénynél is lehet próbálkozni egy alapos pormentesítés után.
    Síkágyassal meg én nem szkennelnék diát, ott a Digital Ice sem úgy működik mint dobszkennernél. Bár ha valami facebook post minőség a cél, oda a síkágyas és akár egy megfordított, vagy makro előtétlencsés befotózás is elég lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák