Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz Parci #13 üzenetére

    Sejtettem hogy ugrani fogsz rá ;)
    De talán emlékszel, nem is olyan rég valamely topikban jól megbeszéltük, hogy pl én se vagyok az E-system ellen (a jpeg motor különösen tetszik, na és az e500-e520 esetén is a nekem kényelmes helyen van a vezérlőtárcsa - a Canon-féle mutatóujjas elhelyezés nekem irtó kényelmetlen), nem fórumhuszárként írom mindezt.
    (egy e30-ra még mindig tök szívesen cserélnék, pl. :D)

    Tény ugyanakkor, hogy nem használok rendszeresen 4/3-ot, azaz összehasonlítani ugyanazon alkalommal (egyik vázat letesz, másikat felveszem jelleggel) akkor tudtam, amikor első (azóta is egyetlen) dslr-emet kerestem...
    Akkor viszont - nyilván csak a más képarány miatt, ahogy le is írtad - de az elvileg azonos magasságú kereső az e500-ban jóval kisebbnek tűnt, mint a d50-é.
    Az azonos érzethez - az eltérő képarány miatt - valószínűleg magasabb keresőkép kellene, nekem legalábbis.

    Mondjuk, azóta is volt már hogy fotóztam egy e300-zal, akkor nem volt zavaró (bár nem tudom hogy az e300-é nem nagyobb-e valójában is az e500-énál).

    Mindenesetre, ez a kitételt akár el is felejthető, és mondható, hogy a d50, d70 páros n keresőjénél a d5000-é nem lesz kisebb, azaz az előttem szóló szavaival éve s*gglyuknyinak nem nevezném :D

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Parci #13 üzenetére

    Én nem értem mire célzol, én itt azt látom azon a linken, hogy az E-620 keresőjének területe pontosan megegyezik a D50-ével, a Nikon D5000 keresője pedig nagyobb lesz, mint a D50-é, ergo nagyobb, mint az E-620-é. A másik általad felvetett modellé, az E-420-é pedig még kisebb, mint az E-620-é. Szóval pont ezzel a linkkel támasztottad alá, hogy bizony nem fórumos mítosz, hogy az Olyk keresője gyakorta elég kicsi. Sajnos a matematika nem fórumos mítosz, mégha tetszetős is lenne néhány esetben annak venni.

    Ezzel együtt én kifejezetten szimpatizálok az Oly gépekkel, és bár a keresőjük kicsi, érzetre mégis sokszor jobbak, mint a náluk valamivel nagyobb APS-C-s keresők (jó példa erre a Sony A300 vs Oly E-520 esete, ahol is az E-520 keresőjét kifejezetten kellemesebnek éreztem, bár a területe, ha kiszámoljuk a specifikációk alapján, kisebb a Sonyénál.)

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Parci #17 üzenetére

    Elolvastam, és láttam is, hogy más a képarány, csak épp nem igazán tartottam lényeges infónak. Ha elolvastad volna amit írok :) akkor láthattad volna, hogy a hsz-emben az égegyadta világon semmit nem kezdtem a képarányokkal, nem véletlenül. Nem keversz össze valakivel? :U

    A többit értem, persze. Ez is kicsi, meg az is kicsi. Oké. Ettől még kisebb a keresője, ez tény, a többi meg a köré épített szubjektív vélemény. Már az, hogy mekkora különbség mennyire számít, illetve esetünkben mennyire nem számít. Ettől persze ezt is le lehet írni, sőt szvsz a teljesebb kép kialakításához még jó is leírni, de a dolog megértetéséhez nem igazán a forumos kardvillogtató keresztes lovag kirohanás illik, ami a forumos mítoszsárkány fejeit próbálja szabdalni a kardjával :) Mert ez esetben a kardvillogást látja az ember, megnézi az adatokat, pont nem az jön ki belőlük, amit írsz és lehet hülyén pislogni. Így leírva, viszont ahogy most tetted, már érthető mit is akarsz mondani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák