Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz Parci #13 üzenetére

    Sejtettem hogy ugrani fogsz rá ;)
    De talán emlékszel, nem is olyan rég valamely topikban jól megbeszéltük, hogy pl én se vagyok az E-system ellen (a jpeg motor különösen tetszik, na és az e500-e520 esetén is a nekem kényelmes helyen van a vezérlőtárcsa - a Canon-féle mutatóujjas elhelyezés nekem irtó kényelmetlen), nem fórumhuszárként írom mindezt.
    (egy e30-ra még mindig tök szívesen cserélnék, pl. :D)

    Tény ugyanakkor, hogy nem használok rendszeresen 4/3-ot, azaz összehasonlítani ugyanazon alkalommal (egyik vázat letesz, másikat felveszem jelleggel) akkor tudtam, amikor első (azóta is egyetlen) dslr-emet kerestem...
    Akkor viszont - nyilván csak a más képarány miatt, ahogy le is írtad - de az elvileg azonos magasságú kereső az e500-ban jóval kisebbnek tűnt, mint a d50-é.
    Az azonos érzethez - az eltérő képarány miatt - valószínűleg magasabb keresőkép kellene, nekem legalábbis.

    Mondjuk, azóta is volt már hogy fotóztam egy e300-zal, akkor nem volt zavaró (bár nem tudom hogy az e300-é nem nagyobb-e valójában is az e500-énál).

    Mindenesetre, ez a kitételt akár el is felejthető, és mondható, hogy a d50, d70 páros n keresőjénél a d5000-é nem lesz kisebb, azaz az előttem szóló szavaival éve s*gglyuknyinak nem nevezném :D

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák