Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz b. #447 üzenetére

    Az optikai adathordozó nem növeli jelentősen egy tömegtermék árát - lásd Blizzard: optikán olcsóbb volt megvenni a Starcraft 2 eddig megjelent részeit, mint a digitális kiadást. A magyarországi optikai adathordozó gyárak egy tömegterméknek tekinthető lemezt (értsd: több ezer darab) tokkal-vonóval, szitázással, nyomtatással néhány száz forintért állítanak elő. Ez mondjuk átszámítva dollárra 1-2 USD mínuszt jelenthet, nem többet.

    A konzolokkal az a helyzet, amit már vki korábban írt: veszteséges a konzolok eladása (ez már az első PS idején is így volt), a játékok eladásából fedezik a kiesést.

    https://www.coreinfinity.tech

  • haddent

    addikt

    válasz b. #447 üzenetére

    A játék nem az adathordozó miatt drága, sokszor még olcsóbb is egy "fizikai" példány díszdobozban, könyvecskével, soundtrack cd -vel blurayen, mint a digitális. Azért drága, mert drágán is fogy bőséggel. De erre van az a kiskapu, hogy ismerőssel felesben veszitek.
    Win-win. Jó a konzoliparnak, mert óriási a bevétel (és még ha mindenki élne is ezzel a lehetőséggel, akkor is csak feleződne a piac, nem tizedelődne, századalódna mint a warezzal pc -én!)/I], jó nektek mert 30$ (8 ezer Ft kb.) veszitek legálisan a legújabb AAA+ játékokat. Elbújhat a steam és a pc is emögött, gazdaságosság szempontjából

    gyuribácsi88 mondtam én, hogy jobb egy lada mint egy cockpit / kormány 150 ezerért ! :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák