Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    Ez valami borzalom! Maga az elképzelés és az eszköz is. Én elhiszem, hogy vannok olyan dolgok amitől meg kell óvni egy kisgyereket, de egy cseppet sem hiszek ebben a mentalitásban. Már eleve a beszabályozás, a tiltás tudatos bevezetése felfordítja a gyomromat. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy szülő ne gondolkodjon előre és ne legyen határozott, viszont ezek a megoldások nem tekintik egyenlő félnek a gyereket, nem épít ki horizontális viszonyt. Szerintem még sok szakember is elfelejti, hogy már egy pár éves gyerek is nagyon okos, nagyon sok helyzetet megért, illetve "levesz a levegőből". Ez is fejben dől el, nem feltétlenül kell csak technikai dolgokra gondolni. Például nagyon kicsi korom óta tudtam mindig, hogy családilag mennyi pénzünk van, miért nem lehet ugyanannyi tejeskávét inni mint a felnőttek, miért ártalmas a cigaretta, stb... Én még kisgyerek esetében is az értelmes megbeszélésben hiszek és az okosításban.

    A másik oldala meg az, hogy a fene akar ilyen korlátolt vackot használni. Magam is borzalmas felhasználói élménynek tartom, miért erőltetném ezt rá a saját gyerekemre? Legyen neki is igazi számítógépe és inkább nem spórolok a nevelésen, foglalkozáson. Nekem mennyiségre sosem volt sok játékom és apránként bővült a készlet, mert nem volt pénzünk rá. Viszont ami volt az mind rendes Matchbox, Lego, Technik Lego volt. C64 mindig volt, majd lett később PC is. Hasonló érdeklődésű barátaimmal mindig óriásit játszottunk. Korán megtanultam, hogy a minőség minden téren a legfontosabb. Nagyon kreatívak voltunk, fantasztikus évek voltak.

    Mondjuk ez már messzire vezet innen, de ha visszagondolok akkor egyértelműen látható ahogy az oktatási rendszer módszeresen öli ki az eredeti gyermeki kreativitást az emberből. A felsőoktatás elvégzése után nagyon kevesek tudnak nyitottak, fogékonyak maradni. Addigra jellemzően beáll az "in the box" gondolkodás.

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz VIC20 #32 üzenetére

    Szerintem félreérted az egyenrangú partnerként való kezelést.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz VIC20 #35 üzenetére

    Én azt hittem főleg az én írásomra értetted :)

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák