Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz Ed3r_X_ #31 üzenetére

    Az alapvető problémák - szerintem - az alábbiak:

    1. Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy egy gyerek nem 8-10 évesen születik. Valaki említette, hogy de bizony a következő generáció az már interneten nő majd föl. Ez igaz is. Csakhogy nem 8-10 évesen találkozik majd vele először (pláne nem 14 évesen: lásd a biológiaórával húzott elmés párhuzamot), hanem évekkel korábban, 5-8 évesen.

    2. Kapaszkodjatok meg: a jól működő család NEM demokratikus (meg ,,horizontális") intézmény. Ezt nem én állítom, hanem gyermekpszichológusok. Egy szülő lehet nagyon empatikus, meg humánus (és kell is, hogy legyen!), de nem tekinthet egyenrangú félként a gyermekre (már csak annak fejletlenebb értelmi és empatikus képességei, tapasztalatlansága miatt sem), pláne kisgyermekre, mert a dolog nem igazán működik. Ahogy a gyermek nő, úgy lehet egyre inkább bevonni bizonyos döntésekbe őt is.

    3. Nagyjából mindenki egyetért azzal, hogy az internet egy gyerek számára veszélyes terület - több szempontból is, amelytől óvni kell.

    Na, ezt a hármat rakja össze, aki tudja, aztán ebből a szempontból olvassa a hozzászólásokat. :)

    De a témánál maradva: Hogy aztán konkrétan ez a termék-e az ideális eszköz a célhoz, vagy hogy egyáltalán alkalmas-e erre, arról lehet vitatkozni. Szinte biztos, hogy a tervezéskor nem kérték ki informatikus, gyermek/családterapeuták véleményét, csak úgy vaktában próbálkoznak. Hogy milyen eredménnyel, az valóban kétséges.

    Ui: Csak két konkrét reagálás még:

    ,,...nem egyedül fognak gépezni, 8-10 éves korukban"

    Ezt megnézném majd akkor. Na persze, biztos lesz rá időd. Mindig. :K

    ,,A gyereket nevelni kell, nem tiltani mindentől."

    Tessék mondani, ez mit jelent? Főleg az utóbbi érdekelne: mit értesz nevelés alatt? Mit értesz a nevelés és a tiltás szembeállításán? (Saját személyes véleményem az, hogy előbbi az utóbbit - is - magában foglalja.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák