Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz ForRedGlory #481 üzenetére

    Én semmi ilyet nem tapaztaltam, pedig ráadásul én külföldről érem el az oldalt már több mint 10 éve...olyannyira, hogy már évek óta ez a "tesztoldalam", ha valahol arra gyanakodom, hogy lassú és/vagy sz*r a net (és a netes elérésem sem egy viharsebes képződmény, na...:) )

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    Először is köszi a cikkért, számomra értékes és érdekes betekintés volt (plusz nem hiszem hogy sokan fel mernék vállalni). Indulástól nézem a Prohardvert, évekig nem is regisztráltam, mert annyira kishalnak tartottam magam (mondjuk most sem érzem magam nagyobbnak...max széltében :D )

    Végigmentem az eddigi 400 hozzászóláson is, kiváncsi voltam milyen visszajelzést szül majd a cikk. Alapjában véve megnyugodtam, mert számomra úgy tűnik, hogy az arányok rendben vannak, és a többség érti és felfogja hogy mire irányult a kérés. Volt azért pár kedvencem a "másik" oldalról is, mint pl
    "...én joggal várom el hogy amire anno önként kiadtam havi 1-2000 forintot, azt ma ingyen kapjam meg..."
    "...ez a könyörgés szánalmas..."
    "...ez az üzleti modell sz*r..."
    "...váltani kell a Youtube-ra mert az a jövő"...
    "...110 millió HUF eves bevétel miért nem elég..."

    Nem szálltam vitába, megtették helyettem mások (meg azt hiszem türelmem sem lett volna), pedig néha eléggé felszaladt a szemöldököm / megritkult az arcszőrzetem.

    Számomra egyszerűen érthetetlen, hogy egy olyan egyszerű kérésre mint amit a cikk részletekbe menően elmagyarázott, hogy lehet ilyen ***************** (öncenzúra) módon reagálni. Ez egy fórum, persze, megírhatja mindenki a véleményémét, nekem nem ezzel van bajom (sőt, elengedhetetlen hogy mindenki szabadon szólhasson). Nekem az ezen véleménnyilvánítások mögött húzódó gondolkodás érthetetlen (mondjuk ezzel együtt tanulságos is, az is igaz).

    Prémiumot megvettem aznap ahogy megjelent, ad-block kikapcsolva. Én szeretném hogy fusson a szekér legalább mégegyszer 15 évig :K

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz edward2 #537 üzenetére

    Nem csak neked írtam, azért mert újként :)

    Azt hiszem értem hogy hova akarsz kilyukadni, de alapjában különbözik a hozzállásunk: én elhiszem parci-nak, hogy helyzet olyan amilyennek leírta, és nem kérdőjelezem meg a pénzügyi stratégiájukat sem (azt feltételezve, hogy értenek hozzá). Te ezt nem így éled meg: neked bizonyíték kell. (a volt barátnőm is ilyen alkat, egyébként :) )

    Ez nem baj, miért ne lehetnél kiváncsi, csak nem tudok vele azonosulni (értsd: egy probléma megoldását én nem azzal kezdem hogy először is kétségbe vonom annak jogosultságát). A feltüntetett összeg számomra egyébként meglepetés volt, én speciel jóval többre számítottam: számomra kb csoda hogy ennyiből ez így megy...gondolom ebben nem kevés része lehet a közösség által előállított tartalomnak.

    Továbbá írtad hogy "és ha eltesz 300K nettót de más megcsinálná 200K-ért...". Nos, mindenekelőtt úgy gondolom hogy nem turkálunk a másik zsebében, és semmi közünk sincs ahhoz hogy kinek mennyi az illetménye a PH-nél (ez nem közintézmény), de ezen túllépve, a vita kedvéért: egyrészt a 300K nettó sem valami sok, másrészt a 200K nettós nem tudjuk milyen minőségben produkálná az anyagot, harmadrészt előbb-utóbb ő is szeretne majd feljebb lépni, tehát nem marad örökké annyi, tehát ez nem megoldás, max átmeneti-tüneti kezelés.

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz edward2 #594 üzenetére

    Ne értsd félre, nem leszólni akartam a nettó 300-at (isten őrizz!) és nekem is van az ismerettségi körömben (nem is egy) aki nagyon örülne ennek...de azt is lássuk be, hogy a PH valami egyedi, amit részben az egyedi munkatárs-gárdának köszönhet (akik közül jópáran itt a fórumokon nőtték ki magukat (emlékszem még Abu első szárnypróbálgatásaira, anno, pl. :B )), és ezeket az embereket meg kell fizetni...

    Ez nem olyan mint pl egy operátori vagy fejlesztői állás...(vagy mint akár az én melóm - konzultáns vagyok, általában PM-ként dolgozom különféle ügyfeleknél): vagyis hogyha lelép a dolgozó, akkor max felvesznek egy másikat a piacról, és egy hónap szünet után minden megy tovább változatlanul...egy médiaszolgáltató cégnél (ahol minden ilyen váltás "kirakatban" zajlik) ez egy igen kényes pont lehet, aminek bizony lehet egyfajta anyagi vetülete is...De ha ki is veszem ezt az "X-faktort" a számításból, akkor is, továbra is úgy gondolom hogy a vonatkozó informatikai körökben (hasonló végzettség + tapasztalat) ez az összeg egyáltalán nem lenne kirívó (az egész feltételezés ugye fiktív).

    Szerintem a PH!-s srácok/lányok egy tisztes, de max átlagos szinten éldegélnek (szigorúan egyéni meglátás/sejtés/spekuláció, mindenféle racionális alap nélkül), szóval nem hiszem hogy ez lenne a fő veszély az üzleti modelre nézve (értsd: ebből nem lehet érdemi mennyiséget faragni, ami elég lenne ahhoz hogy megoldja a dolgokat)...inkább azt érzem hogy "előre menekülnek", és a trendeket nézve/felismerve keresik a megoldást már most (mielőtt túl késő lenne)...

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz Parci #1635 üzenetére

    Hagyd...

    Ő egy kivételt képvisel, körömszakadtáig, sőt azon túl is, mert tudja hogy igaza van. Mert végül is, igaza van...
    Amit ő nem akar belátni, az az hogy abba a kategóriába amibe ő is beleesik, elenyésző kisebbség tartozik (a regisztrált, de akárcsak aktívan látogató tagokhoz képest is), és ezt nem lehetett egyből beépíteni a modellbe (másik x, egyéb kivétel-kategóriával egyetemben).

    Te (minden tiszteletem mellett) pedig azt nem akartad eleinte belátni, hogy vannak olyanok, akik nem esnek bele az általatok felállított kategóriákba. Időközben ezt megtetted, de úgy látszik ez nem elég...nem baj. Elég ha a potenciális felhasználók 99%-nak megfelelő megoldást találtok, a kivételekkel meg majd folglalkozol akkor amikor erre is van idő/energia/lehetőség.

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz Turbolada II #1649 üzenetére

    "Szerinted mindenki troll aki az Adblock mellett van?"

    Ezt senki sem mondta (még hasonlót sem). De a diskurzus egy része egy ideje már nagyon elfajzott, és régen nem arról szólt hogy ki legyen-e kapcsolva az adbolck az oldalon vagy sem. Én úgy látom hogy csupán a vadhajtásos, csúsztatott kijelentésekkel tarkított mellékvágányok erőltetésére ás/vagy firtatására biggyesztették rá (nem túl szerencsésen) a "trollkodás" jelzőt....aztán lehet hogy rosszul látom :)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz ztsoft #1650 üzenetére

    "Fel kéne már fogni, ha Mi felhasználók nem vagyunk, akkor Ti sem lesztek"

    És ugyanezen logika mentén: ha nincs mit felhasználni, akkor nem lesz felhasználó sem. Egyszerű. Ez egy kölcsönhatás, ahogy leírták már többen is, itt is. Egyik fél sem alá vagy fölérendelt, de mindkettő egymásra utalt...

    Az utolsó szó jogát természetesen nem kívánom elvenni tőled, az továbbra is a tied, ezért tettem egyből OFF-ba.

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz PitbullStyle #1694 üzenetére

    Valahol igazad van, de egy dolog fölött úgy tűnik elsiklottál: az, amiről az eredeti kérés szólt (maga a cikk), és az amivé a hozzászólások egy része fajult, az két külön dolog. A cikkben például sehol sem szerepelt a "potyautas" szó...egy udvarias kérés volt, elmagyarázta a kérés hátterét, nem volt benne semmi "passzív-agresszív" motívum. Aztán hogy egyesek milyen vélt vagy valós hatalmat véltek ennek következtében magukénak tudni, és ebből milyen elburjánzott kaszabolás lett, az egy másik dolog...
    ...és igen, Parci is kicsit elragadtadta magát sajnos...gondolom rosszul esett neki hogy egyesek valami elképesztő műsort vágtak le arról, amibe ő gondolom apai-anyait belead évek óta (feltételezem a szerkesztőség többi tagjával egyetemben). Lehetett volna diplomatikusabban? Biztosan. Érthető hogy ennek ellenére nem sikerült? Szerintem nagyon is (én pl.könnyen okoskodok, mert nem az én dolgaimban próbálták "finoman" (szögesbakancs láncfűrésszel) vájkálni...hasonló helyzetben megnézném ki hogy reagált volna).

    Legyünk belátással egymásra. A cikk hangvétele szerintem megfelelő volt, egy udvarias kérést fogalmazott meg...térjünk vissza ehhez, és legyen inkább ez a kiindulási alap a továbbiakra nézve... :R

    ***Parci megelőzött***

    [ Szerkesztve ]

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Aktív témák