Hirdetés
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Projektor topic
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- M.2 SSD hűtés
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
hibavissza
veterán
Szerintem az Arm mint brand is el fog tűnni. Lehet majd nVidiàt licencelni. Esetleg az Arm név megmarad típusként a low budget prociknak. A józan ész alapjàn ez vàrható. Szép àrat fizettek érte. Azt csinàlnak vele amit akarnak.
Az AMD sem tartotta meg a Radeon céget. -
MeszesKPT
őstag
A mérnökök egy részét megtartják, Mali név mehet a kukába.

-
makkmarce
őstag
Ja jó, azért jönnek a cikkek szépen negatív szerepben mutatva az nv-t. Szóval ne nézd már hülyének a másikat.
Am is az hogy mi lesz abba pont a cikkek írójának van a legkevésbé belelátása, vagy szándékosan suggal mást. Mivel elég sok téves tartalom jön onnan.
Szerintem jó pár lesz is még hogy mekkora a baj ezzel. Lehet hogy van is de hogy pozitív oldal, vagy ha jön valami jó cucc az nem lesz említve az biztos, vagy negatív cikk, valami gúnyos címmel felvezetve.
Sajnos a PH rendkívül egy oldalra húz.Azért az aggodalom nem feltétlen alaptalan. mutass egy nvidia által felvásárolt céget, amit nem zárkózott be, hanem inkább kifele nyitott az open source irányába. Naugye.
-
Reggie0
titán
Mindkettő grafikus vezérlő csak máshogy működnek. A Maliból ki van spórolva az izom, hogy jó legyen ultramobilba. A GeForce-ból nincs, így sokkal több tranzisztort emészt fel egységnyi számítási teljesítmény biztosítása, de végeredményben akkor sem omlik össze a teljesítménye, ha nagy regiszternyomással dolgozó shadert futtat. A Malié és a többi ultramobil GPU-é összeomlik, itt vannak ezek a rendszerek lespórolva. ALU-ban erősek ezek is, csak a körítés...
Hat ez az, mivel mashogy mukodnek, igy mashova jo, tehat nem lesz belole versenytars.
-
kromatika
veterán
Köszi a cikket,érdekes volt.
-
-=MrLF=-
senior tag
-
b.
félisten
-
hapakj
őstag
érdekes dolog lesz ez amúgy, kíváncsi leszek hogy fog most változni az ARM/ windows / Dx 12 viszony a jövőben, met sanszos hogy abba viszont Nvidia bele fog nyúlni és támogatást fog nyújtani a Mali -nak és kérni is fog több támogatást a Microsofttól. Tehát simán elképzelhetőnek tartom hogy a legkisebb MX vonaláig kigyúrják a Malit.
Hosszabb távon bele tudnék vizionálni egy sokszor megbukott Windows mobil vonalat is.Tső! Mit szívsz?
Kérek belőle én is!
-
b.
félisten
érdekes dolog lesz ez amúgy, kíváncsi leszek hogy fog most változni az ARM/ windows / Dx 12 viszony a jövőben, met sanszos hogy abba viszont Nvidia bele fog nyúlni és támogatást fog nyújtani a Mali -nak és kérni is fog több támogatást a Microsofttól. Tehát simán elképzelhetőnek tartom hogy a legkisebb MX vonaláig kigyúrják a Malit.
Hosszabb távon bele tudnék vizionálni egy sokszor megbukott Windows mobil vonalat is. -
do3om
addikt
Ja jó, azért jönnek a cikkek szépen negatív szerepben mutatva az nv-t. Szóval ne nézd már hülyének a másikat.
Am is az hogy mi lesz abba pont a cikkek írójának van a legkevésbé belelátása, vagy szándékosan suggal mást. Mivel elég sok téves tartalom jön onnan.
Szerintem jó pár lesz is még hogy mekkora a baj ezzel. Lehet hogy van is de hogy pozitív oldal, vagy ha jön valami jó cucc az nem lesz említve az biztos, vagy negatív cikk, valami gúnyos címmel felvezetve.
Sajnos a PH rendkívül egy oldalra húz. -
Kelori
tag
Abu nevében is sajnálom ha most rettegésben élsz emiatt a nagyfokú félelemkeltés miatt. Remélem azért aludni tudsz majd. Az meg szerintem is felháborító hogy a cikk minden szavából élesen kivehető az nvidia gonoszként való beállítása. Nem is értem hogy lehet így cikket írni
sadrracc only -
strogov
senior tag
Szerintem rövid távon semmi változás nem lesz. Évekig tart ameddig az ARM-ot mint céget integrálják az NV-be. Hosszú távon szerintem összevonják a tegra fejlesztéssel. Ha mindent ki akarnak hozni ebből akkor lesz low-cost licence, lesznek feature-ok amikért jó pénzt kérnek és lesznek amiket nem adnak tovább.
Ha marad a modern cocom lista akkor a kínaiaknak muszáj tovább lépniük. RISC-V, vagy más teljesen mindegy. Valamit ki kell találniuk ami házon belül van, és nem vehetik el tőlük.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Annak mi a logikaja, hogy az elso bekezdesben leirod, hogy a Mali gpu pont ugyan olyan feldolgozo, mint az Nvidia gpu, majd a tovabbi bekezdesekben leirod, hogy teljesen mas? Ez olyan, mintha egy autos ujsagiro leirna, hogy az elektromos trangoncagyar a tesla baberjaira tor, mert mind a ketto negykerekes elektromos jarmu.
Mindkettő grafikus vezérlő csak máshogy működnek. A Maliból ki van spórolva az izom, hogy jó legyen ultramobilba. A GeForce-ból nincs, így sokkal több tranzisztort emészt fel egységnyi számítási teljesítmény biztosítása, de végeredményben akkor sem omlik össze a teljesítménye, ha nagy regiszternyomással dolgozó shadert futtat. A Malié és a többi ultramobil GPU-é összeomlik, itt vannak ezek a rendszerek lespórolva. ALU-ban erősek ezek is, csak a körítés...
-
Reggie0
titán
Annak mi a logikaja, hogy az elso bekezdesben leirod, hogy a Mali gpu pont ugyan olyan feldolgozo, mint az Nvidia gpu, majd a tovabbi bekezdesekben leirod, hogy teljesen mas? Ez olyan, mintha egy autos ujsagiro leirna, hogy az elektromos trangoncagyar a tesla baberjaira tor, mert mind a ketto negykerekes elektromos jarmu.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Megjelölnéd azokat a részeket, amelyek félelmet generálnak ebben a cikkben? Köszönöm.
-
do3om
addikt
Abu most minden nap jön valami félelmet generáló írás a gonosz NVIDIÁRA?
Am is ilyen fejtegetős, találgató cikk igen gáz neked. Hiszen most arról írsz amiről már elmondtad a véleményed hogy nem lehetséges. Ha akarná sem tudná megvenni. Szóval nagyon hiteles cikk lesz ez is. Bulvár PH.
-
Crytek
nagyúr
Ha az ARM @ Win 10 támogatás már minden napos lenne (ami sajnos még sehol sincs
) , akkor még jöhetne egy közepes proci pc-re a belsejében valami mx 450 szintű IGP-vel.. Nem volna rosszRemélem a jövőben lesz majd ilyesmi megvalósítás akár laptop fronton vagy bárhol..Kíváncsian várom mi lesz ezután
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Formula-1
- Milyen okostelefont vegyek?
- Motoros topic
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Linux felhasználók OFF topikja
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- PlayStation 5
- Futás, futópályák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- GIGABYTE Radeon RX 9070 GAMING OC 16GB - INGYEN FOXPOST!
- ZOTAC RTX 4070 Ti Extreme 12G GDDR6X - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- PALIT RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 GamingPro-S - Új, bontatlan, 2 év garancia - Eladó!
- Inno3D RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 X3 OC White - Új, bontatlan, 2 év garancia - Eladó!
- EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 Ultra Gaming 8GB - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Lenovo T14s Ryzen 7 4750U 16Gb Ram 512 Gb NVMe Érintőkijelző Boltból Garanciával
- MacBook Pro 16" M3 Pro 36 GB RAM, 512GB SSD, Space Black - 27% ÁFA (0485AB)
- Apple iPhone 16 Pro 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Szépséghibás - Microsoft Surface Laptop 3 13.5" fekete i5-1035G7 16GB 256GB 1 év garancia
- iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5620
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Kérek belőle én is! 
sadrracc only

