Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ttitan

    csendes tag

    Amazfit Stratost vettem úszás miatt.
    Ami jó benne:
    -kijelzője végig aktív jól olvasható,lehet inverz nézetet is beállítani és be lehet állítani, hogy milyen hány adatot és milyet jelenítsen meg úszás közben.
    - gombokkal lehet szüneteltetni az edzést, és számolja a szünetek hosszát (sajnos közben a kijelző csak a szünet idejét mutatja és az eddigi edzés adatait nem (pedig ugye az ember azt nézné).
    - be lehet állítani a medence hosszát,
    - be lehet állítani automata és manuális hosszámolást,
    - elvileg felismeri az úszásnemeket (hosszonként),
    - van gps kültéri úszáshoz,
    - úszás közben csak a gombok működnek, így nincs véletlen érintés (a víz úgy is megbolondítaná az érintőkijelzőt),
    - be lehet állítani, hogy milyen elért távolságnál jelezzen.
    - viszonylag sok adatot mutat az alkalmazás.

    Ami rossz:
    - nincs pulzusmérés úszás közben.
    - Pulzusmérő üvege egy év után leesett innentől már nem vízálló (azóta nem is használom)!!!!!
    - az úszásnemet csak akkor tudja értelmezni, ha az egész hosszt (pl 50 m-t) ugyan abban az úszásnemben úszom végig.
    - ha hosszon belül váltok úszásnemet akkor a fordulókat is mindig rosszul érzékeli.
    - az edzéseim felében biztos hogy kihagyott egy fordulót (lehet hogy akkor lágyan fordultam, vagy nem tudom).
    - szabadtéri nem egyenes vonalú úszásra a gps alkalmatlan. Ha oda vissza úszkálsz, össze vissza mér (gondolom ritka a mintavétel), sőt volt olyan, hogy az egyik fordulásomat vagy 100 m-rel valós fordulásomtól jelezte a térképen).

    Röviden ennyi. Ez sem alkalmas úszásra (jelenlegi állapotában még zuhanyzásra sem, de korábban sem) pedig drágább kategória.
    Ha valaki tud vmi jó órát ami úszásra kiváló és nem 200 eFt-os kategória, jelezhetné.

  • 2ttitan

    csendes tag

    Ja és még annyi, hogy a magyarországi teszteken az ilyen kütyük nem tesztelve vannak, csak bemutatva.
    Mert a teszt nem az, hogy felsoroljuk mit tud és meddig bírja, és még jó esetben (lsd prohardver) egy sportban (túra, vagy futás) le van tesztelve.
    Ebből nem derül ki mit tud az óra.
    Amúgy még síelésre is használtam a stratost. Na arra sem igazán alkalmas, pedig a sportok között szerepel.

Új hozzászólás Aktív témák