Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CoroStar86

    aktív tag

    Nem olvastam el az egész írást, de nem az egész népesség adatait veszi alapul az alvásminőség mérésénél, hanem a Mi Band karkötő ill. a Mi Fit alkalmazás felhasználóit... :P Egyébként kb 10 évente bánok meg műszaki beruházást, de a Band 5 sajnos ezek közé tartozik. Van egy Polar mellkaspántos pulzusmérőm, de elég kényelmetlen használni (bevizezni, ellenőrizni a jelet telón, mire felöltözöm már nem nedves, stb.), ezért ruháztam be a kütyüre. Zsírégető aerob gyalogláshoz és súlyzós edzéshez használom (használnám...). Gyaloglás alatt még a billentyűzár ellenére is leállítja a mérést az eszköz, mert hozzáér a kabátom/pulóverem ujja. Köszi... Egyszer egy 12km-es menet alatt a hatodik km-ig már háromszor szakította meg a mérést, többször nem is indítottam újra. Súlyzós edzésnél, pólóban ugye nincs ilyen gond, de azt meg nem tudja szinkronizálni a Mi Fit-tel, mert a program összesen NÉGY aktivitásfélét ismer fel, így edzés végén kapok egy nyúlfarknyi összesítést, oszt csókolom. Pulzusmérés is eléggé rapszodikusan működik, egyszer egy 2 km-es emelkedőn gyaloglásnál állítólag a pulzusom nem ment 112 fölé, mikor kiköptem a tüdőmet és ömlött rólam a víz. Pár perc múlva egyenes terepen meg 142... :( Elképzelni sem tudom, hogy ezek után mi alapján tudja tizedcentiméterre kiszámolni a lépéstávolságot. Egy alkalommal pedig negyed órát álltam a ház előtt, mert a karkötő PONT akkor töltötte le a firmware frissítését (egyébként dícséretes, hogy szinte hetente jön egy újabb upgrade). A viselést sem érzékeli, ha véletlenül megmozdítom, folyamatosan villog az alján a két pulzusmérő LED. Sokkal többet vártam a Xiaomitól, pláne a teljes 15 rongyos kezdőáron.

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #35 üzenetére

    A Xiaomi hivatalos álláspontja szerint ez egy aktivitásmérő - erre pont az aktivitást nem tudja mérni rendesen. Azt aláírom, hogy egy wingsuite-ot, vagy sziklamászást ne ismerjen fel, de hogy egy nyamvadt sétát ne lehessen benne megtenni normálisan? Hogy a képernyőzár ellenére is önálló életre kel a Band a kabátom ujjától, meg laza 20-30%-os különbségek a valósághoz képest pulzusmérésnél? Semmi csiribirit nem csinálok én az eszközzel, csak séta meg súlyzó. Na erre a kettőre pont nem jó. És arról még nem is beszéltem, hogy a korai FW-knél még a BT-kapcsolatot is dobálta 15 percenként. Nincs baj amúgy a Band 5-tel, csak akkor hívják simán lépésszámlálónak és adják 5K-ért...

    [ Szerkesztve ]

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz Laci.M #37 üzenetére

    Sajnos nem vígasztal, hogy egy 100+K-s óra is ugyanolyan pontatlan, mint a Band 5. :)) Azért, ha letol az ember tempósan 12-13 kilométert és hazaérve derül ki, hogy az út negyedénél leállt a mérés... Nekem a zsírégetés miatt fontos a (relatíve) pontos pulzusszám. Én valami földönkívüli lehetek, mert 45 körül van a pihenési pulzusszámom, ezért nálam a 135-145-ös pulzusszám az optimális zsírétetésre (ilyen számoknál az utca embere már kiköpi a tüdejét). Szerintem bocsánatot kérek a Polar mellkaspántos mérőmtől és visszatérek hozzá. Annál pontosabbal emberi áron még nem találkoztam.

    dabadab: ott a pont.

    SyMbioTe: az extrák, amiket felsoroltál, azokból pl. nekem egy darab se fontos. :D A BT-nél meg lehet, hogy összeakadt a Sony BT fejesemmel.

    [ Szerkesztve ]

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #38 üzenetére

    Azt még elfelejtettem elmondani, hogy én csak és kizárólag az edzésekhez vettem. Maximum párszor mérek még vele alvásminőséget a kíváncsiság kedvéért, de napközben pl egyáltalán nincs rajtam. Így talán jobban érthető a csalódottságom. :(

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz szupermacs #42 üzenetére

    Először is négy oldal. Másodszor meg vannak emberek (pl. én), akik szeretnek minél több helyről érdeklődni egy adott témában. Szerintem elfér még ez a cikk a logouton... ;)

Új hozzászólás Aktív témák