Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gusztáv

    addikt

    válasz Ulkesh #26 üzenetére

    Szia, nekem lenne egy ötletem mire lehet használni: CAD-re tökéletes. Valamint az UltraSharp monitorok kimondottan vállalati felhasználásra készülnek, méz meg egy nagy céget aki Dell-t használ, ezeket fogod találni.

    Ja és az átlag user (személyes tapasztalat):

    - a 1280x1024-es felbontású monitort 1024x768-ban használja, mert olyan picik az ikonok
    - az oldalán lévő usb-t az életben nem találja meg
    - azt hogy el lehet forgatni pivot-ba, azt meg magasról leszarja, ha nálam meglátja, akkor jaj de cuki
    - az hogy milyen panel van benne, teljesen hidegen hagyja (valószínűleg nem is tud róla hogy többfajta van). Amit értékel: mekkora a képátló, milyen színe van a kávának, esetleg a káva formája.

    Laci

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ulkesh #26 üzenetére

    "Gyaníthatóan mesterségesen magasan tartják az IPS panelű monitorok árát, hogy a már rég elfelejtendő hulladék TN-Film-et is rá tudják sózni az vásárlókra, hisz a monitort vásárlók zömének fogalma sincs arról, hogy mit is vásárol, csak a képátlót és az árat nézi. Aztán otthon csodálkozik rá, hogy mi a frásztól foltos a látott kép."

    Valahogy úgy... :((

    Mondjuk a Dell mostanában igencsak leszorította az igen jó elektronikával ellátott, IPS paneles monitorai árát, a versenytársak alig tudják követni.

    A filmnézéshez hozzátenném még a stantard sRGB-nél is kisebb színteret (fakóbb színek) a TN-nél. Közben meg sorra jönnek a széles gamutos IPS-ek (tudják szimulálni sRGB és AdobeRGB-t, ha az kell), amiken hihetetlenül életteli a kép, a filmek meg kvázi úgy néznek ki, mint a moziban (mert hogy ott sem sRGB-ben mennek). [Na jó, persze, nem többtízezer:1 kontrasztaránnyal, mint a profi vetítők.]

    Na ja, le lehet mondani erről, meg a többiről, lehet venni dögivel a minnél nagyobb TN-eket... Aztán sznobnak nevezni és lehurrogni azokat, akik nem akarják vagy akarnák ennyivel beérni, csak mert ha a gyártók a TN-t nagyobb haszonkulccsal tudják adni, mint ha az IPS-eket és VA-kat kellene olcsóbban adniuk.

    Ja, annyit még, hogy bár én senkitől sem vennék TN-t, még a Delltől sem, de a TN-en belül is van jobb és rosszabb, és szerintem a Dell még mindig annak felső osztályát nyújtja.

    [ Szerkesztve ]

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Ulkesh #26 üzenetére

    Van egy 26-os HannsG-m, TN-es. Azért vettem meg, mert az Auchan-ban ki volt rakva és működött is. Konkrétan meglepett, hogy ekkora méretben homogén képet adott.
    Egyébként ne aggódj, nem dolgozok senkinek, de arra az évi 1000db képre, amit megszerkesztek magamnak, tökéletesen megfelel.
    A CAD-et elfelejtettem, 1920x1200-ban egy ekkora TN-es monitor csodás, sokkal könnyebb vele dolgozni, mint egy 19-esen. Igaz, látványtervet nem készítek. :)

    Én aszondom, meg kell nézni vásárlás előtt. Nem olyan gáz, mint amennyire ciki...

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák