Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Nowhereman #234 üzenetére

    Gyakorlatilag az összes Linux-ot kipróbáltam (Gentoo-t csak konzolos módban, Slackware-t nem), de az Ubuntu egyre lassabb lett, a Fedora 18 pedig egy rémálom lett az új bejelentkező felületével.

    Ezek után próbáltam ki a Mint-et, mondván elméletben jobb mint az eddigiek, na igen, csak éppen olyan problémákba akadtam bele, amit az Ubuntu, vagy a Fedora simán megugrott (Nyomtató driver, VirtualBox csak simán fagyogatott.)

    Ezután gondoltam megnézem a Debian-t, a Squeeze még nem volt az igazi, de a Wheezy gyakorlatilag úgy ment fel mindhárom gépre, amit használok, mintha semmi nem történt volna, és nem csak, hogy felment, vpn progik, a VirtualBox, a progik a nyomtatókkal annyi baj sem volt, mint eddig bármely rendszerrel.

    És gyorsabb,mint a Mint.

    Szóval igen azt mondom próbálja meg a Debian-t.

    Sztem ez felfogás amit írsz: A Debian nem véletlenül fogalom a Linuxok közt, de az tuti, hogy nem a júzerral szemben támasztott alacsony erőforrásigény a legfőbb ismérve.

    Ez már nem él...

    Abban igazad van, hogy nem olyan csilli vili mint egy Mate, Unity de működik...

    Ha egy 2008-as integrált Intelen megy, akkor azért annál gyengébb nem nagyon lesz, ha pedig egy annyira idős vasra akarsz oprendszert tenni, akkor a Mint meg lehet hogy grafikusan elzötyög majd rajta, de minden más szempontból bukó lesz (I/O sebesség stb), az az arra a gépre biztosan valamilyen régebbi Linuxot fogsz tenni, vagy Win XP-t. Persze nem hivatalosan, mert már nem forgalmazzák kiskereskedelmi forgalomban.

    (#235) Degeczi

    Igen ebben igazad van én konkrétan arra gondoltam. hogy az AMD kiadta a forráskódját a meghajtóinak, de abban a régi driverek nincsenek benn.
    Köszönöm hogy kiigazítottad.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák