Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #31 üzenetére

    "Na ilyen egy normális és összetett teszt, nem pedig ilyen 100 leglátogatottabb oldalas marhaság"

    végülis az emberek többsége egész nap benchmarkokat futtatgat és nem a 100 leglátogatottabb oldalt látogatja. :U

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    jo latni, hogy a bittorrent es a halozatok (no meg a titanic) utan a html-rol, webprogramozasrol sincs a leghalvanyabb sejtesed sem
    lehetne szo arrol, hogy hanyagolod a temakort?

    amugy az, hogy a 100 legnepszerubb oldal kozt sok az ie-re optimalizalt, nem ok, hanem okozat

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    For the real world user, performance criteria are based on how quickly a page loads, not the performance of any individual subsystem. For that reason, this paper will focus on how to measure complete webpage load times and discuss the related complexities.

    cáfold már meg észérvekkel. neked melyik életszerűbb?

    Gizike: "Olyan gyenge a javascript-motor ebben a böngészőben, és a flash-animációk FPS-e sem kielégítő."

    vagy

    Gizike: "Miért ilyen lassan jön be ez a szar?"

    [ Szerkesztve ]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #41 üzenetére

    szivem megszakad erted, de nem kerem, hogy meghajolj, csak baromsagbol irj lenyegesen kevesebbet

    pl olvasd mar el ezt a cikket, hogy legalabb minimalisan kepben legyel, mirol irsz hulyeseget

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #40 üzenetére

    előszöris Gizike az index tech-rovatát (ami már így önmagában is közröhely) nem olvassa, nemhogy bekommenteljen. ezek ilyen kis pöcs 13 éves emo-k, akik attól, hogy sikerült letölteniük meg feltelepíteniük a Firefox-ot, egyből szakértő überhekkernek érzik magukat.

    "Ilyen pofátlan hazugságot is csak az MS terjeszhet :(
    A modern böngészők közül a létező leglassabb javascript engine-t az Ineternet Explorer 8-as birtokolja!"

    aki ilyen kommentet képes kiadni magából, azon tisztán látszik, hogy szemellenzős idióta és még az életben nem volt a gépén IE8, de még csak utána sem nézett, mekkora baromságot írt.

    az a helyzet, hogy ha az éj leple alatt kicserélnénk a két böngésző ikonját és felületét, másnap azt istenítenék, amelyiknek a "Mozilla Firefox" név szerepel a címsorában. kb. ennyit a szakértő urak véleményéről.

    a hány oldalt nem jelenít meg helyesen témához: megint nem néztél utána, csak csuklóból fikázol. ez a lista a köztudatban incompatibility list-ként terjed, miközben már a cikk második sorában kiderül, hogy ez tulajdonképpen compatibility list, ez tartalmazza ugyanis azokat az oldalakat, amelyeknél az IE8 automatikusan quirks módba vált, vagyis a régi módon jeleníti meg. ez egy folyamatosan bővülő és frissülő adatbázis - már ha a user engedélyezi a frissítést - így nem kell folyton a compatibility view gombot nyomogatni, az IE szépen minden oldalt megfelelően fog megnyitni.*

    *amíg az oldal előbb-utóbb szabványossá válik, onnantól még ennyi probléma sem lesz vele.

  • moonman

    titán

    válasz Penge_4 #44 üzenetére

    huzogatom én, nem látok semmi különöset. maximum annyit, hogy kicsit zsúfolt az oldal.

    "durva, hogy olyanok is vannak (voltak) a listán, mint a wikipedia.org, ami szerintem létezése óta w3c valid és mégis quirks móddal tudja/tudta csak normálisan megjeleníteni "
    talán nem esett még le, de az IE8 még csak egy átmenet a teljes szabványosság irányába, senki nem mondta, hogy 100% W3C kompatibilis lenne. ebben segít ez a lista. szemét köcsögök, megértem én.

    "Ezért következtettem arra, hogy a szabványkövetés fejlesztése helyett ezekre az oldalakra (mivel a nagyrészükből lett összeállítva ez a sebesség teszt) tették rá a hangsúlyt, így értelemszerűen ezek az oldalak a lehető leggyorsabban jelennek meg."
    még jó, hogy a videóban is ott volt a független forrás, ahonnan a "leglátogatottabb" listát vették. perszetudom, szemétcsalók.

    "már megint trükköznek, mert a közjó helyett a saját javukat nézik"
    idióta. márbocs.

    "Gizikét meggyőzzék vele, hogy a leglátogatottabb oldalak zsírul és gyorsan mennek, ezzel egyenesen szemenköpik a szabványokat"
    aha. he? :F

  • cucka

    addikt

    válasz Penge_4 #51 üzenetére

    De akkor nem kéne talán a szabványokkal vagizniuk, mert szvsz az, hogy 2009-ben átmegy az Acid2-n és támogatják a CSS 2.1-et az a minimum, amit egy ekkora cégtől elvárhat az ember. De az a vicc, hogy röhögve implementálhatták volna az összes szabványt a CSS3-tól kezdve a MathML-ig, de ők mindig éppen csak annyit lépnek a jó irányba, amekkorát az EU rúg rajtuk, hogy megússzanak egy esetleges pert.

    1. Az általad felsorolt "összes szabvány" közül tulajdonképpen egy sem az. A CSS a 2.1-es verzióig csak ajánlás, mint ahogy a MathMl is. (Utóbbira amúgy van plugin, ha nagyon szükséged van rá)
    2. A CSS3 még csak az "ajánlás" kategóriába sem fért bele, ugyanis még nincs véglegesítve. Majd akkor érdemes beszélni róla, ha kész lesz, addig ugyanis nem fog senki olyan weboldalt fejleszteni, ami CSS3-as fícsöröket használ. (Még akkor sem, ha az explorer támogatná)
    3. Az Acid3 teszt CSS3-as fícsöröket is ellenőriz, tehát ismét senkit nem érdekel, hogy átmegy-e rajta a böngésző vagy sem.
    4. Az Acid tesztek úgy működnek, hogy a kódjuk szándékosan hibás. Namost ha én weboldalt készítek, akkor nem írok hibás kódot. Tehát pont magasról telibesz*rom, hogy az Acid akárhányas teszten átmegy-e a böngésző vagy sem, mert semmi köze ahhoz, hogy a helyes kódot hogyan jeleníti meg.
    5. Te valószínűleg nem vagy webfejlesztő, ezért nem értem, miért érint annyira meg, hogy az explorer milyen ajánlásokat támogat és milyeneket nem. A legtöbb olyan dolog, amit felhoztál csupán üres buzzword-ök puffogtatása, viszont az esetleges valódi problémákról fogalmad sincs, mivel a fikázáson meg a "szarfosexplorer" mantrán kívül nincs rálátásod a témára.
    6. Amúgy fejlesztőként rettenetesen utálom az Internet Explorert, méghozzá két okból kifolyólag
    - a jelenleg futó 7-es sem jelenít meg jól egy csomó dolgot
    - a Microsoft nem erőlteti tűzzel-vassal az IE6 lecserélését, tehát 2009-ben még mindig sz*pni kell vele.

  • cucka

    addikt

    válasz Penge_4 #53 üzenetére

    Egyrészt listákról beszéltem, nem táblázatokról és főleg nem cellákról. (Ami alatt nem tudom, mit értesz. Listák vannak és táblázatok, olyan, hogy cella önmagában nincs)
    Másrészt a google spreadsheet nem táblázattal és nem is listával jeleníti meg a tartalmat.

  • cucka

    addikt

    válasz Penge_4 #56 üzenetére

    Ahogy az egész w3c az. Sajnos. Ha hivatalosan szabvány lenne, akkor nem is lenne gond, mert jogilag is más elbírálás alá esne a be nem tartása.
    Téves. Ha szabvány lenne, akkor legfeljebb az lenne jogilag támadható, ha a Microsoft rárakná az "xy szabványnak megfelelő" plecsnit a böngészőjére.

    Azért, mert a webfejlesztők után leginkább talán az alternatív (azok közül is a kisebb részesedéssel bíró) böngészők felhasználóit érinti az IE körül uralkodó szabvány(ajánlás)-káosz.
    Téves. A webfejlesztők dolga, hogy megoldják, hogy alternatív böngészőkkel is használhatóak legyenek a weboldalak. Az az ő (mi) dolgu(n)k, hogy kitaláljuk, hogyan lehet ezt megoldani. Persze már ha kifizetik. Pl. az Opera nagyon jó böngésző, de a 0.5%-os piaci részesedése miatt általában nem éri meg vele foglalkozni a fejlesztésnél.
    Minden nyelv/technológia, amit a weboldalaknál használunk olyan, hogy egy-egy böngészőprogram hozta be a köztudatba, nem pedig következetes tervezés eredménye, ezért van jelenleg ez a helyzet. És ezért van annyi elvi probléma az egész html/css alapú weboldal megjelenítéssel, ezért hiányoznak fontos és hasznos dolgok mondjuk a css-ből és ezért nem beszélhetünk sehol semmiféle szabványról.

    Ezen felül az új fícsörökre és hibajavításokra is nagyobb figyelmet tudnának fordítani, mivel nem a quirks móddal kéne szórakozniuk
    Pattanj már le erről a quirks mode-ról. A quirks mode arra való, hogy azokat az oldalakat is meg lehessen jeleníteni, amelyek nem a W3C ajánlásai szerint készültek. Tudod, amikor az Internet Explorer piaci részesedése 90% körüli volt, az összes fejlesztő telibesz*rta a W3C ajánlásait, mert ugye a valóságban a dolgok nem pont úgy működtek, ahogy az a W3C-s dokumentumokban le volt írva.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Penge_4 #60 üzenetére

    A webfejlesztők többsége a gyenge piaci részesedés miatt nem foglalkozik ezekkel a böngészőkkel. IE-re optimalizál és utána csiszolnak annyit rajta, hogy a FF quirks módja is normálisan jelenítse meg az oldalt.
    Téves. A legtöbb dolgot meg lehet úgy oldani, hogy FF-ben standard vagy almost standard módban jelenjen meg, és mégsem zuhan szét IE6 alatt sem. Pont ezért mondtam, hogy ne pörögj annyit a quirks módon, mert ha nem tudod pontosan, hogy pontosan hogyan és mikor lép életbe, akkor csak a fentihez hasonló butaságokat fogod ismételni. Legyen elég annyi, hogy a mostanában normálisan megírt oldalak egyike sem fogja quirks módra kényszeríten a Firefoxot.

    De ha az IE teljesen követné a w3c-t, akkor elég lenne szabványosan megírni, IE-re, utána a többivel nem kéne foglalkozni, hanem feldolgozná rendesen a szabványos kódot.
    A 2001-es IE6 nem követi a W3C-t, mert mint ahogy korábban is említettem, akkor a dominanciájának köszönhetően az Internet Explorer alakította a netes technológiákat, nem pedig a W3C ajánlásai. A gond az, hogy a felhasználók nyomására a Microsoft nem kötelez senkit, hogy váltson legalább IE7-re.
    Azt szajkózni, hogy milyen jó lenne, ha az idén 8 éves böngésző követné a friss technológiai újításokat, nem több mint a billentyűzet fölösleges koptatása.

  • cucka

    addikt

    válasz Penge_4 #61 üzenetére

    Nézegesd, hogy mi mennyire támogatja a CSS3-at. Mondjuk úgy, hogy finoman szólva távol állunk attól, hogy normális CSS3 támogatásról beszéljünk.

    Amúgy engem a világ böngészőpiacának maradék 60%-a is érdekel. Hatékonyabb olyan kódot készíteni, ami kb. az összes böngészőn jól jelenik meg, mint külön megírni mindent CSS3-al. Ezen kívül a tesztelés is macerás, mert nem mindenki használja a legújabb verziókat a böngészőkből. Például sok olyan tulajdonság van, ami csak Firefox 3.5-ben érhető el, szóval akkor mit csináljak azokkal a felhasználókkal, akiknek régebbi a böngészőjük?

  • cucka

    addikt

    válasz Penge_4 #64 üzenetére

    Jó, és most ezzel mit akarsz mondani?
    Nekem főleg az tűnt fel, hogy a linkelt oldalon a jobb hasábot szarul csinálták meg, IE6 alatt hibásan jelenik meg.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Penge_4 #64 üzenetére

    dupla
    mod: amúgy most látom, a menüt sem voltak képesek megcsinálni úgy, hogy explorer-el helyesen jelenjen meg. :D

    [ Szerkesztve ]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #64 üzenetére

    hehe
    majd ha valid lesz, lehet ugralni, addig imho kicsit jelzeserteku

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák