Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szakiii

    addikt

    válasz nemlehet #65 üzenetére

    Ebben igazat adok, barátnőm is azért nem játszik mert ritkán van ideje de ha leül psezni akkor meg mindig szoknia kell először hogy egyáltalán tudja irányítani. Ide oda vannak érvek, egyszerű, kell egy pc és egy konzol is :D.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nemlehet #65 üzenetére

    "Szerintem azért fújják ezt, mert egyrészt ez egy nagy visszatartó erő sokaknak."

    Akit visszatart a kontroller, ne vegyen konzolt, nem nagy ügy. Én eddig is és ezután is csak a magam nevében mondhatom, hogy meg tudom szokni, nekem a PS2 óta mindig is volt konzol a PC mellé. Ma is néha beugrok a haverok közé egy barátságos CSGO 5v5-be, de egy átlagos hétköznap este csak leheveredek az Xbox elé és tolom a Battlefield 1-et.

    "Az előző genben is az utángyártottak néha komoly előnyt biztosítottak, de mostmár a gyártói elit gamepadok is ott vannak nem túl drágán így kapásból nem egyenlők az esélyek."

    Ez olyan, mintha PC-n mondanád, hogy az egyik játékosnak nincs esélye, mert nem gamer egeret és billentyűzetet használ. Az Elite kontroller is csak ad némi pluszt, hogy a saját kényelmedhez szabhasd, de úgy egyébként az irányítás módján nem változtat. Egy mezei kontrollerre is felpattintható egy Kontrolfreek magasító ha éppen az analóg karok hosszával van bajod a gyári gombkiosztást meg szokd meg vagy ne szokd meg.

    "Plusz az egér+bill lehetősége egyre jobban jelen van, szóval kb ugyan az mint PC-n cheaterek ellen játszani."

    Aminek az lesz a vége, hogy előbb vagy utóbb a konzolgyártók is beleállnak és adnak majd ki gyári megoldást rá. Valóban adhat valamekkora előnyt, de messze nem akkorát, mint egy PC-s cheater esetén. Meg egyelőre a helyzet nem annyira drámai, mint a PC-s cheater helyzet. Ha az lesz, majd inkább nem játszom semmilyen multis címet amíg nem jön az official egér+bill támogatás.

    "Persze jó a konzol, de nem kiváltója a PC-nek"

    Ez egy tényszerű kijelentés, ami így nem igaz. Van akinél az. Nálam sem váltotta ki, megvan egymás mellett a kettő, de azt látom a konzolos topikokban, hogy nagyon sokan vannak, akik megunták a PC nyűgjeit (ami nyilván nem mindenkinek nyűg). Az e-sport más tészta, az még mindig PC-s terep elsősorban, de egy casual jól elvan konzolon is ha a kontroller neki nem akadály. Az egymással szabadon megosztható játékokról vagy az eladható/elcserélhető lemezesekről nem beszélve, ami hatalmas szabadságot és spórolást tud adni. Van akinek ez önmagában elég a konzolra váltáshoz.

    "főleg úgy, hogy a microsoft kb teljesen elhagyta az exclusive címeket"

    Ez egy teljesen más téma. A Sony meg nem hagyta el, sőt eléggé rá is erősít. Viszik is mint a cukrot. Én is váltani fogok PS4 Pro-ra. A helyzet meg az, hogy PS4-en több a Battlefield 1 játékos, mint a PC és Xbox platformokon együttvéve. Náluk miért tudta kiváltani a PC-t?

    Vannak preferenciái az embernek ami alapján választ. Aki akar játsszon PC-n, Xboxon, PS-en vagy Nintendón, teljesen mindegy. De azon felesleges hápogni, hogy az egeres elveri a kontrollerest 1v1-ben. Így van, na és? Mi lesz a következő megállapítás, hogy kék az ég? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák