Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz HawerKing #5 üzenetére

    De jobbat nem lehet venni ami amoledes

    Regen sem ertettem a gerjedest az amoledre (irrealis, tulszaturalt szinek defaultban -de legalabb at lehet allitani valami sacc/kb. normalisra, mas kerdes, hogy igy viszont a feheregyensulya van szar helyen, amit en sliderrel ugye meg veletlen sem allithatok, mert osszedolne a vilag).

    Viszont mint egy hete Tab S2 tulaj, vagyonokat adnek, ha IPS kijelzoje lenne AMOLED helyett. Ugyanis ez csodalatos kijelzo ugy 65-70% fenyero alatt vibral, mint egy szar PWM-es ledes monitor. A fenyero legaljanal mar nagyon durvan. Szerintem a vilag cikije az, hogy ahhoz, hogy ne csesszem szet a szemem, azzal kell bohockodnom egy "csucstabletnel", hogy maxi fenyero mellett egy fekete overlay-t rakok a kijelzore, aminek az atlatszosagat allitom, igy tenylegesen csak a fenyereje csokken a megjelenitett kepnek, ellenben nem jon a hulye vibralas. Mas kerdes, hogy finom szinatmeneteknel csunya, es barmilyen jogosultsagadasnal eloszor ki kell kapcsolni ezt az overlay-t, mert ugye akar siman kitakarhatna es mas szoveggel fedhetne le azt, amit elfogadok, azzal meg rosszalkodni is lehet, igy az Android amig aktiv, nem enged ok-t nyomni.
    Hala istennek online vettem, igy meg van egy hetem eldonteni, megtartom-e (sajna lehet, hogy kenytelen leszek, mert 4:3 keparannyal, normalis PPI-vel 10"-os tabletbol kb. ebben kimerul a valasztek -almasat soha, igy az kiesett- :( ).

    @mobilarena staff: javaslom, hogy a keszulekek kijelzotesztjenel ne csak a kontrasztaranyt, meg a feheregyensulyt merjetek, hanem hogy minimum, 25%, 50%, 75% fenyeron villog-e a kijelzo, es ha igen, hany Hz-cel, hogy az ilyen szemronto, agyzsibbaszto hulladekot ha lehet, el tudja kerulni az ember es meg veletlenul se vasarolja meg (bar igazabol betiltani kene a nem PWM free monitorokkal meg az olcso vacak vibralo noname LED egokkel egyetemben)

  • asdf_

    veterán

    válasz Scrydhan #15 üzenetére

    Feher hatter (mondjuk egy google ures lap), minimum fenyero, majd a mutatoujjadat rangasd gyorsan jobbra-balra a kijelzo elott. Mit latsz, sok mutatotujjat, vagy csak egyetlent, ami csikot huz? Mert en sok mutatoujjat, ami azt jelenti, hogy a kijelzo (illetve hat itt a keppontok) vilagitasa nem folytonos, hanem szaggatott (persze tudom, latom en ezt enelkul is, csak mint legegyszerubb demonstracios modszer)
    (akinek pedig a gyari amoled szinvilag tetszik, es nem rakja at egybol alapvetore, mindegy, nem ertem, hogy kepes a default, valosagtol teljesen elrugaszkodott szinorgiat nezni)

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz tepenzed #17 üzenetére

    Szerintem biztos hogy jo, kulonben nem allnanak hegyekben a google play-en ennek a villodzasnak az eliminalasara a programok, amik rahuzzak a fekete fedvenyt a kijelzore. Esetleg a tiedbe meg normalisat raktak, vagy talan meg a Tab S2 tavalyi valtozataba is (ra is kerdezek mindjart a szaktopikjaban), az enyembe (2016-os verzio) meg ezt a villodzos szemetet (a jelenlegi Dell monitorom is olyan, hogy rev x-tol folfele PWM free, alatta pedig villog a ledes hattervilagitas, kitoltesi tenyezovel szabalyoznak fenyerot -hogy orok eleteben ilyet nezne az a kreten, aki ezt kitalalta-)

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz doooo #20 üzenetére

    Szamos mas telefont, tabletet (tipus, gyarto ismeretlen) lattam mar vonaton, moziban, koncerten, ami kis fenyerore volt rakva vibralt. Az ilyet sotetben, plane periferikus latasbol, plane elmozogva a keszulektol gyonyoruen eszre lehet venni, ez nem hiba, hanem gyartoi nemtorodomseg/fillerb*szas. Ahanyszor ilyet lattam, kb. imadkoztam, hogy a kovetkezo telefonom/tabletem nehogy ilyen legyen, mert kiugrom az ablakon, hat erre nem igy jartam? Meg mondom, a play-en hegyekben allnak a screen filter appok, amiket azert csinaltak, hogy ez a villodzas ne csessze szet az ember szemet (vagy hogy a nem elegge alacsony legkisebb fenyerot kisebbre lehessen csinalni). Szoval ha nalatok nem villog, akkor vagy szerencsesek vagytok, vagy csak nem latjatok ;), vagy csak a 2016-os Tab S2 modell vevoit tiszteltek meg egy ilyen kijelzovel samuek.
    De egy Google kereses az amoled screen flicker-re is egy tonna talalatot ad ez pl. egesz jol leirja (angolul) mi a tortenet, szoval nem hallucinalok :)

Új hozzászólás Aktív témák