Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Bár az egészen valószínűtlen, hogy az Intel nekiáll levadászni minden olyan felhasználót, aki az új mikrokóddal feltölt egy 3DMark eredményt, elvégre annak igen komoly médiavisszhangja lenne, és valószínűleg nem is jönnének ki belőle túl jól. De jogi értelemben, pusztán elméleti alapon ezt is megtehetik, sőt, gyakorlatilag az összes, teszteléssel foglalkozó médiának megtilthatják ezt.

    Nem vagyok jogász és nem értek ehhez, de nekem igen valószínűtlennek tűnik, hogy az Intel egy elektronikus sajtpapírra írt egyoldalú változtatása rám mint vásárlóra (aki az EULA vagy mi változtatása előtt már bevásárolt) ez bármiféle hatással vagy kényszerítőerővel bírna.

    Az EULA-nak meg a hasonló szoftver liszenc megállapodások tartalma nem ütközhet törvénybe.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #33 üzenetére

    Elvben igazad van, de ha arra kerül a sor, ezt bíróságnak kell kimondania.

    Ez nyilván igaz. Egyszerűen arra akartam utalni, hogy a papír minden elbír, főleg ha elektronikus. Attól hogy két szerződő fél aláír egy szerződést (fogyasztó beklikkeli az EULA-t) vagy az egyik fél trükkel vagy egyéb módszerekkel valahogy rákényszeríti a másikat a szerződés elfogadására (fogyasztó beklikkeli az EULA-t) attól a szerződés még nem szükségszerűen érvényes.

    Az hogy ők a mikrokód frissítéseket az értékesített termék részének tekintik nagyon szép és jó, de a vásárlás már a legutolsó EULA módosítás előtt megtörtént, márpedig ha a processzor egy hibás/nem megfelelően használható állapotban van, akkor én -EULA ide vagy oda- valamilyen formában jogosult vagyok javításra ami kiküszöböli a hibát. Legalábbis eddig így működtek a dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák